Šta je novo?

mATX ploca sa 4 podnozja za memoriju

DusaN

Čuven
Učlanjen(a)
19.01.2002
Poruke
4,911
Poena
805
amd ili intel, nije mnogo bitno, mozda bih malu prednost dao amd varijanti, ali kazem, nije toliko bitno
vazno je da ima 4 ddr2 podnozja i da moze da se nabavi kod nas
naravno grafika integrisana se podrazumeva :)
 
Imas vise ploca koje sigurno mogu da se nadju ovde (za AMD):

GigaByte MA78GM-S2H
GigaByte MA78GM-UD2H
GigaByte MA78GM-US2H

sa cenama od oko 7000 din, kao i

Asus M3A78-EM
Asus M3N78-EM
 
Isto pitanje koje je postavio pokretač teme, ali bih ja išao na Intel CPU. Dakle, koja ploča bi bila optimalno rešenje? Naravno, bilo bi poželjno da integrisana grafika može da hendluje HD video.

Edit:
Pogledao sam GB ploče koje je Peja predložio, pa to uopšte ne izgleda loše! :) Koji AMD CPU bi bio optimalno rešenje uz neku od tih ploča, konkretno za HTPC? Bitno da se što manje greje i da ima što bolju cenu.
 
Poslednja izmena:
Tu je vec slabiji izbor, imas recimo GigaByte GA-G33M-S2L, mozda neko zna jos neku.

Edit:
Pa ja ne bih isao ispod Athlon II X2 240 procesora, on se malo greje i nije skup.
 
Poslednja izmena:
Imas vise ploca koje sigurno mogu da se nadju ovde (za AMD):
GigaByte MA78GM-S2H
GigaByte MA78GM-UD2H
GigaByte MA78GM-US2H

Koliko sam video, razlike između ove tri ploče su minorne. Prva ima 2 USB porta više na back panel-u i dva manje na samoj ploči, dok druge dve imaju bolju naponsku jedinicu za CPU. Da li još na nešto treba obratiti pažnju?

Inače, integrisana grafika na sve tri ploče je ATI Radeon HD3200, nešto više o njoj, ovde.

Pa ja ne bih isao ispod Athlon II X2 240 procesora, on se malo greje i nije skup.

Šta bi preporučio od Phenom procesora?
 
Poslednja izmena:
Ploce sa "U" u oznaci imaju solid kondenzatore koji bi trebalo da imaju duzi radni vek od obicnih.

Sto se procesora tice, realno nista jace od X3 710 nema potrebe kupovati za HTPC. Ovaj procesor je vise nego dovoljan da softverski dekodira 1080p filmove u slucaju da integrisana grafa iz nekog razloga ne moze da preuzme na sebe taj posao u nekim slucajevima.
 
Malo sam gledao ploče za Intel i čini mi se da je najbolja varijanta Gigabyte GA-EG45M-DS2H ili GA-EG45M-UD2H jer imaju G45 chipset koji je relativno noviji Intelov chipset i jedini integriše GMA X4500HD (link).

The difference between the GMA X4500 and the GMA X4500HD is that the GMA X4500HD is capable of "full 1080p high-definition video playback, including Blu-ray disc movies", the GMA X4500 however does not have that capability. (link)

Neka me neko ispravi ako grešim, ali rekao bih da, u Intel varijanti sa integirsanom grafikom, jedino ima smisla uzeti ploču sa G45 chipset-om za HTPC.

Gigabyte ploče koje sam pomenu na početku se provlače kroz cenovnike nekih domaćih firmi, ali je pitanje da li zaista i može da se nabavi...
 
Poslednja izmena:
Ako uspe da nađe i nije tvrd na parama, svakako može da razmotri i DFI Jr sa nV 9400 za Intela. :d

Mada je colt već napisao u nekoj od onih HTPC tema zašto je i nV 8300 dovoljan za smooth HD i da je nepotreban jači čipset za sada.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno