Šta je novo?

Meizu MX4

Posedujem ga!:)
Čisto da kazem svoje misljenje jeste da je ako dupe svako ima svoje ali ako koga zanima, telefon je izrade ni manje losiji od recimo S2+ gde plastika po meni nije na nekom zavidnom nivou ali sto se tice displeja i brzine kavaliteta fotki ...verujte vredi . Fali mu za one sto nose firmiranu robu Marka ( samsung , lg.... ) sto se tice sofvera fali mu malo je siromasan sa podesavanjima sto je kod pomenutih bogatije i sofisticiranije , posle par dana koriscenja baterija( 8:00-24:00) izdrzi do 15 % ali imajte u vidu to je poslovni telefon i u fazi je ispitivanja i cimanja svakog momentu. Jedino me interesuje ima li neka aplikacija preko koje se moze prebaciti tel imenik tj kontakti sa drugog telefona.
 
Са ког телефона би да пребациш контакте??

Ако је у питању други паметни телефон (андроид, онда све контакте можеш синхронизовати са Гуглом).

Ако је у питању неки прастари dumb модел, онда може да се одради копирањем контаката на sim картицу... Ово друго под условом да немаш преко 250 контаката (а вероватније је да имаш).
На неким телефонима се такође могу контакти експортовати на меморију телефона па се као такви (сви у оквиру једног .vcf фајла, ако се не варам), опет копирати на нови телефон.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da editujem prethodni post, ne znam zašto. o_O

Na meizufans.eu sam pročitao sledeće:
"And if it's a TCCM device - no, you are stuck with I versions (more or less modded). However, the standard procedure is to downgrade to 4.0.4i and then upgrade to 4.2.2.2A."

Meni je na pakovanju bila TCCM nalepnica. Po ovome gore, ispada da ne mogu npr. ubaciti firmware sa oznakom "A"? Ako je tako, gubim li ja nešto time?
I ovo što kaže "more or less modded", zna li neko na šta se to odnosi?

Unapred zahvalan. :)
 
Tvoja verzija firmavarea je I sto znaci international. Ti bi trebalo da mozes instalirati sve verzije A, I, U,
Ne gubis nista sa instalaciom A firmvarea, jedino sto na svom I firmvareu dobijas vec preinstalirane google aplikacije, i nema onih nepotrebnih kineskih. A firmvare najbrze dobija updejt, i uopste nije tesko da se pobrisu nepotrebne aplikacije.
Kad skines verziju koju hoces, ona se vec zove update. To stavis na root telefona, znaci da nije ni u jednom folderu. I onda odes na telefonu u documents i kliknes na update.zip koji si ubacio u telefon, i onda samo pratis uputstva
Izvini nisam citao, znaci da samo I mozes instalirati ili eventualno A verziju. Probaj nista te ne kosta
 
Poslednja izmena:
Inace ortakov burazer nabavio mx4 pro iz hong konga za oko 320e( 32gb verzija) ,mada mi ta cena nesto mala,pogotovu ako uzmemo cinjenicu koliko je dolar ojacao.

Ne znam kada cu ga provuci kroz ruke,ali gledacu da prenesem ovde utiske.
 
Koju futrolu za ovaj telefon preporucujete? A kako to da na Antutu MX4 obican daje dosta bolji rez.od Mx4Pro i bolji je telefon od ovog?
 
Tvoja verzija firmavarea je I sto znaci international. Ti bi trebalo da mozes instalirati sve verzije A, I, U,
Ne gubis nista sa instalaciom A firmvarea, jedino sto na svom I firmvareu dobijas vec preinstalirane google aplikacije, i nema onih nepotrebnih kineskih. A firmvare najbrze dobija updejt, i uopste nije tesko da se pobrisu nepotrebne aplikacije.
Kad skines verziju koju hoces, ona se vec zove update. To stavis na root telefona, znaci da nije ni u jednom folderu. I onda odes na telefonu u documents i kliknes na update.zip koji si ubacio u telefon, i onda samo pratis uputstva
Izvini nisam citao, znaci da samo I mozes instalirati ili eventualno A verziju. Probaj nista te ne kosta

Ok, hvala na pomoći. :)

Btw, zna li neko kako da promenim ikonice bez instaliranja nekog launcher-a? Skinuo sam gomilu aplikacija sa Play Store-a i ni jedna ne radi kako treba...
 
Poslednja izmena:
Mislim da na stock lancheru ne mozes da menjas tako ikonice. Jedino ako postoje neke teme da se skinu za njihov rom.
 
Nasao sam par resenja, ali treba root prvo. :)
Je l' ga bese radim preko onog "Open System Privileges" u podesavanjima?
I kako bese funkcionise to sa root-ovanjem ovog telefona? Ne gubi se garancija time?
 
Da tako ide Root, ne gubi se garancija, jer ako bi se gubila onda ne bi dali tu opciju u podesavanjjima :)
 
Super, hvala još jednom. :)

Btw, je l' je ova 4.2.2.2 https://www.meizumobiles.fr/mises-a-jour/ zvanična verzija?

Izvinjavam se unapred na možda glupim pitanjima. Do sad sam imao Note 2 pa sam mu ubacivao sve i svašta i igrao se sa njim dosta, a pošto je MX4 nov, hteo bih da za početak sve bude kako valja. :)
 
I drugio put :)
Da to je poslednja verzija. Pored tog sajta,postoji jos i forum meizufans, koji bas dobar
 
Poslednja izmena:
Opet ja...

Je l' je upoređivao neko ekran na svom MX4 telefonu sa drugim MX4 telefonom?

https://www.dropbox.com/s/dyhmmlhsvrtqav0/poredjenje.jpg?dl=0

Ne znam da li se može videti na slici (kad gledam sa ekrana Note 2 onda se vidi), ali na levom primerku ekran vuče na žućkastu boju.
Kada otvorim Settings na oba telefona (levi je crn, desni je bela verzija) na crnom je primetno da bela nije skroz bela nego da vuče na žutu malo.

Šta to može da znači?

U petak sam kupio crni za sebe, a beli za sestru. Sestrin skroz super, nema problema, a na mom poklopac baterije nije lepo pasovao i vibracija je bila čudna, nije bila dovoljno jaka kao na belom. Odneo ga ja nazad da bih zamenio za drugi telefon, dobijem drugi i onda me ovo snađe...

Ne znam šta da radim, da li da opet vraćam ili ne. Razlika se vidi, a da nisam upoređivao ne bih ni skontao da je žućkasto. Ali upoređivao sam i sad kad znam da je tako onda me to muči.
 
Možda nije isti firmware na njima, tako da je moguće da je do toga. . .a možda su i dva različita ekrana ima od sharp-a i jdi-a. Po meni ništa strašno.
 
Instalirao isti firmware, tako da nije do toga. Je l' mogu nekako da proverim koji telefon ima koji ekran?
I, je l' bih ja imao pravo na osnovu ovoga da ponovo tražim zamenu telefona?
 
Ponovo ? :) zbog cega si prvi put trazio ?
Sigurno postoji nacin da se vidi koji je ekran ali za to ti treba poznavanje kineskog i njihov kineski forum.

Probaj da pitas na onom meizufan forumu,mozda ti neko pomogne
 
Napisah ispod, poklopac baterije je bio feleričan i vibracija je bila loša pa su mi uvažili reklamaciju i dali mi novi. :)

Pitaću i tamo, hvala na predlogu. :)

Nego, imam li pravo da na osnovu ovoga tražim zamenu?
Znam da bi mnogi rekli da ne treba da obraćam pažnju na to, ali kad uzimam nešto ovakvo hoću da 100% budem zadovoljan time, a i valjda imam pravo da zamenim nešto ukoliko nisam zadovoljan proizvodom?
 
Probaj. Ali ne verujem da ce ti zameniti. To po meni nije falinka,a i vremenom ces se navici :)
 
Probaj. Ali ne verujem da ce ti zameniti. To po meni nije falinka,a i vremenom ces se navici :)

Po meni takođe nije falinka, ako je ekran drugog drugog proizvođača po meni nemaš prava na zamenu.

Skini 4.2.5A verziju softvera i možeš podesiti temperaturu displeja po želji i rešio si problem.
 
Poslednja izmena:
Super, hvala vam. :)

Ma nije meni problem da se naviknem, nego mi bode oči što je sestrin skroz beo, a meni žućkast. :D
Prošlo me sad kad sam prespavao, ne smeta mi toliko da bih tražio zamenu. Neka bude ovakav kakav je, pa ću se kasnije igrati sa podešavanjima.

Možeš li mi poslati link odakle da skinem 4.2.5A pa da probam to za neki dan?

A buni me ovo - "And if it's a TCCM device - no, you are stuck with I versions (more or less modded). However, the standard procedure is to downgrade to 4.0.4i and then upgrade to 4.2.2.2A".

Moja verzija je 4.1.7I i na kutiji imam nalepnicu TCCM. Prema ovome što sam našao na Meizu Fans, neću moći da ubacim A verziju.
Šta se može desiti ako na telefonu ne može biti A verzija, a ja probam da je ubacim?
I da, ako uspem da ubacim A, je l' se vraćanje na I radi isto? Skinem I verziju i samo instaliram update?
 
Poslednja izmena:
Nista ti se nece desiti, vec ce ti sama recovery izbaciti da je firmware corrupted , tako da ces samo uraditi restart i to je to
 
Super, hvala vam. :)

Ma nije meni problem da se naviknem, nego mi bode oči što je sestrin skroz beo, a meni žućkast. :D
Prošlo me sad kad sam prespavao, ne smeta mi toliko da bih tražio zamenu. Neka bude ovakav kakav je, pa ću se kasnije igrati sa podešavanjima.

Možeš li mi poslati link odakle da skinem 4.2.5A pa da probam to za neki dan?

A buni me ovo - "And if it's a TCCM device - no, you are stuck with I versions (more or less modded). However, the standard procedure is to downgrade to 4.0.4i and then upgrade to 4.2.2.2A".

Moja verzija je 4.1.7I i na kutiji imam nalepnicu TCCM. Prema ovome što sam našao na Meizu Fans, neću moći da ubacim A verziju.
Šta se može desiti ako na telefonu ne može biti A verzija, a ja probam da je ubacim?
I da, ako uspem da ubacim A, je l' se vraćanje na I radi isto? Skinem I verziju i samo instaliram update?

Iskreno ne znam kakva je to tccm nalepnica moram da proverim kad dodjem kući da li je i ja imam. Inače moj je internacionalna verzija i sve radi ok, mogu da instaliram sve verzije softvera osim Yunos-a.
 
Nista ti se nece desiti, vec ce ti sama recovery izbaciti da je firmware corrupted , tako da ces samo uraditi restart i to je to

Uradiće restart i ostaće na verziji koju već imam? Neću morati dodatno ništa da radim? :)

lopusina, može link ka 4.2.5A?

Ima li neko viška 2 folije za ekran i neke silikonske zaštite pa da mi proda?
Naručio sam sa ebay-a, pa da uzmem nešto privremeno dok ne stignu. :)
 
Poslednja izmena:
Pitanje za one koji koriste Facebook Android aplikaciju na MX4.
Kada otvorite neku sliku iz bilo kog albuma, da li vam se vide dole one tri tačkice koje daju "Save photo", "Share external" i "I don't like this photo" opcije?
Uopšte ne kapiram od čega zavisi da li se taj meni pojavljuje ili ne. Na nekim telefonima se vidi, dok ga na drugima nema, iako sve ostalo normalno radi.
 
Nazad
Vrh Dno