Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Koji su ovo switchevi? Mozda sam neupucen ali prvi put cujem [emoji3]

Inace imam 3 mehanicke:

1. HyperX Alloy Elite RGB - Cherry MX Red

2. Tastatura HyperX Alloy Elite RGB - Cherry MX brown

3. Azio MC Mac USB - Kalih Brown

Mogu reci da nisam jos uvek koristio neku tastaturu koja je kvaliteta kao ovaj Azio koji koristim na MAC-u iako je po ceni bila skoro duplo jeftinija od ove dve.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nešto novo: the lekker switch.



Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Jel ima mehaničkih full tastatura, ovih poznatijih proizvodjača, sa SRB/YU rasporedom tastera?

I ja već odavno tražim neku mehaničku sa YU fontom + osvetljenje, ali izgleda da kod nas toga nema nigde!

Sve su neke nedovršene verzije gde su YU slova (Š, Đ, Č, Ć, Ž) bukvalno samo nakaradno nalepljena na US raspored, a pritom ta slova i ne svetle...
 
Poslednja izmena:
Ajde to i nekako da predjem, nego i raspored samo tastera, nije ovaj sa velikim enter, taster izmedju y/z i levog shift, i tako te neke sitnice.
 

Prilozi

  • Gigabyte K83.jpg
    Gigabyte K83.jpg
    979.5 KB · Pregleda: 109
Poslednja izmena:
Drugari trebam savet/preporuku. Planiram da pazarim neku tastaturu na duže staze da imam pa da pitam iskusnije...

Razmišljam se između logitech mx keys i mx craft (znam da nisu mehaničke) i eventualno neke mehaničke. Mx su mi super ali sam čitao da se gomila njih žali da baterija jako brzo degradira na istima. Danas sam probao malo mehaničke (nisam nikada ranije koristio) i mislim da mi mx cherry red ili brown najviše odgovaraju. Takođe ne dopadaju mi se oni veliki tasteri koji baš duboko upadaju već redovni tanji kao na laptopu (tipa logitech G915 tastatura što ima). Čak šta više tu logitech bi uzeo ali nema šanse ništa što ima micro usb. Znači treba mi nešto na taj fazon logi G915, da je bluetooth, usb-c obavezan, num deo može i ne mora.

Unapred zahvalan! [emoji4][emoji847]

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Drugari trebam savet/preporuku. Planiram da pazarim neku tastaturu na duže staze da imam pa da pitam iskusnije...

Razmišljam se između logitech mx keys i mx craft (znam da nisu mehaničke) i eventualno neke mehaničke. Mx su mi super ali sam čitao da se gomila njih žali da baterija jako brzo degradira na istima. Danas sam probao malo mehaničke (nisam nikada ranije koristio) i mislim da mi mx cherry red ili brown najviše odgovaraju. Takođe ne dopadaju mi se oni veliki tasteri koji baš duboko upadaju već redovni tanji kao na laptopu (tipa logitech G915 tastatura što ima). Čak šta više tu logitech bi uzeo ali nema šanse ništa što ima micro usb. Znači treba mi nešto na taj fazon logi G915, da je bluetooth, usb-c obavezan, num deo može i ne mora.

Unapred zahvalan! [emoji4][emoji847]

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk

Po opisu tastature koje trazis meni samo pada na pamet Cooler Master sk621/sk631/sk651


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Wohooa, ova sk631 mi skroz simpa deluje. Sutra tražim i gledam recenzije [emoji56][emoji106]

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Za sada najviše naginjem ovom modelu sa slike...je znam jel ima iko odavde da podeli utiske!? Još samo da vidim kako da dođem do iste [emoji56][emoji847]
b964912fe5628b259f247fe5db6531f1.jpg


Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Za sada najviše naginjem ovom modelu sa slike...je znam jel ima iko odavde da podeli utiske!? Još samo da vidim kako da dođem do iste [emoji56][emoji847]
b964912fe5628b259f247fe5db6531f1.jpg


Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
Imam K6 i zadovoljan sam. Jedina zamerka je što su se ko rétardi odlučili da umesto Del tastera stave svetlo. Ja sam na svojoj morao da remapiram Home koji je bio ispod u Del. Taster za svetlo izgleda nije povezan sa ostatkom elektronike pa ga sistem ne vidi kao taster koji se može rekonfigurisati.

Preporučio bih ti i da uzmeš model sa izmenjivim svičevima, meni su na svim mehaničkim tastaturama u nekom trenutku tasteri počeli detektovati duple ili multiple pritiske, pa ako imaš tastaturu za zalemljenim svičevima, obično ćeš se pozdraviti sa njom.
 
Lele pa prijatelji ima neku IBM mehaničku iz 80tih godina i dan danas radi (a koristi je poprilično)!...ako to tako sa svim novim mehaničkim bude onda i da ne razmišljam o istima [emoji849][emoji848] ...doduše ja ću verovatno sa je koristim na prste jedne ruke puta godišnje ali opet

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Sta ti je, pa na oglasima cesto naleti neka mehanicka iz devedesetih, savrseno ispravna
 
Što je najgore, sećam se da sam mu krajem devedesetih dao neku moju mehaničku uz 486 što sam dobio tj menjali se, dao mi neku membransku...ja sam još tipa 10 promenio posle, eno je ta i dalje kod njega [emoji1787][emoji1787][emoji849]

Nisam pametan...na kraju ću stvarno uzeti mx keys ili ovu sa točkom i ćao-zdravo!

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
barem u Nemackoj imas izbor :)

koliko bi novca dao max za tastaturu?
 
Ne trebaš odustati od mehaničkih, samo imaj na umu da se problemi sa prekidačima mogu javiti, pa ako nisu izmenjivi nemoj bubreg da daš da je uzmeš :)
 
velicina? full? tkl? 60-65%?

ovo je odlicna za taj novac (65% velicina)
https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=5461

mozes da biras switcheve
Da se ne ponavljam [emoji2960][emoji6][emoji112]
Drugari trebam savet/preporuku. Planiram da pazarim neku tastaturu na duže staze da imam pa da pitam iskusnije...

Razmišljam se između logitech mx keys i mx craft (znam da nisu mehaničke) i eventualno neke mehaničke. Mx su mi super ali sam čitao da se gomila njih žali da baterija jako brzo degradira na istima. Danas sam probao malo mehaničke (nisam nikada ranije koristio) i mislim da mi mx cherry red ili brown najviše odgovaraju. Takođe ne dopadaju mi se oni veliki tasteri koji baš duboko upadaju već redovni tanji kao na laptopu (tipa logitech G915 tastatura što ima). Čak šta više tu logitech bi uzeo ali nema šanse ništa što ima micro usb. Znači treba mi nešto na taj fazon logi G915, da je bluetooth, usb-c obavezan, num deo može i ne mora.

Unapred zahvalan! [emoji4][emoji847]

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Deki to mi je kolega gore prvo i predložio. Čine mi se ok ali ih dave2D nije baš nešto nahvalio (doduše model pre tog, al kontam da dele iste simptome).

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
ja sam vise predlagao zbog kvaliteta tastature, ali ako hoces CM to jedino zadovoljava ono sto si nabrojao :)

btw odlika mehanickih tastera je da upadaju, ono sto je na laptopu su obicni membranski, toga imas kakvih hoces
ako mislis samo na visinu tastera imas i Razer BlackWidow Lite (ja je koristim)

i razlika izmedju red i brown je velika :) jedni su linearni drugi taktilni
 
Jel imao neko dodira sa MX Keys? Znam da nije mehancika, ali ja i tastature, iskustva bez.

Svidja mi se kombo sa Master 3, i onaj podmetac za ruku, trebalo bi za posao - ne neko intezivno kucanje i casual gaming da bude dovoljna.. Sigurno je bolja od ove od 600 din sto koristim zadnjih 7 godina.. :D

Kolega iznad rece da baterija nesto oslabi? Koliko ja video drzi mesecima u odnosu na ostale gaming RGB koje traju par dana u vr' glave..
 
Mislim da u ovoj temi nikog ne zanimaju ne-mehanicke tastature :) mehanicki tastaturizam je bukvalno kao sekta :D

evo meni ovih dana stize i Cooler Master CK550 Red da je malo isprobam
 
Poslednja izmena:
Deki to mi je kolega gore prvo i predložio. Čine mi se ok ali ih dave2D nije baš nešto nahvalio (doduše model pre tog, al kontam da dele iste simptome).

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
Retko ko ce ti reci da su lowprofile mehanicke tastature dobre, pre svega zbog ravih kaycap-ova (mašiš tastere ili stisnes vise odjednom). Nemas bas osecaj da je mehanicka tastatura.

Mislim da u ovoj temi nikog ne zanimaju ne-mehanicke tastature :) mehanicki tastaturizam je bukvalno kao sekta :D
Istina


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam da li ikoga interesuje ali Redragon trenutno ima akciju (do 15.01.2021.) da registracijom proizvoda se dobija dodatna godina garancije. Znači (2+1). Važi za sve njihove proizvode.

Meni se sviđa ona njihova 60% tastatura, al me mnogo nervira što caps lock ne prati ostale efekte, već ili ne svetli ili samo svetli u crvenoj boji.
 
Ma nećeš to ni primetiti

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Da podelim iskustvo sa novim switch-evima. Stigli upravo Gateron Brown i zamenio ih sa Gateron Red.
Nije loše, malo su tvrdji tasteri ali je jasniji klik. Nivo buke je skoro isti. Mana je što ovi switch-evi nemaju otvor za led (imaju samo sitne rupice verovatno za pinove ako je led na switch-u) tako da je pozadinsko osvetljenje drastično smanjeno.

key (2).jpegkey (6).jpegkey (1).jpegkey (7).jpeg
 
Vrh Dno