Šta je novo?

MAXTOR 80gb sa 2MB i 8MB kesa, bucnost i brzina-razlike

pharmacist

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2004
Poruke
214
Poena
319
Interesuje me prakticna razlika u brzini i nivou buke u toku rada izmedju MAXTORA 80 GB sa 2MB i 8MB kesa. Cudi me to sto je prethodni maxtor od 40gb bio takoreci necujan u odnosu na ovaj. U dilemi sam da li da ovaj sa 2 MB menjam za model sa 8MB kesa?
Kakva su poboljsanja tokom prakticnog rada sa kesom od 8MB, i da li je tisi u radu u odnosu na model sa 2MB?
 
Koristi maxtor acoustic manager ili hitachi ide tool i tako ce svaki maxtor da postane necujan uz minimalan uticaj na performanse.
 
A kakva je razlika u pogledu brzine kad je u pitanju velicina kesa, da li je u praksi sa 8MB primetno brzi rad?
 
Laza je napisao(la):
Koristi maxtor acoustic manager ili hitachi ide tool i tako ce svaki maxtor da postane necujan uz minimalan uticaj na performanse.

Samo jos kad bi to radilo i sa 160Gb diskovima. :(
Staru 120-tku sam utisao, a na ovom novom mi kaze da ne podrzava automatic acoustic management???

p.s. Mada je u startu dosta tisi od 120-ke.
 
re

Buka je sasvim ista...
posto se radi o razlici samo u
plocici elektronike

mehanicki sklop je identican.....
 
Poslednja izmena:
ja imam u masini upravo ta dva diska:

1) Maxtor 6Y080P0 80Gb 7200rpm ATA133 8Mb cache /dimaond Max 9/

2) Maxtor 6E040L0 40Gb 7200rpm ATA133 2Mb cache /diamond Max 8/slim

HDtach mi cak daje bolji skor za 40gb (2mb cache) ali jedva skoro marginalno.


sto se buke tice ne znam odakle prica o buci. ja ne cujem ni jedan od ta dva harda.

Imao sam ranije Maxtor D541X - 20gm slim LJUDI TO JE BUKA!


sto se razlike od 8Mb cache-a tice rekao bih da se primeti kad se radi sa vise manjih fajlova. Brzina nije veca kod standardnih operacija.

U svakom slucaju sto kupiti 2Mb kad mozes 8Mb?

LOGICNO. (a i razlika nije neka da bi mogla da utice na izbor)
 
Pravo pitanje je zasto kupiti hard od 80Gb, kad je 160Gb samo 20 jevreja skuplji. ;)
 
eh, da

Delija je napisao(la):
Pravo pitanje je zasto kupiti hard od 80Gb, kad je 160Gb samo 20 jevreja skuplji. ;)
Da, ako imas 100 evra u dzepu, ali ako imas 50, pa se nategnes jos malo da bi uzeo 80GB, pa treba jos da dokupis neki ventilatorcic (a valjalo bi nesto i da se pojede taj dan), samo mozes sa bolom u srcu i suzom u oku da ostavis tih ekstra 40-80GB u radnji...a nedostajalo ti je 'samo' 1000-1500 din. ;)
Sugestije tipa: "Nemoj da jedes!", ne prihvatam. (tako sam ustedeo za ovih mojih 80! :d )
 
Mudro zboris! ;)
 
Nazad
Vrh Dno