Šta je novo?

Meizu M1 Note

Ima 8 jezgara a ovaj na note valjda 2.

S6.
GPUMali-T760MP8

Meizu note
Mali-T760MP2
 
Poslednja izmena:
Mi note 2 obecava. Mada sam negde procitao da su promenili onaj kruzic dole ne zbog senzora za otisak nego zbog potencijalne tuzbe zte . sto mi je cudno,mislim da je meizu pre zte koristio te kruzice na mobovima.

Sacekacu da ga predstave 2 juna pa ako bude sve kako treba mozda ga i narucim :)
 
Штета ако су стварно избацили тај кружић, мени се баш допада, мислим да му боље стоји него онај квадратић као код МХ4 Про, додуше код њега он има улогу скенера отиска прста.
 
Loznice, izgleda da ćeš uzeti telefon kada izađe M3 Note 4 :).
 
Drugari, mozda nekom znaci :),
kupio sam tri maske preko aliexpressa za m1 note ali sam na kraju uzeo drugi telefon, maske mi stizu ovih dana,pa bi ih udomio kod nekog za onoliko koliko su i mene izasle,
u pitanju su dve silikonske, jedna plava jedna crna, kao i jedna metalni ozbiljan case, javite se da mi ne stoje, ne zelim da zaradim ni na kome, samo nemam sta sa njima :)


sto se tice m1 note-a, moje iskustvo, probao sam tri modela, sva tri su imala light bleed na dnu ekrana u razlicitim kolicinama, neki su imali i po uglovima dodatno pojacano, to se vidi i cak na ovom note 2 na linku iznad, ako primecujete, prodavci nisu verovali kad sam ukljucio telefon, na zalost, ekran ima na sebi zastitnu foliju koja je matirana i taj efekat se ne primecuje dok se ne skine folija, izabrao sam jedan primerak koji je bio najbolji, ali se na njemu posle 3 dana pojavila tackica u levom uglu na sredini ekrana kakvu su prijavili jos neki korisnici...

na kraju sam se odlucio da doplatim za meizu mx4, telefon je zaista bolji, jedino što baterija nije ni blizu dobra kao na m1 note gde je bila fenomenalna...

moj utisak je da pate od nekih decjih bolesti, flyme je dosta osakacen android, jurili su neku logiku ios-a i oduzeli ono najbolje od androida a idalje to nije ios...jer je prosto android :)
 
Poslednja izmena:
Šta ti konkretno fali na flyme?
 
Pa neke gluposti koje imaju,
tipa volume up down je samo za muziku, jacinu tonova moras iz settingsa da menjas, kao i da ne postoje odvojena podesavanja za jacinu notifikacija odvojeno...to mi dosta smeta...

što je pravljen za kinesko trziste i u settingsu pola stvari ne mozes da procitas lepo, ne vidi se ostatak teksta, i tako dalje...ima stvari...
 
Ja sam se na flyme navikao za jedan dan. Sve opcije su na srpskom, tako da nemam nikakvih problema da se snađem. Jačina tonova u aplikacijama se menja na volume +/- kod mene, sem ako te nisam dobro razumeo. U svakom slučaju, za mesec i kusur dana stiže lolipop, pa ćemo videti na šta će da liči tada telefon.
 
Novi note 2 ce imati MT6753 u sebi. Ostalo sve isto.
 
Nismo se razumeli verovatno, jacina notifikacija se menja samo preko settingsa, ne preko volume up down sto je ocaj,
drugo, losa je tastatura njegova, nije to to, instalirao drugu ali mi vraca na njegovu svaki put kada resetujem telefon....
 
Jačinu zvuka notifikacija sam možda podesio prvog dana, a možda i ne, zato nisam ni primetio. Sasvim mi odgovara jačina. Tastatura na flyme-u mi se sviđa, mada imam i googlovu instaliranu. Nisam primetio da li se vraća flyme tastatura, jer je držim kao podrazumevanu.
 
Да ли има мени на српском језику (ћирличном писму)??
 
Ima menije na srpskom, ali je na latinici.
 
Ovaj telefon sa 32GB memorije ima da se naruči sa honorbuy.com sajta i njihovog EU lagera za 250 USD + oko 20 Eur. troškova ... ako imate nekog unutar EU iz susednih zemalja možete proći 100 USD jeftinije nego u Srbiji u zvaničnoj prodaji a sa duplo manje memorije, a dobićete i futrolu i zaštitne nalepnice za ekran i mislim i olovčicu ...
 
Gdje ogranicavam pristup mobilnom internetu tj. kako da mi samo viber bude prikljucen na mobilni internet?
 
Security -> Traffic manage -> Application (one kockice dole desno)
 
Dugo se dvoumim izmedju ovog i Huawei G7 modela. Da li mi neko moze dati savet? Pritom me jako brinu navodi o uocenim manama na ekranu. Da li je to cesta pojava ili samo losa serija?
Primetio sam da se drugi SIM slot moze koristiti za prosirenje memorije do 32Gb, ali to samo vazi za telefone namenjene kineskom trzistu. Kod nas to nije moguce...
 
Nijedan m1 note nema mogućnost korišćenja microSD kartica.
 
Ovaj link mi je pokrenuo sumnju i onda sam proverio da se odnosi samo na telefone za kinesko trziste.
http://www.amazon.com/Professional-SanDisk-Meizu-m1-note/dp/9712939596
 
Loše si proverio.
 
Pozdrav svima,novi sam na ovom forumu..Razmislajm o ovom telefonu,da li se ta "fleka" na ekranu pojavljuje svima ili same nekima koji su zapali u losu seriju??Isplati li se uzimati u winwin-u??
 
I ja isto razmisljam o ovom telefonu, a posle tih navoda sam se bacio u dilemu...
Bilo bi zaista korisno da neko objasni da li je to hronicna pojava ili samo slucajnost.
 
I ja isto razmisljam o ovom telefonu, a posle tih navoda sam se bacio u dilemu...
Bilo bi zaista korisno da neko objasni da li je to hronicna pojava ili samo slucajnost.

I ja sam isto u toj dilemi..Konsultovo sam se sa nekoliko njih iz foruma .Kazu da je bolje kupiti preko Alliexpresa..Ja nemam tu karticu pa nista ..A ovo u winwin-u sto se pojavljue ,izgleda su uzeli losu seriju ..Ako uzimas na rate ,to je super.Ako ne uzimas na rate, preko neta mozes ustedeti do 10 000rsd..
 
Da.. Preko neta ustekas kes ali nemas garanciju. Sve ima svoje za i protiv
 
Nazad
Vrh Dno