Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Glavna prednost voip programa jeste baš u razgovorima i chat-u ka inostranstvu ili iz rominga. Za domaće potrebe ima uglavnom dovoljno minuta i sms poruka.
A i malo mi je besmisleno toliko insistiranje na nekom softveru koji može da posluži samo za chat i ništa više; pored toliko drugih programa koji imaju i opcije poziva, pa i video poziva.
 
Poslednja izmena:
Ja korisitim pozive na sva tri servisa, Skype, Viber i WA. Ne zato što hoću da korisitim sva tri već zato što svako fura svoje i ti moraš koristiti ono što ti se servira, a možeš se boriti sa vjetrenjačama.

Realno Skype mi je najbolji.
 
Za inostranstvo koliko vidim okolo, uglavnom Skype iz navike, i uglavnom preko računara isto iz navike.
 
Da li je neko ovo isprobao?

 
Čovek u 2015. godini otkrio da postoji voip. Po viđenom u klipu verovatno pojma nema ni šta to znači, ali eto može to da radi bez interneta, samo što se nije setio da mora da ima net konekciju da bi uopšte i otvorio taj sajt. Što je nagore, ima 300.000 pregleda i nije ga blam da taj video drži aktivnim već godinu dana. Još on nekom da daje savete za nešto... :S:
Ljudska glupost zaista nema granice.
 
Poslednja izmena:
Danas rekoh da probam telegram i navučem drugaricu, a poslije nje odmah i jarane. Bukvalno za par sati pola ljudi sa kojima pričam uspio sam da ubijedim.

Dark, you must be proud? :D
 
Hajd sto si drugaricu 'navukao' ali dje bas jarane. Odakle iskopaste sad taj telegram ?! [emoji28]
 
Čovek u 2015. godini otkrio da postoji voip. Po viđenom u klipu verovatno pojma nema ni šta to znači, ali eto može to da radi bez interneta, samo što se nije setio da mora da ima net konekciju da bi uopšte i otvorio taj sajt. Što je nagore, ima 300.000 pregleda i nije ga blam da taj video drži aktivnim već godinu dana. Još on nekom da daje savete za nešto... :S:
Ljudska glupost zaista nema granice.

Meni govoriš?
Vdi se u klipu da je WiFi uključen,ali sam hteo da vidim o čemu se ovde radi.
 
Naravno da se moj komentar nije odnosio na tebe, već na autora video klipa. On je taj koji pokušava da bude pametan, a onda snimi i postavi onakvo smeće....
 
Naravno da se moj komentar nije odnosio na tebe, već na autora video klipa. On je taj koji pokušava da bude pametan, a onda snimi i postavi onakvo smeće....

I meni je bilo malo čudno šta priča,a uključen mu je WiFi...
A da je smeće to se slažem.
 
Danas rekoh da probam telegram i navučem drugaricu, a poslije nje odmah i jarane. Bukvalno za par sati pola ljudi sa kojima pričam uspio sam da ubijedim.

Dark, you must be proud? :D
Jesam, jesam. :D

Sad sam i otkrio da Viber nema menadžment aktivnih sesija. Jer sam trebao u panici da pomognem kad neko drugi pristupa nalogu. Jedini lek je deaktivacija naloga.
Viber je jedna naklepotina sa stikerima.
Drago mi je da ne moram da se bakćem s tim. Još objasnim kako baš dobro da pričamo sa Telegrama, jer je dva klika da vidiš da li je još neki uređaj povezan i da ih izloguješ, a i da jeste, Secret Chat se nigde ne vidi.
A može i da se zaključa nalog toliko da ako zaboraviš šifru nikad više taj broj ne možeš da koristiš.

"Jao, super."

Još jedna u nizu priča nije me briga, dok se ne opečem i naknadne mudrosti. Jer je odjednom postao problem šta li je sve među porukama.
 
Koliko mi poznato, ili bar je tako ranije bilo, ukoliko se Viber sa jednim brojem registruje na drugi telefon, odmah se sam deaktivira na prvom telefonu.
 
Poslednja izmena:
A kome je ovo bitno? Može li neko da registruje moj Viber nalog na računaru bez pristupa telefonu, tj. Viber nalogu na telefonu?
 
Zavisi o kome pričamo ali može. Drugo izgubiš laptop i slično.
Bitno je itekako, zato svaki servis koji drži do sebe ima spisak uređaja odakle se pristupa.
I da možeš da pogasiš u slučaju da ti treba, ili da si zaboravio.
 
Ali je problem sa aktivnim na računaru...
Evo kako izgleda na Telegramu.
Da, to je lepo rešeno.
Za Viber teško da ima nekakva mogućnost da se instalira na PC a da ne znaš za to, jer kada se instalira, šalje kod na telefon radi potvrde.
Jedino ako ti ukradu PC i/ili telefon... ali to je onda neka druga priča.
 
Poslednja izmena:
Korisno jeste, to stoji, ali za moj način korišćenja Vibera potpuno nebitno.
 
Viber je ok aplikacija za klince i zezanje, nikako se ne može smatrati ozbiljnom aplikacijom.
 
Neverovatno mi je da na IT forumu treba to objašnjavati.
 
A s druge strane je možda i jedini (ili jedan od retkih) s kog se mogu besplatno pozivati svi voip iNum brojevi. E sad, to što veliki broj ljudi to uopšte ne interesuje, to je nešto drugo. Sve ima plus i minus :)
 
Poslednja izmena:
Sigurnost ima svoju cenu. A i Whatsapp ima to, i sada kad je besplatan, stvarno ne vidim zašto bi iko koristio Viber.

Telegram je od oba bolji ako nisu potrebni pozivi, Whatsapp je dobar.
Dok je Viber u svakom slučaju naklepana igračka. Grand Show nivo.
 
Vrh Dno