Šta je novo?

Memorija uz APU

nemanjabgd84

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2007
Poruke
2,759
Poena
425
Dakle, dovrsavam novu konfu.
Stigao je procesor - A10 7850, cooler, cekam plocu.
Ostalo imam, medjutim vidim da kod APUa mnogo znaci brzina memorije.
Cime da menjam ovih 2x4 gb 1600mhz Patriot?
Ako me nije ispalio lik sa KP, ploca ce podrzavati do 2400mhz u O.C.
 
ne brini oko toga,gledaj bukvalno sto brzu memoriju sa sto nizim latencijama,ali brzina je prioritet (idealno 2133 cl9 ili 2400 cl10) a ono sto je bitno jeste da cekiras dal' ti ploca podrzava 1.65 napon za RAM,jer ogromna vecina tih brzih trazi bas 1.65v a koliko se secam zna da na jeftinijim plocama ogranicenje bude na 1.5v.

sa druge strane,ne kosta te nista da probas da klokujes postojeci ram i da vidis dokle ce ici i hoces li biti zadovoljan performansama,prosli put kad sam imao patriot bila je na 1333mhz ali je bez problema radila na 1600 mhz cl9-10-9-28,silikon je lutrija i nikad se nemere znati unapred.
 
Čisto sumjam da ta ploča neće dati više od 1,5V za memoriju. Najbolje je da proveriš sa postojećom da li će moći bar na 1866MHz. Ja sam uzeo Fury koji na 1866 ima CL10, ali bez problema ide na 2133MHz. Doduše sa CL13 i 1,65V, ali to su automatska podešavanja, ja nisam pokušavao da smanjim ni napon ni latenciju.
 
Nađi u BIOS-u podešavanja za memoriju i pokušaj da postaviš na 1866MHz. Pa ako prođe, prođe. Mada pošto tvoja ima CL11 na 1600, teško da će išta moći
 
Na 2133 Mhz radi genesis , dal bese na cl 10 , a treba videti i savage ili predator . I to na 1.65 v sve ce da rade, tesko da ces naci neku na 1.5 v .
A tog patriota sto imas radi na 1333- 1600MHz, 1800 nemoguca misija .
 
Poslednja izmena:
cita ih skoro svaka plojka,samo sto su velike sanse da nece raditi na amd-u.sto te uopste ne dotise,udjes u bios,rucno namestis latencije,brzinu i napon i cao zdravo.
 
Imam kingston ddr3 xmp 1.3 oznaka , radi na amd kaveri i na intelu 1150 bez razlike , samo u biosu podesavanja moraju da se urade rucno.
 
silikonska lutrija,niko to nemere znat' dok licno ne proba.tebi je bitnije da je FSB tvog proca 2133mhz,i na tu brzinu si ogranicen ako izuzmemo oveclock,gde ce brzine rasti srazmerno brzini cpu-a.iz mog iskustva te namunjene memare na i preko 2400mhz generalno ostaju na cl10 i na 2133mhz,retko koja hoce na 9.sto nije za tebe nesto previse bitno,tebe zanima cista sirova brzina najvise.
 
@nemanjabgd84

Ne gledaj latencije, nije bitno za APU. Što se tiče frekvencije, zvanično 7850K podržava do 2133 MHz. Posle je lutrija.

Moja preporuka za Predator 2400 MHz. Ima dva XMP profila, na 2133 MHz i 2400 MHz, pa ako ne radi na 2400, radiće na 2133 i to je to.
 
Pola radnji nema sve ili nema po cenama koje pisu.
Cak ni garancija nije ista. Kingstone uglavnom guraju sa 3 godine garancije. Geil daje 5 kod svih.
Na kraju sam bio blizi Geilu, iako sa Kingstonom nikad nisam imao problema. Jurio Evo Corsa, a na kraju izmedju Veloce i Evo Two, uzeo Evo Two na 2666, posto je kao jaca serija i brza, a naboo sam super cenu.
Sutra stize, pa cu znati sta sam uradio.

U svakom slucaju1600mhz koje imam je malo za ovaj APU i ne moze NB nikako gore
 
To je prava stvar i nisi pogresio uopste , jer taj ram na 1600Mhz je previse spor za tvoj A10 , a razlika u radu ce biti drasticna i do 30 %. A10 i 2400Mhz. . . . . . . . . . prava stvar.
 
Neće biti neke vidljive razlike, osim ako su igre u pitanju. Još jednom, sigurno će raditi na 2133 MHz, verovatno da će raditi na 2400 MHz, dok na 2666 MHz čisto sumnjam. Ali ko zna, možda imaš ekstra primerak APU-a.
 
Neće biti neke vidljive razlike, osim ako su igre u pitanju. Još jednom, sigurno će raditi na 2133 MHz, verovatno da će raditi na 2400 MHz, dok na 2666 MHz čisto sumnjam. Ali ko zna, možda imaš ekstra primerak APU-a.

Igranje je problem. Da nije toga, uzeo bih a8 6700, koji sam sa sve plocom imao za isto para koliko je samo APU koji imam.
Na 2666, nece raditi sigurno, na 2133 hoce sigurno, dok je za 2400 velika sansa. U najgorem slucaju ce na 2133 imati iste latencije kao EVO two na 2133, a verovatno malo bolje. Koliko se secam Predator i Beast su na cl11, dok ovaj ide na 10 odmah. E sad, eventualna OC margina je nepoznanica, sa kojom cu se zanimati samo ako kojim ludilom budem morao da menjam plocu.

Racunam da ce Dota 2 moci da se igra na high posle toga, ili eventualnog dizanja NB na 2000 i IGPU na 960-1020.
 
Ako kojim slucajem neko bude u dilemi, neka uzme Kingston Beast.
Juce sam brzinski probao i prepoznao je 2 xpr profila i na jednom od njih radi na 2400.
Onaj Geil je spolja vrhunski uradjen, ali je Beast definitivno bolje u ovom slucaju.
 
Nazad
Vrh Dno