Šta je novo?

memorija 4x256 ili 2x512?

sirE

Slavan
Učlanjen(a)
30.03.2005
Poruke
14
Poena
304
Xe!

Interesuje me da li neko zna da li je moguce pored postojecih 2x256 kingmax memorije (Hard Core) dodati jos 2x256 iste ili moram da prodam "staru" memoriju i da pazarim 2x512 (sto bi bilo veliko cimanje).. ??
Da li je bolje imati 2x512 i da li bi 4x256 smorilo komp??
I jos bitnije da li bih imao losiju latenciju memorije posto sad sve stoji maximalno zategnuto (2-2-2-5-8)
Ploca je MSI 865PE NEO2-PFISR
Procesor Intel Celeron 2.0 (@ 2.5)

Svaki savet je dobrodosao
 
Po meni mnogo bolje je uzeti 2x512mb nego 4x256. Negde sam cuo da racunar malo sporije radi ako su mu sve memorijske banke pune(ako sam pogresio neka me neko ispravi). Latencija je ova odlicna.

pozdrav
 
Hvala na brzom odgovoru..
Nego mene najvise interesuje da li ce ploca raditi sa cetiri modula u dual modu kao sto bi sa dva jer uskoro planiram kupovinu Pentium 4 3.0..
Ako neko ima iskustva neka kaze svoje impresije...
 
Hoce radiceti, samo moras tacno da ih ubacis po uputstvu.

Ja naprimer imam Asus A7N8X plocu i 2x512 DDR. Jedna ide u prva a druga u treci slot(ukupno imam tri slota). A mogu i da ubacim trecu memoriju ali onda raspored ide ovako: u prvi i drugi slot se stavljaju memorije i na kraju poslednja u treci(tako pise u uputstvu kad hoces da popunis sve memorisje banke)

pozdrav
 
A kako da ih ubaci po uputstvu kad ima 4 slota i 4 memorije? :)

Slobodno ti popuni sve 4, ima da radi.
 
Hvala ljudi

A i izgledace dosta impresivno moja buduca 4 modula sa zelenim hladnjacima

ccccccc
 
pazi na jednu stvar!
da li su dvostrane ili jednostrane!
ako su dvostrane neces imati vajde jerbo ti proc. moze adresirati maximum 4 banke!
znaci ili dve dvostrane(nebitno kapaciteta) ili 4 jednostrane !
 
Mislim da su jednostrane posto su 256-ice HardCore...
 
Normalno memorijski moduli svi moraju biti isti ili u suprotnom :crash:

pozdrav
 
Ej ljudi!

Sad ste me dosta zbunili..
Jel moze da radi ili ne moze?

Ne znam da li su jednostrane ili dvostrane, a naravno bice iste odnosno iz iste serije od istog uvoznika i od istog prodavca...

Pliz reply
 
Zanimljivo da niko iz diskusije izgleda ne registruje koji chipset ima tvoja ploca i da je u pitanju Celly.
Bez problema, radice sa 4 modula iste serije. Da li sa tako zategnutim tajminzima, to ne znam. I obavezno stavi najsveziji BIOS na plocu, MSI ume da brljavi sa njima. Pazi dobro koji ces skinuti sa sajta(revizija ploce, pcb isl).
Eventualni problemi koji se mogu javiti kod intel konfiguracija nastaju kada koristis P4 sa HT-om.
 
BokiPK je napisao(la):
Zanimljivo da niko iz diskusije izgleda ne registruje koji chipset ima tvoja ploca i da je u pitanju Celly.
Bez problema, radice sa 4 modula iste serije. Da li sa tako zategnutim tajminzima, to ne znam. I obavezno stavi najsveziji BIOS na plocu, MSI ume da brljavi sa njima. Pazi dobro koji ces skinuti sa sajta(revizija ploce, pcb isl).
Eventualni problemi koji se mogu javiti kod intel konfiguracija nastaju kada koristis P4 sa HT-om.

BokiPk, da li to znači da nikako ne uzima P4 sa HT (kasnije kad bude hteo nadogradnju)? Ne bih da ulazim u polemiku ali ovaj HT savet ti baš nije na mestu.

Inače sirE bez problema će raditi zamišljena kombinacija.
 
Da na kakve si probleme mislio. Sa HT-om nema nikakvih problema.
 
BokiPK je napisao(la):
Zanimljivo da niko iz diskusije izgleda ne registruje koji chipset ima tvoja ploca i da je u pitanju Celly.
Bez problema, radice sa 4 modula iste serije.

A jesi ti citao uopste diskusiju pa da mozes da prokomentarises tako nesto?

Naravno da ce raditi, DVA puta sam spomenuo to... Ali njemu opet nije jasno i opet je zbunjen...
 
sirE je napisao(la):
Sad ste me dosta zbunili..
Jel moze da radi ili ne moze?
Vec je napisano da moze!

sirE je napisao(la):
Ne znam da li su jednostrane ili dvostrane
Opet, napisano je da su jednostrane!

Kako bre vi to postavite pitanje pa posle ne citate odgovore??? :trust:
 
Vule je napisao(la):
Kako bre vi to postavite pitanje pa posle ne citate odgovore??? :trust:
Mozda sve to zna, pa nas testira :)
 
Hvela Vam na iscrpnim odgovorima..
:)

Ja stvarno nisam znao da li je moja memorija jednostrana i da to uopste moze da ima neke veze sa brojem modula.. sad znam..
I zamalo opet da me zbunite sa "eventualnim problemima sa HT om" posto je to jednostavno neprihvatljivo..
Inace BIOS je relativno nov (s kraja prosle godine) i update uvek radim preko Live Update-a i funkcionise savrseno, tako da to ne bi trebalo da predstavlja problem u buducnosti.. Probao sam Inace sa ovom memorijom P4 2.8 sa ukljucenim HT-om i komp je radio kao besan :smash:
 
zokish je napisao(la):
BokiPk, da li to znači da nikako ne uzima P4 sa HT (kasnije kad bude hteo nadogradnju)? Ne bih da ulazim u polemiku ali ovaj HT savet ti baš nije na mestu...

Rekao sam "EVENTUALNI" problemi.
I govorim poznajuci tematiku, tacnije koliko su muke imali serviseri Pakoma u kombinaciji sa odredjenim memorijama, MSI plocama(tacnije losim verzijama BIOS-a), i P4 sa ukljucenim HT-om. Sto ne znaci da se takvi problemi moraju javiti kod njega.
 
'Ajd kad ti kažeš, ja ovo nisam do sad imao prilike da pročitam.
A je l' "eventualno" Prescott ili N'wood? Il' je replika za prvi April?
 
Nazad
Vrh Dno