Šta je novo?

Maxtor DM20 160GB SATA2 VS Maxtor DM10 160GB SATA 2

Ivan176_83

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2005
Poruke
320
Poena
319
Interesuju me iskustva za ovaj novi Maxtor diamond max 20 sata2,seagate proizveo, i jel brzi ,jel se manje greje i cuje od ovog starijeg modela? Po dimenzijama se drasticno razlikuje od klasicnih maxtora mnogo je tanji i laksi? Ako neko ima ovaj disk neka okaci grafikon u Hd tachu ili nekom drugom programu da vidimo razlike?I nebrisite temu jer mislim da svakog zanima ovaj hard i kako se ponasa?Hvala.
 
Po tome kako je ona prosla slim serija bila (40Gb) ne bih rekao da ce ova nova biti nesto bolja, posto je manji samo moze jos vise da se greje,ali je zato extra tih...
Ja sam ugradio u jednu masinu 250Gb DiamnodMax 21 ili tako nesto, skoro kompletna oznaka je Seagateova, disk izgleda kao Seagate i samo je maxtorov logo na nalepnici.Ovo je inace bio ATA disk i kao takav je i malo sporiji ali je i dosta tisi od ovog mog od 250Gb sata-2, ne greje se uopste i skroz dobro radi sve u svemu...
 
Imam averziju prema Maxtor HDD-ovima, pogledaj Moja masina i videces zasto.
 
Ovaj disk na sve lici samo ne na Maxtora.Ime Maxtor je ostalo samo na nalepnici kao logo diska a proizveo ga je sam Seagate.Zar niko nema grafikon da vidimo koliki mu je Average speed,sekvential speed i burst speed?
 
Evo i kako radi novi "maxtor" DIAMONDMAX 20 STM160811AS.
 

Prilozi

  • 63.7.jpg
    63.7.jpg
    105.4 KB · Pregleda: 63
  • 64.1.jpg
    64.1.jpg
    106.5 KB · Pregleda: 61
Imam averziju prema Maxtor HDD-ovima, pogledaj Moja masina i videces zasto.

Takođe!

Sreća pa su se cene totalno srozale, tako da će pasti novi HDD.

Da li je istina da će Seagate raditi samo pod imenom Maxtor? Ako je tako to mi je malo nerezonski sa njihove strane.
 
Nije baš, Seagate prodaje neke "Maxtore", ali po utiscima koje sam čuo (kao i po oznakama) reklo bi se da su u pitanju Seagate diskovi samo sa Maxtor nalepnicama, što svakako nije loše.
Ipak je Maxtor držao solidan udeo tržišta, ne napušta se to tako lako.
 
U pravu si, Maxtor tehnologiju iizgled diskova su izbacili ali su jos uvek zadrzali brend MAXTOR zbog velike dominacije maxtor diskova na trzisto i velike potraznje,ali verujem da ce se i on stopiti u seagate vremenom.
 
Nazad
Vrh Dno