Šta je novo?

Meizu M1 Note

Ja jos nikako da kupim neko nromalan fotoaparat, pa se i dalje slepam sa telefonom. Steta je sto im svi telefoni imaju siromasan softver za kameru iako je senzor i optika skroz dobra :)
Barem su snimci i dalje odlicni :D
Evo slikovitog prikaza problema :) poslao sam im vec u mailu :)
 

Prilozi

  • M1 NOTE_night pictures.png
    M1 NOTE_night pictures.png
    640.3 KB · Pregleda: 56
Poslednja izmena:
Auuu kako su mi razbucali app po ekranu, lol..ali ne vidim gde sada proveravamo update, u folderu gde mi je bila ta ikonica dodali su jos neku nebitnu, vizuelno je bas izmenjeno, meni je stari flyme priratsao za srce, mada vidim da ovaj ima nekih izmena i noviteta. Probala sam kameru sada u mraku ukljucila blic i mogu ti reci da je fotka ostra ali kao da je blurovana malo po ivici predmeta, hmm..Ubacili su i zezalice za edit slika to nije lose :D Pojacan je zvuk, malo je dizajn slova utanjen...toolbox nije losa app, tu se sada nalazi lampa, evo pronadjoh u about phone se nalazi update..sta znam..promenili su izgled..treba se navici sada..drugacije je...
A, gde prebacujem na video? Uveli su i opciju da meizu kaze "photos" ili ""cheese" prilikom slikanja, inace vracene su mi neke sms poruke koje sam izbrisala lol
I kod poziva ima dosta opcija novih, uveli su i da se sakrije poziv npr. Sta znam, poboljsano je, samo da je settings ostao vizuelno kao ranije, jer mu je to i bilo neko obelezje..
Evo kako izgledaju settings i procenti za bateriju... Da dodam da od ponudjenih jezika ima samo engleski i 2 kineska lol za sistem, dok za tastaturu ima srpski, i weather app ima preko 1000 kineskih gradova i dalje nema nas :( pih...

15 - 1.jpg 15 - 2.jpg
 
Poslednja izmena:
Odličan je flyme 5 konačno da liči na Android malo. Mene baš taj settings nervirao. Multitasking isto kartice ubacene. Mnogo je sve bolje i lepše :)
 
A ne znam, super su opcije te nove, doslo je do poboljsanja, ali meni se ne dopada sto lici na Android, kad vec ima okruglo dugmence i imitira iphone 5c :D bolje da ide u tom smeru, ili da zadrzi neku svoju pocetnu flyme ideju, Andorid mi je vec ispricana prica lol
 
Da li neko može da postavi snimak ekrana sa podešavanjima APN-a na kome radi mms na MTS mreži? Probao sam sve moguće varijante (sem ispravne :)) i nikako nisam mogao da podesim. Hvala unapred.
 
Izvolte :)
 

Prilozi

  • S51224-142506.jpg
    S51224-142506.jpg
    147.2 KB · Pregleda: 51
  • S51224-142525.jpg
    S51224-142525.jpg
    141.4 KB · Pregleda: 58
@Gorth isprobala sam kameru, i ima razlike u odnosu na staru, npr ako stavim da na fotografijama bude ispisan datum i vreme, te su mnogo svetlije, ne znam zasto ali je dosta bolji i belji blic na njima, pokusaj videces. Ne znam sta su tacno to menjali, ali kao da je neki filter koji vuce malo na zeleno, posebno u uglovima, ako se koristi blic. Ako fotkam landscape kao da su ranije bile ostrije cistije, a sad je samo macro bas ultra ostar :D
Security app ima bug, tako da sam bateriju podesavala kroz settings. Stara tastatuta mi je bila bolja, jer su smajlici bili gore i lako dostupni za rukovanje, ovako se ulazi u meni sa leve strane pa lista. Sat su malo unazadili nema jendog grada u usa koji mi treba a bio je u starom, suzili su krug gradova. Tonovi su promenjeni, i dopadaju mi se, lepsi su. Nije tesko za rukovanje identicno je kao ranije, ali je dosta podredjeno kineskom trzitu :D
 
@Gorth isprobala sam kameru, i ima razlike u odnosu na staru, npr ako stavim da na fotografijama bude ispisan datum i vreme, te su mnogo svetlije, ne znam zasto ali je dosta bolji i belji blic na njima, pokusaj videces. Ne znam sta su tacno to menjali, ali kao da je neki filter koji vuce malo na zeleno, posebno u uglovima, ako se koristi blic. Ako fotkam landscape kao da su ranije bile ostrije cistije, a sad je samo macro bas ultra ostar :D

Hmm ja nigde ne vidim opciju u Flyme 4.5.7 kameri da mogu da ukljucim datum :)
Ti pretpostavljam da si otisla na Flyme 5?
 
Da, na Flyme 5, sve vreme o njemu i pricam :D
 
I ovo je najnovoja beta verzija za A verziju mob.
 
eh, steta bas je zanimljivo :D, videcu kasnije da ubacim fotografije, pa da uporedis kvalitet, na staroj flyme 4 na A verziji sve su bile ostre i dobre, ali na 5 ima znatno vise opcija :)
 
eh, steta bas je zanimljivo :D, videcu kasnije da ubacim fotografije, pa da uporedis kvalitet, na staroj flyme 4 na A verziji sve su bile ostre i dobre, ali na 5 ima znatno vise opcija :)

Flyme 4.2 ili 4.5?
 
Meni su i na 4.2 i 4.5 bile ostre i dobre slike, samo nisam vodila racuna toliko o blicu, ako je na suncu i normalnom dnevnom svetlu tada sam bez blica fotkala, a nekada na A, retko kada koristim pun blic A-on. Primetila sam da sada ako je na rezimu bez blica, i automatski se fokusira, slika je svetlija, ako prstom kliknem na predmet na ekranu bude tamnija, hmm..Ne znam zasto su mi ispale u maloj rezoluciji kada sam namestila na najvecu, i za prednju i za zadnju kameru, mozda se nesto pomerilo..evo kako izgleda bez blica..na flyme 5 :D
edit: prva je bez blica, druga jeste sa njim.

P51224-141406.jpg P51224-152441.jpg
 

Prilozi

  • 15 - 3.jpg
    15 - 3.jpg
    22.3 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Meni su i na 4.2 i 4.5 bile ostre i dobre slike, samo nisam vodila racuna toliko o blicu, ako je na suncu i normalnom dnevnom svetlu tada sam bez blica fotkala, a nekada na A, retko kada koristim pun blic A-on. Primetila sam da sada ako je na rezimu bez blica, i automatski se fokusira, slika je svetlija, ako prstom kliknem na predmet na ekranu bude tamnija, hmm..Ne znam zasto su mi ispale u maloj rezoluciji kada sam namestila na najvecu, i za prednju i za zadnju kameru, mozda se nesto pomerilo..evo kako izgleda bez blica..na flyme 5 :D
edit: prva je bez blica, druga jeste sa njim.

Pogledajte prilog 188172 Pogledajte prilog 188173

Slike po danu, ili kada je prostorija dovoljno osvetljena vestackim svetlom su dosta dobre :) Ali je blic problem :( To menjanje osvetljenja slike ima veze sa fokusiranjem na taj predmet koji si pogodila kad si kliknula, pa se podesava balans belog i ISO na osnovu tog predmeta ;)
 
Hvala Gorth. Kod mene je isto tako podešeno, ali mms poruke ne rade. Ne šaljem često mms, pa do sada nisam primetio ovaj problem. Videću za vikend ponovo da probam da namestim.
 
Hvala Gorth. Kod mene je isto tako podešeno, ali mms poruke ne rade. Ne šaljem često mms, pa do sada nisam primetio ovaj problem. Videću za vikend ponovo da probam da namestim.

Ja ni ne saljem MMS, postale su nepotrebne nakon eksplozije Viber/WhatsApp servisa :) Ali se secam da su se ljudi zalili pre nekig 10ak stran na MMS :D
 
Tačno, video sam kroz pretragu da je bilo problema sa mms-om, ali nisam našao rešenje. Zbog toga sam ponovo postavio pitanje.
 
Da, upravo kao sto je @Dandy napisao, potrebna su podesavanja za telefon, pogotovo ako telefon nije kupljen kod operatera, gde oni vec na svojim uredjajima nameste parametre za mms, 3g/4g, jer cim se naruci iz Kine telefon je otkljucan i prazan.
Evo za vip mrezu :

APN: vipmobile.mms
korisničko ime: vipmobile
šifra: vipmobile
MMSC: http://mms.vipmobile.rs
 
Da, upravo kao sto je @Dandy napisao, potrebna su podesavanja za telefon, pogotovo ako telefon nije kupljen kod operatera, gde oni vec na svojim uredjajima nameste parametre za mms, 3g/4g, jer cim se naruci iz Kine telefon je otkljucan i prazan.
Evo za vip mrezu :

APN: vipmobile.mms
korisničko ime: vipmobile
šifra: vipmobile
MMSC: http://mms.vipmobile.rs
Sve je ovo ukucano i provereno ali ne radi,inace telefon je kupljen ovde bez kineskih aplikacija,u radnji.
 
Ja kad sam uzeo mob uneo sam za mtel i nije mi radilo . jedne prilike mislim kad je izašao 4.5.7 os sam uneo ponovo i proradilo
 
@skaka hmm..pa ne znam, mozda nisi lepo lepo ukucao nesto, treba da napravis novi apn, proveri da li je ukljucena opcija za mms, mozda ima neka caka...iskreno ja nisam probala, malo je zastarelo to sa mms-om :D, ne znam da neko to koristi pored silnih app. :)
Zeznuto je kada telefon nije uzet kod operatera, jer za automatska podesavanja treba model tel. a vip nema meizu, pitaj u nekoj njihovoj poslovnici, namestice ti sigurno :)
 
@teguila hvala,proradilo je.Caka je bila u dve kose crte u adresi(bila samo jedna).
Hvala jos jednom,previd krastavac
 
super :D, treba pazljivo ukucavati, paziti na mala, velika slova, tacke, zareze, i dobro otovriti oci, i meni se desilo skoro nesto slicno, nisam videla ok dugme lol..
 
Upalih telefon posle par dana od kako sam imao problem kad ono telefon radi ko bombona greska je prisutna samo kad se pale aplikacije spor odziv gornjeg dela ekrana malo kasni slika kad se pali i u tamnijoj sredini tj tamnija pozadina neke aplikacije kad se skroluju slike u aplikacijama fb instagram itd,kamera u mraku i kad se spusti notification bar na pocetnom ekranu onda je jos prisutna greska, u sustini male stvari su to sve sem tog notification bar-a i kamere,videcemo sad ostavicu ga jos par dana da bleji pa cemo videti sta ce biti,moguce je da se smrzao jadan dok sam bio u setnji pre sedam dana :D komedija :D
 
Evo opet je ponudjen uodate sistema na 5.5.12.29 beta :D
 
pozdrav drugari, dugo nisam pratio forum pa imam par pitanja.
Moj telefon je jos uvek na 4.2.0.5A verziji.
Dali postoji stabilan update na lolipop koji radi dobro i dali ima neke mane. Jel moze link. Srecan svima bozic i nova godina.
 
Postoji, možeš da ga skineš direktno preko aplikacije za ažuriranje telefona.
 
Nazad
Vrh Dno