Šta je novo?

Maticna za i3 6100

DaChaS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2005
Poruke
309
Poena
320
E ovako verovatno cu uzimati i3-6100 e sad zanima me neki predlog za solidnu maticnu cena oko 80-90 eur moze preko madjara ili domaca varijanta
 
Sve ti to manje vise isto u toj kategoriji, gledaj samo da obavezno uzmes neku sa DDR4 memorijom.
 
Ako moze da nadje neku Z170 plocu sa podrskom za DDR4 za tu lovu, ne mora Asus, nego bilo koja, onda uzimaj..
 
Ja kazem Asus Z170,ddr4 se podrazumeva.Zasto Asus ? Videh i Asusa i Gigashit u akciji dizanja sistema.Asus fura fluidnije.To je MOJA preporuka,a ti druze uzmi koju voles.
 
Cemu z170 cipset uz i3 6100?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ok pogledacu bas taj model kako se krece cena pa javljam sta sam odlucio ako ima jos nekih predloga vrednih pomena recite

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

Hoce da ga klokuje? Zasto da baca pare na skuplji cipset kad je overkill za ostatak hardvera? Lako je sa tudjom kintom.

Meni ni iz dzepa ni u dzep ali mislim da je uber glupost uzimati plocu sa z170 cipsetom i taj proc. Z170 tek sa i5 6600k pa na vise ima smisla.
 
Poslednja izmena:
B150 cipset ti je puna kapa. Juri model koji ti cenovno odgovara. Tu mozes da prodjes i za manje pare nego sto si ponudio.
 
ako ne planiras upgrade u narednih 3-4 godine na neki i5-i7 otkljucan skylake ili kabylake b150 je puna kapa kao sto kaze kolega predrag. ja sam uzeo z170 jer ce u buducnosti pasti upgrade na neki otkljucan i5/i7 naravno polovnjak sa bench oglasa za pristoje pare :)
 
ja sam uzeo z170 jer ce u buducnosti pasti upgrade na neki otkljucan i5/i7 naravno polovnjak sa bench oglasa za pristoje pare

Ja sam upravo to i njemu savetovao.
Kakav crni b150,bolji cipset je sam po sebi brzi i ceo ce sistem raditi fluidniji,ali to ostale kolege nikako da skontaju.
Dok neki furaju x99 platforme,a ostale u startu savetuju za budzet cipset ploce,to mi je sebicno,al ok.
Neka covek uzme ono za sta ima para trenutno.
 
Poredio si dva ista kompa u kojoj su bile dve ploče istog brenda, samo je jedna bila B150 a druga Z170 i razlikuje se rad sistema? To što si poredio Asus Z170 i Giga B150 nema puno značaja.
 
U redu,neka covek uzme b150 ako mu treba za surf i filmice.
Apetit ce vremenom skociti,pa ce traziti i5 6600K,koji je sjajan proc...e onda ce uzbrzo i traziti da ga klokne.
Tesko da ce nesto uspeti sa b150.
 
Ja prvi put u zivotu cujem da je neki cipset fluidniji ili brzi...
Cak mislim da se obicnije podizu brze jer ne moraju da inicializuju sto nekih stvari koje skuplje ploce imaju, po nekoj logici...
 
Opste stvari znam, a i da cipset utice na brzinu i odziv - u to sam ubedjen da ne utice :D

Skuplji cipset nije samo za overclock.... idu tu i skuplje komponente, razni portovi/konektori kojih nema na jeftinijim cipsetovima, sli/cf, jaca naponska.... ali NISTA od toga nema veze sa brzinom i odzivom, niti postoji razlika kada se stavi isti procesor.
 
Usb 3.1 typec,sata express i recimo podrska za m2 sata koji nijedna b150 ploca nema po meni nije za bacanje.
Plus sto ce mu apetiti sigurno porasti,pa kad padne i5,tu je i clock.
Uzme neku sa napucanim hladjenjem za naponsku,a to se kod z170 podrazumeva i po meni je zavrsio posao.
Ali opet pisem,ko zna koliko covek novaca hoce da izdvoji.
 
Ono sto sam racunao za CPU-MB- Ram je oko 250 -270 eur e sad dobio sam malu nedoumicu razmisljao sam o ovoj opciji preko madjara pa me zanima misljenje


1.opcija
I3 6300 110 eur
Asus H170-PRO 100 eur
ddr 8 gb 40 eur total 250 eur

2 opcija
I5 4460 160 eur
Asrock H97 68 eur
ram 40 eur total 268 eur
 
Usb 3.1 typec,sata express i recimo podrska za m2 sata koji nijedna b150 ploca nema po meni nije za bacanje.


1.https://www.asus.com/Motherboards/B150-PRO-GAMING-AURA/,
2.https://www.asus.com/Motherboards/B150M-PRO-GAMING/,
3.https://www.msi.com/Motherboard/B150-GAMING-M3.html#hero-specification.

Odakle sad ove ispadose? Da trazimo jos?
E zato je ovaj forum i otisao u musmule.

Upravo sam sa tom prvom Asusovom plocom, i5 6400, 16 giga ddr4 i gtx960 4g sklopio prijatelju masinu. Eno ga, jadan, muci se browser da otvori, a o igrama moze da sanja... Toliko mu je lose da mu uopste ne zavidim.
 
Poslednja izmena:
Sebe pljujes,ja mu savetujem z170,a ti upravo savetujes tu b150 prvu sa kojom se tvoj prijatelj muci.
Vidi "druze",ja sam rukama svojim sklopio par konfi i podigao desetku na z170 sa i5 procesorima,savrsen spoj.Ne citam ja kao ti po blogovima iskustva i ovde prosipam znanje.Ti procitaj sta si napisao upravo pa ces videti da samog sebe pljujes.
 
Nismo drugovi, za**** vujaklija sarkazam. Takvi savetodavci su nam i u vrhu drzave pa smo u glibu do grla. Demantovao sam tvoje gluposti sa samo tri primera a ima ih jos (potrudi se, naci ces).

Ti si sklopio svojim rukama PAR KONFI i...? To je neki staz, iskustvo? Treba da impresionira? Masinu koju sam pomenuo je POSLEDNJA koju sam sklopio.

Vec sam napisao da z170 ima smisla samo od i5 K pa na vise. Citaj malo detaljnije.

Kada neko na IT forumu napise da je b150 cipset za surf i gledanje filmica, ne znam da li da se nasmejem, da mi bude zao nekog ko te poslusa ili da ovu glupost stavim u sig... Verovatno ce biti pod 1 i 3
 
U pravu si.


@DaChaS

Ja bih umesto h170, za iste pare uzeo ovu msi koju sam linkovao.
 
MSI zaobidji u sirokom luku,to je moja topla preporuka.A ti kolega,idi kod prijatelja i namesti mu komp.Cim mu koci browser znaci da nesto nisi uradio kako treba :)
 
Vucicev kadar, a :d? Zasluzio si kiselu i sendvic.

Kako bese, b150 ploce nemaju m2, sata express i usb 3.1? Sampionski nema sta. Vidi se da si se nasastavljao konfiguracija. Dobro je da si ziv.
pc-fire-flames.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno