Šta je novo?

Meizu m2 note

Da, ovo sto je izaslo danas. Identican problem kao na onoj neoficijalnoj verziji.
 
Da li sam brikovao telefon? Instalirao sam kineski 5.6.2.1 rom preko internacionalnog 4.5.2.2 i sada mi stoji samo crni ekran i resetuje se? Da li ima neko resenje?
 
Ima na xda tamo da pokušaš da ga povratis, mada sve zavisi od stanja, možeš pokušati sa flashfire-om i official 4.5 ili preko kompa ako uspeš, ako ni to ne uspe otišao je telefon.
 
Ne mogu, pokusavao sam is sa SP Flash Toolom i javlja mi gresku 2004.
 
Nego sta radis?
 
Da li se Dirac HD audio opcija na Meizu m2 note aktivira kada se priključe slušalice ili u podešavanjima ima neka opcija za dodatno podešavanje?
 
Poslednja izmena:
M2 note je za klasu bolji a i za manje para moze da se nabavi. Npr. ekran je u slucaju m2 note pobednik u srednjoj klasi telefona. Jedino sto moze da stane na stranu G7 je autonomija baterije jer je snapdragon 410 stedljiv quad uz 3000mAh bateriju, a i "nisku" gustinu piksela.
 
Da li neko ima problem sa onim senzorom za gašenje ekrana prilikom poziva... Proksimiti senzor valjda :-D
Ne gasi ekran, resetujem telefon, krene da radi neko vreme i opet zakuca tj ne gasi ekran...
Isto se desava i posle fabrickog reseta tako da nije do neke aplikacije, vidzeta...
 
Probao sam kinesku 5.6.2.1 verziju i nemam mrežu, isti slučaj kao kod kamanga604. Sad sam opet skinuo 4.5.4.2I i pokrenuo update.zip, ali sam zaboravio da izaberem clear data i sad se restartovao i samo vrti flyme logo. Da ga pustim neko vreme, možda postoji šansa da će se uspešno daungrejdovati?

S druge strane, sviđa mi se kako radi petica, rekao bih da je brža.
 
Probao sam kinesku 5.6.2.1 verziju i nemam mrežu, isti slučaj kao kod kamanga604. Sad sam opet skinuo 4.5.4.2I i pokrenuo update.zip, ali sam zaboravio da izaberem clear data i sad se restartovao i samo vrti flyme logo. Da ga pustim neko vreme, možda postoji šansa da će se uspešno daungrejdovati?

S druge strane, sviđa mi se kako radi petica, rekao bih da je brža.
Probaj opet da udjes u recovery i odradi ispocetka.
I ja sam ranije na onim daily betama imao problem sa mrezom,na oba slota. Ne znam resenje,niko na xda nije odgovarao. Zato mi se ne pokusava sad update,bice isto
 
Da li neko ima problem sa onim senzorom za gašenje ekrana prilikom poziva... Proksimiti senzor valjda :-D
Ne gasi ekran, resetujem telefon, krene da radi neko vreme i opet zakuca tj ne gasi ekran...
Isto se desava i posle fabrickog reseta tako da nije do neke aplikacije, vidzeta...
Niko?
 
Meni se u poslednjih par dana desava da jako sporo ucitava kontakte za pozive. Ne znam zasto ali poprilicno treba da sacekam da ucita neki kontakt. Mislila sam da ima veze mozda sto u imenu imam emoji smajlice, ali nema pravila. Jako sporo otvara.
Ima li iko slicni problem?
 
Uzeo sam juce telefon u telenoru i prvi utisci su izuzetno pozitivni.
Posle nexus 4ke nemam osecaj da sam downgrade-ovao na inferiorniji softver. Sve radi lepo i podmazano. Doduse malo stucne u zahtevnijim aplikacijama, recimo kada brzo skrolujem fejsbukom pa otvaram neki link. Ali sve je to u tolerantnim granicama.
Srecom neka nikakvog bloatware-a, instalirao sam samo Novu luncher i osnovne programe. Videcemo za par meseci da li ce usporiti, jer je tu najveca prednost nexusa sto posle 3 godine radi isto kao i prvog dana.
Softverska pobeda flame os-a definitivno je pozivanje programa iz radne memorije koje se desava momentalno i mislim da je 8 aktivnih aplikacija sasvim dovoljno.

Za moj ukus dijagonala telefona je malo povelika, trebace vremena da se naviknem. Ali sam ekran, ostrina i boje su odlicne. Veliki plus za m2 note i konkurencija u ovom i znatno visem cenovnom rangu nema sta da trazi ovde.
Kamera prilicno brza sa dobrim interfejsom. Fotke se krecu od odlicnih u dobrim uslovima, do prosecnih u zatvorenom prostoru. Blic je mogao biti malo jaci.
Home dugmence zvuci jako jeftino na klik i to je mislim jedina hardverska mana koju sam primetio. Sve ostalo na visokom nivou bez ikakvih krckanja i neispoliranih ivica.
Ko nema problema sa imenom brenda ovaj model je cist no-brainer za ono sto nudi i kako radi.
 
Meni se u poslednjih par dana desava da jako sporo ucitava kontakte za pozive. Ne znam zasto ali poprilicno treba da sacekam da ucita neki kontakt. Mislila sam da ima veze mozda sto u imenu imam emoji smajlice, ali nema pravila. Jako sporo otvara.
Ima li iko slicni problem?
Imas stranu ili dve pre ove isti slucaj. jesu li ti kontakti mozda na simu?
 
Resih. Ne, na gmailu su ne drzim ih na kartici od prvog androida.
Poenta je bila da su mi bile pogasene sinrhonizacije sa whatsappa i vibera i onda je nesto sporije radio i bagovao. Sad je sve isto kao i ranije. Resen slucah.
Hvala Sale u svakom slucaju. :)
 
Nazad
Vrh Dno