Šta je novo?

Meizu M1 Note

Ima srpski. Bude internacionalni softver tako da verujem da ce imati minimalno kineskih apk ako ih uopste i ima.

Mada slicna je prica sa mobom iz kine,samo sto moras da pobrises kineske apk.
 
Jel mozete da ispricate kakav je telefon posle nekoliko meseci koriscenja ??Zanima me jeli koci i to..
 
Kineske aplikacije se obrišu za pola minuta. Sve u svemu ostane desetak sistemskih aplikacija u launcheru. Sistem je lagan, i ovih 2 Gb je i više nego dovoljno. Ništa specijalno ne koči, radi telefon kao lutka, jedino Contacts/Phone aplikacija bi mogla biti brža. Ekran je odličan, nema nikakvih fleka i vidljivih probijanja.
 
Zanimljivo da je trac sve vise istina sto se tice meizu note 2. Navodno ce kostati koliko i note pre njega i biti predstavljen 2 juna.
Pored njega meizu pokusava da kopira xiaomi i navodno izbacuje i power bank,ruter i slicna cuda.
 
Slazem se sa gore navedenim da telefon radi super, bez kocenja, ni ja nisam imala nikakve flekice i slicno, jedino sto bih promenila jeste osvetljenje jer kada sam na suncu moram da ga namestim na maximum, i mozda bih napravila original punjac za EU trziste, jer ovako svaki put strepim da me ne drmne struja, onaj eu dodatak mi se rasklatio, dok sa univerzalin punjacem ne puni se tako brzo :D. Nesto ne izbacuju novu verziju OS, a promenili su Personalize app, ne mogu da listam wallpapere kao ranije.
Svakako dobar je telefon, aplikacije sve normalno rade, mozda je u Win Winu uvezena ona serija kao sa Top store radnje kako se vec zove sa alija, gde su naveli da su moguce greske.
U win winu izadje 323 $ tel LOL, uzas...:D, a online moze da se nadje za 195-198 $, ja bih opet narucila online, iz principa nasima ne bih dala tu razliku, ako se ne instaliraju nebitne gluposti telefon moze lepo da radi bez bojazni da ti treba garancija.
 
ne preporucujem narucivanje ovog telefona online zbog kontrole kvaliteta,
pod br2 200dolara postaje 300 kad se doda 30% carine i pdv-a, nasi nisu ludi, provere sve koliko kosta...

kontrola kvaliteta je kod ovih brendova jako losa, ne bi ih nikad uzimao bez garancije...
 
Kontrola kvaliteta je ista kao kod samsunga,iphona i raznih cuda. Nije ovo neki tamo kinez.

Procenat fejl uredjaja kod npr samsunga i meizua je provereno isti ili priblizan.
 
Poslednja izmena:
Kupovina bilo kog uređaja je svojevrsni rizik koji kupac preuzima na sebe a teoretski, računica isplativosti tog rizika može lako da se izračuna na osnovu razlike u nabavnoj ceni.
Ono što može da bude problematično kada su "kinezi" u pitanju jeste nedostatak rezervnih delova na našem tržištu i mogućnost popravke u slučaju kvara znači, još jedna bitna stavka koju treba uvesti u računicu.
 
ja sam imao par samsunga i svi su bili dobri na nevidjeno,
promenio sam m1 note-a komada 3, i svi su bili losi, u zvanicnoj radnji...

drugo, na aliexpressu pisu da je kontrola kvaliteta losa na m1 note telefonu,
tako da ono...pssst :)
 
Psssst ? Veoma zrelo..
Ja ti otvaram oci jer imas predrasude i veliko neznanje a ti tako. :)
 
dobro sam raspolozen samo, ne ulazim nikad u online rasprave,
samo sam savetovao nekog ko je pitao oko online kupovine, da to ne radi, iz licnog iskustva.

Pozdrav
 
Kontam da cu telefon koji ima problem brze zameniti kod nas...Preko neta mozda nece prihvatiti,zato sto nema garanciju..
 
Ja isto koliko fkloznica, ti a i svi mi, bas iz tog razloga lol.
 
Cim je napisao "provereno isti" sigurno da moze.
 
Kupovina bilo kog uređaja je svojevrsni rizik koji kupac preuzima na sebe a teoretski, računica isplativosti tog rizika može lako da se izračuna na osnovu razlike u nabavnoj ceni.
Ono što može da bude problematično kada su "kinezi" u pitanju jeste nedostatak rezervnih delova na našem tržištu i mogućnost popravke u slučaju kvara znači, još jedna bitna stavka koju treba uvesti u računicu.

Za cenu dva komada m1 note u nekoj radnji može maltene da se kupi tri komada kod kineza. Znači jedan da bude u rezervi. A i ako se pokvari telefon može da se popravi, jeste malo veće cimanje, ali može (hint:taobao). Skoro sam menjao matičnu ploču na jednom Hongmiju, i čak i uz kvar tog najskupljeg dela je opet jeftinije nego da sam ga kupio u prodavnici. Kad sam svojevremeno slomio ekran na Lenovo A789 digitizer me koštao oko 10 EUR. Onaj ko misli da su skupi brendirani telefoni nešto kvalitetniji, slobodno nek otvori telefon, pa će da vidi da i najskuplji "flegship", kao i ovi jeftini "kinezi" izgledaju isto. Obična made in PRC jeftina elektronika kojoj fensi marketing diže cenu u nebo. Ne živim u starom Egiptu, pa da me neko ubeđuje kako su staklo i aluminijum premijum materijali!?

back to topic:
Imamo u kući 2 komada m1 note, i nikakve probleme sa njima.
 
Onda stanes ispred ogledala i smej se sebi. :) A mozes i da se ogledas u telefonu. Isto pitanje bih i fkloznica-i postavio, da li moze da potkrepi? :)
Naravno da mogu. :) Veliki problem je sto ljudu misle da se pri kontroli kvaliteta uzme svaki mob provuce kroz neku kratku kontrolu i udri..
A u stvarnosti se od jedne ture mobova,npr napravljenih u sredu koji broje 10000 uzme 2,3 komada i bace kroz test ,to jest kontrolu kvaliteta gotovog proizvoda. I ako ta 2,3 moba prodju prosla je cela serija od npr 10000.
Pa jbt pricamo o mobilnim telefonima a ne o bentlijima od mil evra :)

Samsung ne moze imati bolju kontrolu kvaliteta od npr xiaomia ili meizua ni u bajci kamoli u stvarnosti. Hocu da kazem da su sve ozbiljne marke po tom pitanju tu negde.
Razlike mogu biti u nekim nijansama..

Edit : Kada smo kod meizu-a, moguce da im sam proces proizvodnje nije na najvisem nivou jer se jos nisu navikli na toliku potraznju za nekim proizvodom. Mislim da im je note uredjaj oborio sve moguce rekorde u prodaji..
 
Poslednja izmena:
Za cenu dva komada m1 note u nekoj radnji može maltene da se kupi tri komada kod kineza. Znači jedan da bude u rezervi. A i ako se pokvari telefon može da se popravi, jeste malo veće cimanje, ali može (hint:taobao). Skoro sam menjao matičnu ploču na jednom Hongmiju, i čak i uz kvar tog najskupljeg dela je opet jeftinije nego da sam ga kupio u prodavnici. Kad sam svojevremeno slomio ekran na Lenovo A789 digitizer me koštao oko 10 EUR. Onaj ko misli da su skupi brendirani telefoni nešto kvalitetniji, slobodno nek otvori telefon, pa će da vidi da i najskuplji "flegship", kao i ovi jeftini "kinezi" izgledaju isto. Obična made in PRC jeftina elektronika kojoj fensi marketing diže cenu u nebo. Ne živim u starom Egiptu, pa da me neko ubeđuje kako su staklo i aluminijum premijum materijali!?

back to topic:
Imamo u kući 2 komada m1 note, i nikakve probleme sa njima.

Takodje sam jako zadovoljan.
Radi telefon sasvim solidno vec 4 meseca, nikakav problem za sad
Da se nadamo da ce tako i ostati
poz
 
s_2b7cb153e3e7487db7e6856b5763794e.jpg


Navodno note 2
 
Pa da,isto kao prvi. 1000 kineza

Jedino sto se jos uvek ne zna da li ce dugme napred biti i senzor za otisak
 
Poslednja izmena:
Poz sta preporucujete m1 note ili jiayu s3 3gb ili nesto trece za cenu do 200 dolara?
 
Mislim da nećeš pogrešiti koji god da izabereš. Ja imam S3, komšija M1 note. Jako slični telefoni, uzmi koji ti se više sviđa. :)
Kamere jako slične, displej takodje, osim sto je Meizu malo svetliji na 100%. Ali je zato na 80% jačina osvetljenja ista kao Jiayu na 35%. Kako se to odražava na bateriju ne znam. Kod mene drzi 5-6 sati SoT-a. Na Jiayu dolazi gotovo stock android (5.1. u junu), rutovan, ovamo dobijas Flyme. Jedino gde sam bas primetio razliku je u web browsingu. Jiayu je mnogo, mnogo brži.
 
Razmisljam da uzmem Meizu m1 note preko winwin-a. Interesuje me koliko laguje i ovo sto se prica o flekama na ekranu itd. Sta mozete da kazete o tome?

Hvala.
 
kupi, telefon nije los, trazi da pogledas 2-3 primerka, imas 7 dana da vratis uredjaj i da ti novac vrate nazad ako imas neki problem, i to je to...
 
Posedujem telefon nekih dva meseca, narucio sam ga preko aliexpresa. Sad me zanima posto pise da m1 note za kinesko trziste podrzava sd karticu kroz simslot2.
Kako da znam dal to moja verzijabtelefona podrzava ili ne? Stigao mi je sa instaliranim flyme os kineskog umikoma ili u verzijuom!
 
Vrh Dno