Šta je novo?

Meizu m2 note

Je l' svim modelima sa Telenora Sim1 zakljucan..?

I da li izmedju Sim1 i Sim2 ima razlike..?
 
Kul, praticu oglase onda. Njega nema smisla porucivati iz Kine, cena kod nas mu je sasvim korektna.
 
Ma da sad ih ima za 150-140e...vise se ne isplati iz kine.
Za sim oba su 4g i nano sim ako si na to mislio.
 
Idem danas da pazarim telefon, poželite mi sreću :smoke:
 
Uzeo sam telefon i malo je reći da sam oduševljen.

Pročitao sam ovu temu skoro celu, onako na preskoke tražeći neka pitanja koja su me interesovala, sve što je napisano ovde je i u praksi bez uvijanja i bez ulepšavanja, telefon zaista izgleda premium, izrada fantastična, osećaj u ruci takođe, baš baš je povoljan telefon i svakome bih preporučio jer u ovom cenovnom rangu nema ja mislim ništa slično. Od početka 2013 godine sam sve do malopre koristio Samsung S3 i ovaj Meizu je za mene baš pravo osveženje u svakom smislu, čak mi odgovara ova modifikovana verzija Andorida taman jer je klasičan stil smorio bar mene tako da ga neću menjati.

Sviđa mi se što nema 50 raznoraznih sranja instaliranih kao što to ima svaki HTC, Samsung, Alcatel, Huawei, već ono najosnovnije pa i ispod toga, brz je kao munja, ekran fantastičan, boje su lepe (nisam od onih koji se lože da "crna bude crna" i ti filozofi, meni ekran ili je dobar ili ne, ne tupim previše sa besmislenim stvarima).

Dugmići sa strane su odlični, sviđa mi se što su "jaki" pa treba baš da pritisneš da bi pritisnuo, nisu kao na samsung telefonima tanki i imaju mali hod jedvite jade ne provaljuješ da li si pritisnuo dugme ili ne... što se tiče "HOME" tastera on me je oduševio jer je i mehanički i tačpad, sjajno su odradili posao sa ovim telefonom, davno se nisam obradovao ovako nekom telefonu kao ovom.

E sada jedno pitanje... da ugasim pokrenute aplikacije na S3 sam držao HOME taster pa se pojavi lista sa aplikacijama i mogu da ih zatvorim da ne rade u pozadini... ovde se već pola sata ubijam da nađem takvu opciju/prečicu?
 
Sa dna ekrana svajpuj nagore


Samo ne moras to da radis...ima sasvim dovoljno memorije, a sam ce ugasiti ono sto smatra nepotrebnim.
Ako ne zelis da ti odredjene aplikacije rade u pozadini, mozes to u aplikaciji Security da podesis.
 
Poslednja izmena:
Ah... da probao sam i to ali izgleda previše brzo sada sam sporije pa je "proradilo"... Hvala ;)

Znam da ima dovoljno memorije... ali volim ja to uredno da držim, a hvala za savet da podesim u opcijama to ću sigurno uraditi za pojedine aplikacije.
 
Ah... da probao sam i to ali izgleda previše brzo sada sam sporije pa je "proradilo"... Hvala ;)

Znam da ima dovoljno memorije... ali volim ja to uredno da držim, a hvala za savet da podesim u opcijama to ću sigurno uraditi za pojedine aplikacije.
Posto već neko vreme hoću da uzmem ovaj telefon, gde si ga uzeo I pp kojoj ceni? Hvala
Može i PM.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam u Telenoru (TC ušće).

Uzeo sam na rate jer i onako i ovako koristim telenor banku od ranije, rata za telefon je 890 dinara a pretplata mi je 1.050rsd
 
Znam da ima dovoljno memorije... ali volim ja to uredno da držim, a hvala za savet da podesim u opcijama to ću sigurno uraditi za pojedine aplikacije.

Nije to uredno držanje. Sistem je takav. Možda bi trebalo da pročitaš kako radi Android, multitasking itd. Biće ti jasnije, bolje po tebe, bolje po sistem i bolje po bateriju.
 
Aha ok onda, nisam znao.

A reci mi to zatvaranje aplikacija "ručno" je štetno po sistem i po bateriju?
 
Evo nekih utisaka sa 5.6.3.1 posle par dana.

Generalno telefon radi fluidnije. Animacija ima vise u sistemskim aplikacijama pa deluje i vise ispeglano.

Kako je beta za kinesko trziste, dolazi sa dosta bloata. Sve se lako brise osim par njih koje su sistemske. Do sada nisam ima kresovanje aplikacija.

Baterija mi deluje ok iako ne mogu tacno da proverim jer su sistemsku aplikaciju za bateriju skroz promenili pa je teze za pracenje. Preko noci zna da isprazni 7-8% ali verujem da cu to moci da ispeglam gasenjem raznih mz servisa.

Ono sto sam primetio da ne radi je chat heads za facebook mesendzer, ni u nova ni u flyme launcheru. Izgleda da i ne kesira aplikacije kao na 4.5. Meni je i dalje dovoljno pa mi ostaje kao daily rom.

Kamera, zvuk, sve isto osim sto su izbacili direct hd...
 
Aha ok onda, nisam znao.

A reci mi to zatvaranje aplikacija "ručno" je štetno po sistem i po bateriju?

Kada ubijes aplikaciju u memoriji, svaki put kada je ponovo startujes ona mora da se ucita ispocetka. To trosi bateriju i sve ti se znatno sporije otvara.
Ako ih ne gasis nasilno one ostaju u sleep modu, trose zanemarljive kolicine memorije i sistem ti brze radi.
To ti je kao kada bi na kompu svaki put npr browser gasio na close, umesto da ga minimiziras u taskbar.
 
Aha ok onda, nisam znao.

A reci mi to zatvaranje aplikacija "ručno" je štetno po sistem i po bateriju?
Nije stetno, nego bolje da radi sam.

Aplikaciju zamisli kao auto na semaforu.Ako ga ne gasis, samo pustis kocnicu i krenes.A ako ga ugasis, mora opet da ga palis, i teras motor da startuje.

Cim ti ugasis neku aplikaciju, android ce da kesira neku drugu, da "popuni" mesto, i to ce izvuci neku koju nisi ni koristio, ali je dosla "na red".A kad opet pokrenes tu ugasenu, on ce da je ucitava iz pocetka...a to opterecuje i sistem i dodatno srce bateriju.To su mikro procesi, koji ti ne vidis, ali je za sistem to manji remecenje nekog reda.Zato je bolje pustiti sistem da on to sam obavi kad je njemu potrebno, jer je za to optimizovan.I bice manje stucanja, manje vremena za pokretanje aplikacije, manje ponovnog ucitavanja necega sto je moglo odmah da se pokrene.

Optimizacijom ti mozes da odredis koju aplikaciju ne zelis da ti radi u pozadini(uvek zelis da radi sat, notifikacije, mejl, poruke, viber, vacap i sl, to ne diras, ali sve ostalo sti ne treba mozes da prekines ) isto tako mozes da uradis i sa auto pokretanjem aplikacija(tj kazes androidu koje moze da pokrene sam, a koje ne kad krene da " popunjava" gore navedeno slobodno mesto)
 
Ma da sad ih ima za 150-140e...vise se ne isplati iz kine.
Za sim oba su 4g i nano sim ako si na to mislio.
Pa da, na to, ima nekih sa jednim slotom zakljucanim na Telenor npr, pa zato.

A nema bas tako jeftinih, a da su novi. Ili ja ne znam da nadjem. :D
 
Hvala svima na iscrpnim odgovorima ;)

Jel normalno da mi je telefon od juče kada sam ga kupio ceo dan na WiFi, osvetljenje ekrana na Auto podešeno... drndao sam igrice i baterija mi je upravo sada na 37% :D

P.S. Imao sam 10 poziva (sve zajedno 7-8 minuta), 20-ak poruka SMS i 5-6 viber poruka...

P.P.S. Used 23h 39m
 
Poslednja izmena:
Normalno je. :)
Pisala sam ja o tom trosenju baterije meni je bilo cudno kako brzo ispraznim bateriju dok nisam videla sta vuce bateriju.
 
Sinoć sam igrao nekih 20-ak minuta igricu (pet rescue saga), wifi, osvetljenje na auto, čitao malo vesti na portalu, gledao podešavanja itd itd... sada mi je baterija na 24% :)

Da ne bi sada tražio šta si pisala, samo mi napiši šta je crpelo bateriju?
 
Sinoć sam igrao nekih 20-ak minuta igricu (pet rescue saga), wifi, osvetljenje na auto, čitao malo vesti na portalu, gledao podešavanja itd itd... sada mi je baterija na 24% :)

Da ne bi sada tražio šta si pisala, samo mi napiši šta je crpelo bateriju?
Ako se pojavi da kontakti vuku potrošnju, ja sam uključio sve sinhronizacije u podešavanjima i proces je u mirovanju.
 
Jedno pitanje - koja je razlika izmedju azijske i evropske verzije telefona..? Izvinjavam se ako je pitano vec ranije, probao sam search, izbacio mi je nista.
 
Razlika je u operativnom sistemu i u pakovanju. Azijska verizja flyme je "a", internacionalna "i". Neke internacionalne verzije imaju slušalice u kutiji.
Mislim da ne postoji "evropska" verzija.
 
Da, internacionalna, svakako neazijska. :D

Nista, vijacu internacionalnu svakako, da se ne njakam sa softverom mnogo, ne znam koliko cu imati vremena za flashovanja i slicno. Sluske me, u sustini, ne interesuju. :D
 
Ispao mi je telefon direktno na ekran sa metar i po visine na beton, pa mi je naprsnuo ekran. Nemam nikakve smetnje u radu, ako se gleda pod pravim uglom, ni ne provaljuje se da je slomljen, ali me nervira.

Koje je najjeftinije rešenje za popravku? Naručio bih ekran za tih petnaestak evra sa Alija, pa zamenio sam, al ne znam ima li unutra nekih tračica/nalepnica koje se pokidaju kad neovlašćeni serviser otvara telefon, da ne izgubim garanciju.
 
Pa lom ekrana ti ne pokriva garancija, tj fizicko je ostecenje, tako da je gubis ako na svoju ruku bilo sta menjas i ostavis trag, a ako nosis u servis ima da traze mnogo za zamenu, ali tad garancija ostaje jer je u ovlascenom servisu menjano.
 
Jasno mi je sve to, zato i pitam je l' izvodljivo da zamenim to sam, a da ne ostavim nikakav vidljiv trag, pa da se pravim lud ako mu rikne nešto drugo dok je pod garancijom.
 
Nazad
Vrh Dno