Šta je novo?

Maxell CD ..gde ?

Fidelio

Slavan
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
189
Poena
319
Dosta dugo narezujem muziku na Maxell CD-ovima, slim-colour (TY)
ali u poslednje vreme ih ne mogu pronaci, bar ne na mestima gde sam ih do sada kupovao - prolaz kod D.Omladine, Bezistan, prolaz na Terazijama.
Dal' neko zna gde bih jos mogao da potrazim ove diskove..?
 
Mislim da je Dudi uvoznik za Maxell.
Radnja je u Tošinom bunaru posle Rome ka Bežaniji.
 
Ispravka,nije Tošin bunar nego vojvodjanska 16a, sada sam video reklamu u SK.
Nisam bio par godina tamo, tada si morao da pazariš bar za soma i radili su do 16h.
Verbatim poznajem možda deset godina a maxell i TDK koristim više od dvadeset,
jeste da su tada bile kasete... ali prva ljubav...
 
Poslednja izmena:
Probaj u karadjordjevoj ulici ispod brankovog mosta (neznam kako se zove shop), mada bi dudi trebao da ima sve.
 
Kod nas je 99% Maxela made in europe i u tom slucaju je Verbatim definitivno bolji, ali ako je made in japan trebalo bi da je Taiyo Yuden a to je vec bolje. Ovo samo govorim iz iskustva sa dvd plocama... :)
 
Ispravka,nije Tošin bunar nego vojvodjanska 16a,
Nisam bio par godina tamo, tada si morao da pazariš bar za soma i radili su do 16h.
.
Bio sam u Dudiju (Vojvodjanska 16a)
Imaju Maxell colour/slim Cd-ove po ceni od 31.8 din/kom .
Nije obavezno pazariti za 1000 din.
 
Na žalost, ova serija diskova koju sad imaju nije proizvod Taiyo Yuden već Ritek Co.
 
sta fali Ritek-u?
 
Maxell je još jedan japanski proizvođač koga CD/DVD više ne interesuje, napuštaju proizvodnju DVD-a (osim premium serija), a njihova fabrika u Japanu prelazi na blue ray. :) CD im odavno rade TY i Ritek (Ritek => tzv. "made in Europe") i u buduće će ih sve više biti, jer Ritek je nedavno dobio ekluzivno pravo na proizvodnju OEM diskova za Maxell. Made by TY će i dalje verovatno biti dominantan u Japanu, mada ko zna...

Maxell tvrdi da Ritek njihove diskove proizvodi na Maxellovim mašinama (+ odgovarajuća kontrola kvaliteta) i za sad nisam čuo da se ljudi žale na njih, a kako će biti kasnije - videćemo. Ima Pastela uostalom, to je TY.
 
Nazad
Vrh Dno