Šta je novo?

Mass Effect

testthenext

Čuven
Učlanjen(a)
02.05.2004
Poruke
874
Poena
630
Konacno, vreme je za jos jedan hit koji ce obradovati nas kutijase...

Mass Effect je u radnjama, sve je po "Protokolu", region free, pa navalite :)
 
Zavidim vam što ovo već možete da igrate:(.

Ajde javljajte kakva je, čemu je najsličnija i ostalo...
 
Polako, ljudi su u kupovini :D. Gorane, prenosimo utiske. Za sada znamo da je to nabudžena, next gen verzija Kotora, ono što je Kotor 1 bio za Xbox, ovo bi trebalo da je za Xbox 360. Videćemo koliko vredi. Ako neko ima linkove ka ranim review-ovima, neka viče...
 
E ovde je slučaj kad skroz podržavam Maxu. Šta bre ovde pričate o PC verziji? Koga to ovde briga? Pustite ljude neka igraju, i hoću lepo da mi napišu utiske o igri a ne sa vama da se raspravljaju o tome da li izlazi za PC ili ne:wall:
 
Ne brini, Gorane. Igraće je na PC-ju i kukati i kako je prosta jer je pravljena za konzole, a onda ćeš imati 20 strana o tome koje drajvere da instaliraš, kako igru da podesiš, pa 200 screenshotova sa high, very high i ostalim podešavanjima, a niko neće raspravljati o priči - da li ima smisla, da li je deja vu, originalna? Kakav je dizajn, muzika, directing, gluma... ne, samo gde je lekić, sa kojim drajverima radi bolje i sl. Umesto da se lepo zavale i igraju igru. Kao igrač nikad nisam bio srećniji, nego sada u poslednjih 18 meseci... Crysis je, ipak, nešto neviđeno, ali to je usamljeni primer (mada prilično snažan), pored koga stoji trideset fakin apsolutno neverovatnih igara (ili bar vrlo vrlo dobrih) koje se najbolje igraju na Xboxu (poneke i na PS3, ali uz dosta ulaganja). I onda dolaze i troluju me kao da sam lud, a ja samo pokušavam da im ukažem na mnogo lepši način da uživaju i zabavljaju se :)

Eh da, krećem da igram Mass Effect. Onaj uvod je sjajan, kreirao sam lika, debeljucu :D, pa yours truly, Captain ide da istraži čudna dešavanja na jednoj planeti. Wish me luck :)
 
Igra je beton jaka.Znaci gameplay fluidan, AI vaseg tima sasvim OK i uglavnom rade najbolje sto mogu.Misije su prosarane red animacije dva reda akcije.Fenomenalno , bar meni bas onako kako volim.Grafika fenomenalna, zvuk sjajan, muzika epska.Za mene igra bas kakva sam zeleo da bude nije me ni promil razocarala.Sto se tice jos grafike mozete dodati grainy efekat slike i jos par stvari kao sto su razliciti kontrasti osvetljenja, boja i slicno pa da imate tacno po vasem ukusu.Kontrole intuitivne i funkcionalne, izdavanje kontrola saputnicima bezbolno.RPG elementi na nivou, ulaganje poena u razlicite skilove ojacanja i slicno, naravno uz sve bonuse i dodatne skillove.To takodje vazi i za saputnike koji vrlo dobro koriste svoje skillove.Takodje treba napomenuti da igra ima jak replay value (videcemo dalje kroz igru) bar na pocetku jer mozete izabrati razlicite profesije na pocetku.Odovarajuce skillu neki mogu koristiti samo lake oklope ali imaju odlicne moci, mogu mix profesije i slicno.Sve u svemu ,za mene, remek delo i ubedljivo najbolja igra za Xbox360.Ozbiljan pristup, SF okruzenje sjajno odradjeno.Ko ne proba zazalice.
 
Ko je kupio xbox???? :D :D :D

Kill'em'penko!

Tebi će Mass Effect da se svidi. Meni je za sada napucavanje loše, nije kao u fps-ovima, i malo me smara da pričam, ali ok, kad završim Crysis, ovo će se igrati!
 
Igra je čarobna. Pomešajte usavršeni KOTOR (SF priča) sa ST-like univerzumom, oblivionom (broj kvestova, dodatnih stvari, itema, likova itd.) sa nekom istraživačkom igrom (ne znam primer, ali sletanje na planete i sl. je fantastično za razonodu), Gears of War-om kada je pucanje u pitanju i još recimo Commandos-ima (vođenje tima). Svemu dodajte dobre RPG elemente, uravnotežene, i 50 sati gameplaya... (ja sam na 20 sati). Neverovatna igra, zaista!
 
Pomoć ljudi. Na planeti Virmire sam, Crogan Briding Grounds deo, ono kad sleću Normandi. Onda onaj lik stoji kao da postavi bombu a meni se daje zadatak da idem da "disejblujem" AA Gun, tu je neka voda oko mene i kroz nijedna vrata ne mogu da prođem. Mogu samo da razbijem neku burad koja eksplodira i ništa više. Ne mogu nigde da idem:trust:. Pre toga je ona koza vikala kako je opsedaju i neće još dugo izdržati. Valjda ste ukapirali gde sam.
 
Pomoć ljudi. Na planeti Virmire sam, Crogan Briding Grounds deo, ono kad sleću Normandi. Onda onaj lik stoji kao da postavi bombu a meni se daje zadatak da idem da "disejblujem" AA Gun, tu je neka voda oko mene i kroz nijedna vrata ne mogu da prođem. Mogu samo da razbijem neku burad koja eksplodira i ništa više. Ne mogu nigde da idem:trust:. Pre toga je ona koza vikala kako je opsedaju i neće još dugo izdržati. Valjda ste ukapirali gde sam.

Pa tu IMA vrata koja mozes da otvoris preko panela pa nastavljas dalje, dok kolega postavlja bombu i ostaje tu.Vrata su sa suprotne strane od koje si dosao.
 
Evo konzolasi jos jedna igra nije vise ekskluziva ;)
REDWOOD CITY, Calif.--(BUSINESS WIRE)--Leading video game developer, BioWare™, an Electronic Arts Inc. (NASDAQ:ERTS - News) company, has announced that the award-winning space epic Mass Effect™ will be released for the PC in May 2008. Published by EA and re-designed for the PC, Mass Effect invites players to take the role of Commander Shepard as they set out on an adventure to save the galaxy from imminent destruction. Wrought with treachery, heroism, difficult decisions and a universe filled with unique and colorful species, Mass Effect delivers a truly compelling storyline.

Optimized for the PC, Mass Effect for the PC incorporates the following features:

* Optimized controls designed specifically for the PC.
* High resolution visuals – Mass Effect for the PC features highly detailed textures, characters and environments.
* Fully customizable controls – PC gamers can re-map the control scheme any way they like.
* Run & Gun Control – Players can assign biotic powers or skills to ‘hot keys’ allowing them to play Mass Effect with a heavier focus on action.
* New decryption mini-game.
* New inventory screen GUI and functionality – The enhanced inventory system makes it easier for players to equip and modify their weapons and armor.

“Mass Effect serves as a powerful example of video games as an art form, delivering new levels of emotional intensity, realistic characters and a gripping storyline – all set in a compelling new universe,” said Ray Muzyka, General Manager, BioWare and Vice President, Electronic Arts. Frank Gibeau, President of EA’s Games Label added, “EA has struck an agreement with Microsoft to handle future publishing for Mass Effect. We are looking forward to releasing Mass Effect on the PC this Spring and brand new titles in the future.”

Originally released for the Xbox 360™ videogame and entertainment system, Mass Effect has received critical acclaim throughout the world with more than 70 awards including Game of the Year, Console Game of the Year and Role-Playing Game of the Year. Mass Effect combines a deep story with intense combat and challenges the player to make difficult decisions that can significantly impact the course of events. An innovative conversation system allows for lifelike interaction with some of the most realistic digital actors, voiced by Hollywood actors such as Seth Green, Marina Sirtis, Lance Henriksen and Keith David. Mass Effect for the PC has not yet been rated by the Entertainment Software Rating Board.
 
Pa to se zna odavno. Samo velika je razlika između izdavanja jedne i druge verzije. A to za maj zaboravi. Ima to da se odlaže ihahaj. Pogledati primer Turoka i Assassin's Creeda.
 
Odavno se spekulise... Danas je zvanicno potvrdjeno... A mislim da i ne treba zaboraviti maj... pogledaj samo primer Lost Planet, koji se pojavio na vreme... Mislim da ovo nece biti odlagano, bar ne previse
 
Ja sam odavno rekao da mi je drago da se PC igraci raduju dolasku ponekih naslova sa konzola na PC godinu i vise dana kasnije.:d Takodje treba znati da ce SVI naslovi za koje MS smatra da mogu da uzmu pare preci na PC.To nije slucaj sa PS3 naslovima gde sta jeste to i ostaje ekskluziva.
 
Sve sto exluzivno izadje za 360 najverovatnije izlazi i za pc, sve sto exluzivno izadje za ps3 nece izaci ni na jednoj drugoj platformi. Naravoucenije- ko ima pc i strpljenja nema potrebe da se zamlacuje sa 360 i rrodom, ko nema nesto od ova dva 360 moze biti odlicna zamena za pc igranje.
 
Ja sam odavno rekao da mi je drago da se PC igraci raduju dolasku ponekih naslova sa konzola na PC godinu i vise dana kasnije.:d Takodje treba znati da ce SVI naslovi za koje MS smatra da mogu da uzmu pare preci na PC.To nije slucaj sa PS3 naslovima gde sta jeste to i ostaje ekskluziva.

Pa nema veze sto cekamo malo duze... U velikom broju slucajeva dobijemo bolji proizvod... Nekako imam feeling da se konzolasima plasira "beta" verzija igre, pa ako to bude imalo uspeha onda se na PC salje "real" verzija :)
 
Taj te feeling vara jer se na PC salje uglavnom neoptimizovani port. Zato vecina multiplatform igara ima los framerate na PS3 i nenormalne hardverske zahtjeve za PC ne zato sto je XB360 toliko nadmocniji vec sto se igre rade prvenstveno za njega a onda portuju za ostale.
 
Pa nema veze sto cekamo malo duze... U velikom broju slucajeva dobijemo bolji proizvod... Nekako imam feeling da se konzolasima plasira "beta" verzija igre, pa ako to bude imalo uspeha onda se na PC salje "real" verzija :)

Uf, jeste. Kako da ne. Na PC-u smo do sada dobijali ili PS2 portove ili nenormalno zahtevne i bagovite portove. Ako bude kao Gears of War da ti se sejvovi gube bez ikakvog objašnjenja i na originalnim verzijama igre onda čemu igranje:d

Inače Kraken svi znamo da je to tako. Nije mi jasna svrha 300 puta ponavljanja toga. Nema PS3 500 dobrih ekskluziva pa da sad svi koji ga nemaju treba da plaču. Osim par novih stvarno odličnih to su sve nastavci starih franšiza, nemojmo preterivati.
 
greška...
 
Poslednja izmena:
Uf, jeste. Kako da ne. Na PC-u smo do sada dobijali ili PS2 portove ili nenormalno zahtevne i bagovite portove. Ako bude kao Gears of War da ti se sejvovi gube bez ikakvog objašnjenja i na originalnim verzijama igre onda čemu igranje:d

E vidis meni GoW ni jednom nije izbrisao save i ni jednom mi nije izletela u Win... Mora da sam jedan od pocastvovanih :smoke:
 
Uf, jeste. Kako da ne. Na PC-u smo do sada dobijali ili PS2 portove ili nenormalno zahtevne i bagovite portove. Ako bude kao Gears of War da ti se sejvovi gube bez ikakvog objašnjenja i na originalnim verzijama igre onda čemu igranje:d

Sta da ti kazem, nemas srece sa pc-jem i zato je bolje da se drzis 360-ke i sigurnog rroda. Meni se save-ovi na pc-ju nisu gubili ali mi je 360 i te kako rodovao.

Inače Kraken svi znamo da je to tako. Nije mi jasna svrha 300 puta ponavljanja toga. Nema PS3 500 dobrih ekskluziva pa da sad svi koji ga nemaju treba da plaču. Osim par novih stvarno odličnih to su sve nastavci starih franšiza, nemojmo preterivati.

Cemu 500 exluziva, da nisi planirao da kupis 500 originala :) Btw te igre su i razlog zasto se kupuje ps3 a ne 360- uncharted, resistance, kz2, motostorm, hs, r&c, ff13, gt5, mgs4, gow2, folklore, warhawk, Jak and Daxter, LittleBigPlanet, SOCOM 4, T6, White Knight Story - ovo su naslovi koje sam ili kupio il planiram da kupim. Dobro ce biti ako i ovo stignem da odigram jer nemam bas ceo dan samo za igranje igara ,)
 
Sta da ti kazem, nemas srece sa pc-jem i zato je bolje da se drzis 360-ke i sigurnog rroda. Meni se save-ovi na pc-ju nisu gubili ali mi je 360 i te kako rodovao.



Cemu 500 exluziva, da nisi planirao da kupis 500 originala :) Btw te igre su i razlog zasto se kupuje ps3 a ne 360- uncharted, resistance, kz2, motostorm, hs, r&c, ff13, gt5, mgs4, gow2, folklore, warhawk, Jak and Daxter, LittleBigPlanet, SOCOM 4, T6, White Knight Story - ovo su naslovi koje sam ili kupio il planiram da kupim. Dobro ce biti ako i ovo stignem da odigram jer nemam bas ceo dan samo za igranje igara ,)


Hmm, ne znam kako da ti kažem ali ja imam i PS3 i prešao sam Uncharted, LAIR, a evo sad nabavljam i Rachet & Clank. Igrao sam i Motorstorm i Folklore.

Samo objektivno gledam na stvari,a za Gears of War žestoko lupetaš. Svima skoro su se na PC-u gubili sejvovi. Na XBOX-u 360 fala bogu nemam rod niti sam ga imao. Nekoliko puta sam napisao da mi je PS3 draža i bolja konzola tako da nema potrebe za ovakvim hejtom, ostavi to za nekog drugog. Imaš ga i previše tamo na tvom forumu.
 
Hmm, ne znam kako da ti kažem ali ja imam i PS3 i prešao sam Uncharted, LAIR, a evo sad nabavljam i Rachet & Clank. Igrao sam i Motorstorm i Folklore.

Samo objektivno gledam na stvari,a za Gears of War žestoko lupetaš. Svima skoro su se na PC-u gubili sejvovi. Na XBOX-u 360 fala bogu nemam rod niti sam ga imao. Nekoliko puta sam napisao da mi je PS3 draža i bolja konzola tako da nema potrebe za ovakvim hejtom, ostavi to za nekog drugog. Imaš ga i previše tamo na tvom forumu.

MENI se nisu pogubili saveovi u GoW!!!
 
a za Gears of War žestoko lupetaš. Svima skoro su se na PC-u gubili sejvovi.

Jesi li samo meni odgovorio zato sto kuliras shimeneca iz nekih privatnih razloga il zato sto ti se ne svidja uzorak od dva coveka koji nisu imali problema sa gow-om na pc-ju. Proceni sam ko "zestoko lupeta". Mada lepo si se ogradio sa "svima skoro", taman da ispadne da si u svakom slucaju u pravu.

Na XBOX-u 360 fala bogu nemam rod niti sam ga imao. Nekoliko puta sam napisao da mi je PS3 draža i bolja konzola tako da nema potrebe za ovakvim hejtom, ostavi to za nekog drugog. Imaš ga i previše tamo na tvom forumu.

Hejt??? Cek, dakle ne smem da napisem da se meni rodovao 360 a da nisam imao problema sa saveovima na pc-ju u geow-u kao i da ps3 ima sasvim dovoljno exluziva za sebe samog da je to razlog sto sam kupio ps3? Ajd gde si ti naso hejt u svemu tome?

Imaš ga i previše tamo na tvom forumu.

WTF??? Odakle meni forum? Angazovan sam na nekoliko foruma i sajtova kao moderator/autor ali sad prvi put cujem da neki od njih i posedujem, kamo lepe srece ,)
 
Pa nema veze sto cekamo malo duze... U velikom broju slucajeva dobijemo bolji proizvod... Nekako imam feeling da se konzolasima plasira "beta" verzija igre, pa ako to bude imalo uspeha onda se na PC salje "real" verzija :)

Ne znam gde si pokupio te gluposti samo pogledaj istorijat potrovanih igara sa konzola na PC pa ce ti sve biti jasno samo po sebi nema potrebe da lupas. Ako tebe zadovovoljava da igras nesto sto je vec vidjeno i staro mene ne.Tipa ti ces igrati ME kada za konzolu izadje ME2.Ko kad kupis polovna kola, ti nemas bolje pa ti je extra.Ponavljam ti ovo je slucaj koji mozes ocekivati samo sa Xbox360 igrama sa PS3 NE.

@Kraken
Sto se tice 360-tice treba i ti da prihvatis da je velika vecina ljudi uzela konzolu da bi lagodno igrala igre a ne bacaju pare na budzenje PC-a, sto je sasvim opravdana investicija. ;) Za ovu mashinu sto Shimec ima mogu da se kupe sve tri next gen konzole pa se sad hvali sto ce da igra igru 1+ god staru na hardveru koji je bar duplo jeftiniji.
 
Tome vec nemam sta da prigovorim, to i udobno pikanje iz troseda su razlog zasto sam kupio i 360, mada nisam ocekivao rod i da ce i dalje naplacivati multiplejer :D
 
Ne znam gde si pokupio te gluposti samo pogledaj istorijat potrovanih igara sa konzola na PC pa ce ti sve biti jasno samo po sebi nema potrebe da lupas. Ako tebe zadovovoljava da igras nesto sto je vec vidjeno i staro mene ne.Tipa ti ces igrati ME kada za konzolu izadje ME2.Ko kad kupis polovna kola, ti nemas bolje pa ti je extra.Ponavljam ti ovo je slucaj koji mozes ocekivati samo sa Xbox360 igrama sa PS3 NE.

Covece, salio sam se... Izvinjavam se ako nije bilo ocigledno da je post bio sala... Ili neko jednostavno ne primecuje neke stvari
 
Vrh Dno