Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Počeli, ovo je stvarno bezobrazno, ne želim da smaram ljude svaki san ukoliko menjam rom.. Ok nije svaki dan, ali čim je više od jedanput je previše...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Idu po regijama, ima na njihovom blogu, Nemačka i još neka zemlja dobila. Izgleda da će enkripcija biti bolje nego ništa, ali ne na nivou koji je postavio Signal. Što i ne čudi, malo ljudi barata s tim, a Viber izgleda nije hteo da plaća Open Whisper Systems (pitanje je koliko je morao Whatsapp da im plati). Ali Whatsapp je tu uradio pametnu stvar umesto da naklepavaju nešto, unajmili su firmu koja ima najbolji protokol. I tako ne moraju da se secaju da nešto ne valja i da treba da popravljaju.
 
Idu po regijama, ima na njihovom blogu, Nemačka i još neka zemlja dobila. Izgleda da će enkripcija biti bolje nego ništa, ali ne na nivou koji je postavio Signal. Što i ne čudi, malo ljudi barata s tim, a Viber izgleda nije hteo da plaća Open Whisper Systems (pitanje je koliko je morao Whatsapp da im plati). Ali Whatsapp je tu uradio pametnu stvar umesto da naklepavaju nešto, unajmili su firmu koja ima najbolji protokol. I tako ne moraju da se secaju da nešto ne valja i da treba da popravljaju.

Zar su toliki slepci da ne mogu da plate,a da to bude kako treba,a ne sklepano.
 
Ili je iz ponosa, mi ćemo bolje sami. Da je to lako, ne bi bila šačica ljudi koji stvarno umeju.

Uostalom zato su jednog od glavnih koji je radio na Signal-u zaposlili u Apple-u sada.
 
Nije spao. Google play od skoro ima drugačiji način ažuriranja tj. ne azurira se vise cela aplikacija za sitne ispravke.
 
Nije što to sad radi, to ima od pre. Nego konačno pokazuje koliko je to konkretno, a ne za celu aplikaciju.
 
a277e928cd15904bb41cd20f651f34bd.jpg


Cim ga teroristi koriste znajte da je najbolji :)
 
Par dana sam bio u CG i možda 2/3 poziva sam obavio preko Viber, Orion Ring+ i WA. To je sve tako dobro funkcionisalo da minuti u romingu praktično postaju suvišni, odnosni potrebni samo tamo gde baš nema dobrog interneta.
 
a277e928cd15904bb41cd20f651f34bd.jpg


Cim ga teroristi koriste znajte da je najbolji :)
To šta piše u tim člancima uveliko nema veze sa životom. Ubaci se ime aplikacije koja je trenutno popularna i sejanje straha oko enkripcije. Da bi ispalo u većini slučajeva ispalo da su koristili običan SMS (kao napadi u Parizu). To služi u dve svrhe, prva je da pokriju svoju nesposobnost, a drugu da uklone slobode.

https://theintercept.com/2016/04/28...nce-breeds-meekness-fear-and-self-censorship/

Usput Telegram treba da unapredi svoj protokol, jer ima problema sa istim. I koji kaska za standardom se očekuje. Mada izgleda inat kod njih radi umesto interesa korisnika i sigurnosti.
Što je šteta jer Telegram definitivno nudi više fleksibilnosti, može da se šalje bilo šta do 1GB po fajlu. To mnogo znači.
 
Ствар је да gp показује сада колико заиста апдејт заузима, а не као пре колико цела апликација па стане на пола скидања и крене да инсталира.. Сада покаже колико стварно заузима апдејт, толико скине до краја и инсталира...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Skoro sam promenio telefon, konkretno Xperia z3. Pošto sam isprobavao novi Android 6 i upoređivao ga sa lollipop, par puta sam flešovao različite verzije OS-a... I onda počnem da dobijam poruke od pojedinih ljudi da im viber javlja svaki put kada ga instaliram da "sam počeo da koristim viber". Da li je ovo neki bug, ili viber stvarno svima šalje poruku kada god ga instaliram... Do sada nisam znao za ovo, niti sam imao ovaj slučaj sa nekim prethodnim telefonima i prosto ne mogu da verujem, i ako moze nekako to da se spreči bio bih zahvalan za savet...

Sent via Xperia Z3
 
Samo da si pročitao bukvalno prethodnu stranu, pitao sam i ja.. Poenta je izgleda, ako imate Google bekap, i pita da ponovo verifikujes account, tada stiže, ako sa Google play store instaliraš ponovo, ne stiže, bar meni nije poslednji put kada sam tako probao.. Probaj, pa javi da bude sigurno. Ili ako se radi restore traži ponovnu verifikaciju, zaboravio sam, tada stiže da si opet, nisam više siguran, uglavnom, juče sam čisto sa store-a instalirao, nije stiglo obaveštenje

Sent from my HTC One M8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ono što znam je da nikakav bekap nikad nisam radio, sve to mi je pogaseno. Možda bi trebalo da odradim bekap, onda možda neće slati...
Pade mi na pamet da možda nađem apk neke starije verzije, stavim prvo nju pa onda odradim update sa play store... Pošto mislim da u starijim verzijama nema te gluposti.

Sent via Xperia Z3
 
Poslednja izmena:
Skoro sam promenio telefon, konkretno Xperia z3. Pošto sam isprobavao novi Android 6 i upoređivao ga sa lollipop, par puta sam flešovao različite verzije OS-a... I onda počnem da dobijam poruke od pojedinih ljudi da im viber javlja svaki put kada ga instaliram da "sam počeo da koristim viber". Da li je ovo neki bug, ili viber stvarno svima šalje poruku kada god ga instaliram... Do sada nisam znao za ovo, niti sam imao ovaj slučaj sa nekim prethodnim telefonima i prosto ne mogu da verujem, i ako moze nekako to da se spreči bio bih zahvalan za savet...

Sent via Xperia Z3
Zato sto je retardirana aplikacija. A jos cudniji likovi koji znaju da ugase tu notifikaciju i ostave je tako upaljenom, pa se zale da ti je "poludeo Viber."

Nema nikakve veze sa backup-om. Svaki put kada otvoris aplikaciju na novom sistemu ili se verifikujes, zna da izbaci tu notifikaciju. I nekad zna da kasni to obavestenje.

I nema resenja, jedino da nateras ljude da ugase to. Al eto neki vole da zalaze, gledaju koliko puta si se prikljucio, ili kada ces opet uci na viber posle duze pauze :D
 
Poslednja izmena:
Mogu da zamislim koliko puta je drugima izlazila ta notifikacija da sam aktivirao viber :D

Sada lepo vracam titanium bekap i nema aktivacije.
 
Tako jedino i mozes da bekapujes poruke :D

Sent from my HTC One M8 using Tapatalk
 
Cek a google backup ne bekapuje data fajlove od vibera? Na 6.0.1?
 
Na svetog... ;-) znaci TB jedino ;-)
 
Na dual sim telefonu koristim WA za oba broja. Jedan je "normalno" instaliran, a drugi u okviru aplikacije Parallel Space. U ovom drugom slučaju, kada mi ponudi opciju za backup na Gdrive i ja to prihvatim, ne da mi da odaberem neki od naloga, već uvek me prebaci na formiranje novog google naloga. Jeli imao neko ovakav slučaj, tj. da li postoji neko rešenje?
 
Stvarno su bolidi, da je UWP pa da ima smisla, ovako napravili desktop app koji podržava win 8 i 10 .

Ovo deluje kao win32 webwrapper , totalno neozbiljno od ove firme.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno