Šta je novo?

Maticna izgleda otisla?

marko93obr

Cenjen
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruke
29
Poena
154
Pozdrav, imam problem sa kompov vec 2 meseca... komp je kupljen u januaru 2008 godine...
Maticna ASUS P5B-MX
Graficka Ati Radeon 3850 HD Sapphire 512mb ddr3
Ram 1 Gb
Hard 80 Gb
...
E sad imam problem, dizao sam razne sisteme i isto, komp strasno baguje, Proces stalno radi na 70-100%, prikazuje da imam 2 gb ram memorije, graficka kad igram cs posle 10 tak min kao da se zagreje i padne mi fps, kuler na njoj se ne okrece kako treba.. Msm da je otisla maticna ? Pa me zanima kako to moze da se proveri i koja je tu najjeftinija varijanta popravke, tj koju mi maticnu preporucujete. Postoji i mogucnost da je od maticne i otislo jos nesto, ne daj boze... :) Zanima me dal sam u pravu sto se tice maticne ?

Evo jedne slike kako radi komp dok je pokrenut samo mozilla pretrazivac i to ovaj sajt i jos jedan za pse..
Inace temperatura procesora je 86 stepeni mozda malo jace !
scaled.php
 
Meni deluje kao trotlovanje procesora usled velike temperature a sve usled lose nanesene paste/neispravnog venta na kuleru (mada moze jos toga da bude). Proveri prvo to, pa ako nije, da idemo dalje. I napisi koji procesor i koliko memorije tacno imas. U svakom slucaju, tesko da je do mb
 
A da ti prvo malo očistiš računar? Očisti prašinu, podmaži kulere obrati pažnju na taj kuler od grafičke. Ne znam koji procesor imaš ali 86 stepeni je velika temperatura, promeni pastu vidi jel lepo naleže kuler. Pusti neki antivirus da preskenira, pogledaj imaš li šta čudno od procesa da radi u pozadini.

EDIT: Preteče me fingon82. :)
 
E da to sam zaboravio da napisem... Procesor je intel celeron 3.2 gh neko sr*nje zivo da izvinete. mada sljakao je lepo, i sad poce da za*ebava. Inace paste nemam na njemu, skoro sam ga skidao ?! Dal se isplati uopste sad da je nanosim? Mada ne verujem da to ima veze sa grafom, i ostlaim komponentama?
 
Themp tek sad vidi odmg, brate komp je ciscen skoro, redovno ga cistim , rastavljam sve sto moze da se rastavi, tako da nije do toga sig... Mada ovo za pastu ima malo paste to sam rekao malo pre, inace komp se redovno odrzava. . KUler lepo sljaka
 
Nanesi pastu naravnno. Dobro proveri kako naleže kuler. Što se tiče grafike proveri kuler, sam si rekao da ne okreće kako treba.

Edit: čini mi se da si u prvom postu rekao da ne okreće kako treba.
 
Poslednja izmena:
Pad a na grafickoj nesto ne radi lepo kuler, ali kuler za procesor sljaka lepo. ALi na grafickoj ne znam do cega je ? Bas slabo okrece i kad ga zaustavis pstom, lako se zaustavi i moras da poguras da bi krenuo
 
To izgleda znači da je kuler pri kraju. Probaj da ga podmažeš malo.
 
Sudeći po oznaci , ta ploča ima integrisanu grafiku.Izvadi 3850(koja je neviđeni overkill za tvoj procesor) i malo provozaj komp tako.
Vidi napone i temperature sa i bez nje pa javni ovamo.
Trebao bi naći neki dual core celeron 1xxx ili pentium 2xxx.Mnogo su hladniji i brži od tog celerona.
Imao sam sličan celeron @3ghz i nije mogao da potera ni gf9500gt ,a kako tek da vozi tu aždaju od grafike.
 
Nmgu da ukljucam integrisanu graficku mnogo je slaba. al taj procesor je gurao tu graficku vise od 2 god.
 
Vadio sam i ja procesor danas... Kupio sam novi kuler za procesor i ima onu sivu pastu... Sad radi na nizoj temperaturi i malo bolje, al opet nije to to... Medjutim imam drugi problem. Meni je otisao kuler na grafi! slabo se okrece i retko kad... Inace krene da ga pokrene po nekad i ne moze ...
 
Izvadi karticu da ti ne bi crkla, koristi integralku. Odnesi u neki servis da ti stave drugi vent
 
Radi na 40 stepeni, kad nesto radi mozda poveca najvise na 50. Nego mi pada non stop fps?
 
Veruj, da ti ne radi kuler na VGA ne bi ti temperatura bila 40-50C ;) deluje mi malo konfuzno sve to, mozda ne umes lepo da objasnis problem da bi ga locirali, preporucujem pravac servis ;)
 
Sto se tice kulera na VGA, probaj rucno da podesis brzinu . To je prilicno bucan kuler i automatski povecava brzinu samo kad pridje 90C. A sto se tice CPU usage kreni redno. Istestiraj HDD, RAM. Zatim pusti OCCT test, GPU caps viewer...
P.S.
Da li se medju tim sistemima koje si podizao nalazi cist XP i na njemu najnoviji drajveri sa sajta proizvodjaca?
 
Prebaci tab na "processes" u windows task manager-u, i vidi sta ti drnda procesor. Svejedno temperatura od 86 stepeni je nenormalna za CPU, ako je tacno meri. A sa temperaturom grafike od 40-50 stepeni si ti srecan covek, takodje ukoliko su je senzori tacno izmerili.
 
Vrh Dno