Šta je novo?

Meizu M1 Note

Ma flesuj stable i miruj :D ili furaj bete
 
Otkako sam prešao na Flyme 5.1.5.0G, lock screen neće ni da čuje za notifikacije (osim kada mi stiže SMS). Ostalo nikako, na žalost ni kada su u pitanju mejlovi. Ranije je sve radilo kako treba. Probao sam svašta, sva moguća podešavanja, ali bez efekta!????
 
Baterija mi se brzo trosi. Pise da sistem ui trosi najvise baterije, i kontakti nekad. Moze pomoc?
 
Koja verzija? Meni je 5.1.5 ubijao bateriju, pa sam se vratio na 5.1.4.
 
Ja sam apdejtovao na 5.1.5 i telefon radi savrseno, cak sada radi i brze nego sa proslim apdejtom. Ja sam prezadovoljan. Sto se tice baterije meni isto trosi, nisam primetio razliku.
 
Poslao sam telefon u Telenor na servis i vec se oprostio od njega pogotovo kad su mi posle dva dana rekli da dodjem u radnju,kad ono gle cuda zamenili ekran na telefonu sljaka kao prvog dana :) Gde da skinem flyme 5 i verziju?
 
Meni je danas na ota, stigao update 5.1.6.0A, definitivno utorkom izbacuju nove verzije :D, za ovih par sati deluje ok, mada videcu kako ce se baterija ponasati.
Moze flyme 5 da se skine i preko browesera, ima ikonica meizu, pa u delu download izabere se tacan model telefona.
 
Imam 4.5.7 I verziju,smem li da azuriram 5.1.5 G verziju softvera ili samo I verzije :) hvala na odgovoru :)
 
G i I verzija su iste, tj International i Global :)
 
Izašao je Flyme 5.1.6.0G za m1 note, veličine 770M. Maločas sam preuzeo i instalirao, sve je prošlo baš glatko, na žalost i dalje imam problem sa notifikacijama koje se na zaključanom ekranu od prethodne verzije kod mene nikako ne pojavljuju (osim SMS).
 
Poslednja izmena:
Izašao je Flyme 5.1.6.0G za m1 note, veličine 770M. Maločas sam preuzeo i instalirao, sve je prošlo baš glatko, na žalost i dalje imam problem sa notifikacijama koje se na zaključanom ekranu od prethodne verzije kod mene nikako ne pojavljuju (osim SMS).

Tako je i na MIUI kod Xiaomi telefona... ako se ne varam mora da se podesi za lock screen sta se vidi od notifikacija.
 
Poslao sam telefon u Telenor na servis i vec se oprostio od njega pogotovo kad su mi posle dva dana rekli da dodjem u radnju,kad ono gle cuda zamenili ekran na telefonu sljaka kao prvog dana :) Gde da skinem flyme 5 i verziju?

WTF???

Meni je otisao ekran i prvo su mi rekli da ce biti zamenjen da bi mi posle 15 dana rekli kako cu dobiti zamenski uredjaj...
 
Pokusaj preko wifia, inace meni stizu obavestenja na lock screen, cuju se, i vide, ali ne zasvetli ekran...mislim da se baterija nesto brze trosi u odnosu na poslednju beta verziju, i losija je kamera, uveli su u notification baru ikonicu za screenshot, ali najvise mi se dopada novina za odvojene ringtonove za sim 1 i sim 2 .
 
Preko wifia skida sve ok inace preko mobilne mreze otvara sajtove pokrece app sve je to ok samo nece da skida sa play stora,inace ovo za servis ne znam sta bih ti rekao :/
 
Preko wifia skida sve ok inace preko mobilne mreze otvara sajtove pokrece app sve je to ok samo nece da skida sa play stora,inace ovo za servis ne znam sta bih ti rekao :/

Stvarno sam iznenadjen. Doduse bice i oni sutra kada raskinem ugovor posle 6 godina. :D
 
Markane, otvori download aplikaciju, idi u settings i iskljuci download on WLAN only ;)
 
Izašao je Flyme 5.1.6.0G za m1 note, veličine 770M. Maločas sam preuzeo i instalirao, sve je prošlo baš glatko, na žalost i dalje imam problem sa notifikacijama koje se na zaključanom ekranu od prethodne verzije kod mene nikako ne pojavljuju (osim SMS).
Pogledaj u delu notifications and status bar, da li ti je iskljucena opcija za lock screen, sada sam proverila kod sebe i meni je na plavom dugmencetu, ukljuceno je, zato i dobijam :D
 
Pogledaj u delu notifications and status bar, da li ti je iskljucena opcija za lock screen, sada sam proverila kod sebe i meni je na plavom dugmencetu, ukljuceno je, zato i dobijam :D

Hvala na sugestiji, proverio sam i opcija je čekirana, kao i sve ostale za koje pretpostavljam da su neophodne, ali neće pa neće. Sve je radilo uredno do prethodne verzije OS-a...
 
Razmisljam da li da stavim neku noviju verziju Flyme os-a, trenutno sam na 4.2.0.6l. Radi sve ok sa ovom verzijom i fino traje baterija, ali mislim da mu je vreme za jedan refresh jer krece da secka, nisam radio reset sistema oko godinu dana...
Dajte neki predlog ako vec trebam da radim reinstall, koju verziju da stavim a da traje baterija fino i da nema bagova i seckanja.
 
Ja sam uradio ota update na zadnju stabilnu verziju, supruga koristi mob, ali izgleda da cu ga opet ja preuzet, zanima me dal sam da odradim factory resrt ili da ubacim update file pa uradim flash na novo....

ZTE Blade L3
 
Zasto bi radio factory reset ako skidas preko ota? Meni se ne dopada ovaj poslednji update, dosta koci telefon prilikom surfa, i nece lepo back opcija da radi, kao da zakuca, opet umesto sim1 gde pise naziv operetarea pojavljuju se brojevi, bilo je beta verzija sa kojima je telefon prosto leteo, nije im bas "stable" ovo sada :D
 
Radi za sad sve ok. Koliko vidim

Sent from my m1 note using Tapatalk
 
Notifikacije od tapatalka ne dolaze i cini mi se da sam pali neke stvari, tipa blutut ili ugasi zVono. Osim ako mali nije dirao.hehe
Edit
Evo sad idu notifikacije. Hmmm.

Sent from my m1 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam 5.1.6.0G Flyme verziju. Odlicno radi, 0 bagova za sad, fluidno skroz. Ali, ima battery drain na "Contacts releated", i to 34.5% sto je bas mnogo. Jel ima neko resenje da se smanji potrosnja za ovaj proces ili sta je vec? Procitao sam na netu da recimo AirDroid vuce tu potrosnju pod Contacts releated, aninstalirao sam sinoc, medjutim danas isti slucaj tojest, nista se nije promenilo.

Help!
 
Izgleda da mi je riknuo prvi slot za sim. Ne vidi karticu. Pih....

Sent from my m1 note using Tapatalk
 
Moj je otisao u vecna lovista. Uzeo sam Honor 5X.
 
@briferboy
Moguće da su se kontakti pokrivili, možeš da naručiš sa Alija zamenski sim konektor http://www.aliexpress.com/store/pro...-Junctor-Repair-Parts/622139_32329699392.html
Telefon se lako otvara, tako da ne bi trebalo da je veliki problem za zamenu.

Isto i za zamenu ekrana, nema potrebe menjati telefon zbog ekrana, originalan zamenski ekran je ispod 30 EUR, i zameni se za 5-10 minuta. Nije zalepljen, samo je fiksiran sa ona dva šrafa pored punjača.
 
Nazad
Vrh Dno