Šta je novo?

Maticna i napajanje

mato1990

Cenjen
Učlanjen(a)
10.02.2013
Poruke
207
Poena
169
E ovako, sinoc mi komp radio sve normalno kao i uvijek, i ujutro kada sam ustao uzmem da zamjeni termalnu pastu na procesoru i prilikom paljenja kompa sve radi aali nema signala. Nakon svih isprobanih opcija posaljem nazad komp di sam ga kupio da mi odstrane problem posto je jos pod garancijom, i taj dan covjek mi javi da mi je maticna crkla. A ono sto mene zanima je sljedece, imam CoolerMaster Real Power M520w, dali ono moze praviti problem, posto sam tu noc ukljucio OC Genie i ujutro vise nije radio, dali je napajanje preslabo ili tako nesto jer ne zelim da mi sprzi i drugu maticnu.
 
E ovako, sinoc mi komp radio sve normalno kao i uvijek, i ujutro kada sam ustao uzmem da zamjeni termalnu pastu na procesoru i prilikom paljenja kompa sve radi aali nema signala. Nakon svih isprobanih opcija posaljem nazad komp di sam ga kupio da mi odstrane problem posto je jos pod garancijom, i taj dan covjek mi javi da mi je maticna crkla. A ono sto mene zanima je sljedece, imam CoolerMaster Real Power M520w, dali ono moze praviti problem, posto sam tu noc ukljucio OC Genie i ujutro vise nije radio, dali je napajanje preslabo ili tako nesto jer ne zelim da mi sprzi i drugu maticnu.

Može biti napajanje, pošto se problem javio posle OC-a kada je potrošnja veća, što ga ne istestiraju u tom servisu, a možda je nešto pregorelo na ploči (napajanje može biti krivac ali ne mora) ili se sludio bios. Inače za tu grafičku i cpu sa OC-om je prepuraka da ideš na jače i kvalitetnije i novije napajanje.
 
Poslednja izmena:
Ima li itko neke preporuke za napajanje?
Dali ce ovakvo nesto biti dobro COOLER MASTER Silent Pro Gold 600W RS600-80GAD3-EU
 
Poslednja izmena:
Uzmi neki seasonic od 500-600w ili ako ti je skupo uzmi neko drugo ali na napajanju se ne treba stedeti to ce ti reci svaki clan foruma.
 
zasto nisi samo iskljucio struju, izvadio bateriju na par minuta i vratio je pa probao da upalis.
Ne mora da znaci da je bilo sta crklo.
 
zasto nisi samo iskljucio struju, izvadio bateriju na par minuta i vratio je pa probao da upalis.
Ne mora da znaci da je bilo sta crklo.

Ma probao sam ja sve opcije koje imaju da se isprobaju, nego sad mi je javljeno da je na maticnoj nesto izgorilo, da fali dve iglice i da ima nesto ljepljivo na njoj, a ja o tome nemam pojma.. Sad dali ce htjeti zamjeniti plocu??
 
Pa šta diraš kompjuter u garanciji ? Sad ima da te rebnu za novi MB, jedva čekaju nešto kao to. Ako si imao problema sa grejanjem to je trebalo da bude problem onoga ko ti je prodao. Verovatno si stavio previše metalic paste pa iscurelo unutra. Koliko ti je star taj kompjuter, nemože mnogo star da bude, ni originalna žvaka se nebi pokvarila za ovo vreme.
 
Pa šta diraš kompjuter u garanciji ? Sad ima da te rebnu za novi MB, jedva čekaju nešto kao to. Ako si imao problema sa grejanjem to je trebalo da bude problem onoga ko ti je prodao. Verovatno si stavio previše metalic paste pa iscurelo unutra. Koliko ti je star taj kompjuter, nemože mnogo star da bude, ni originalna žvaka se nebi pokvarila za ovo vreme.

Komp sam kupovo u djelovima po svom izboru, tako da sam ga morao sam sastavljati. Isto tako sa pastom nije bio problem bilo je taman koliko i treba. Svi djelovi su novi i stari su 20 dana, osim HDD-a i napajanja do kojeg mislim da je to sve i prouzrokovao.
 
Vrh Dno