Šta je novo?

Mass Effect - PC verzija

i, da, jedared mi se zaglavio lift - nisu se zatvorila vrata, i nisam mogao da mrdnem, naravno - RELOAD LAST SAVE GAME - i opet - yebeno U V E Z B A V A N J E !!!!! GRRRRRRR
Ako mislis na "ledenu planetu", i meni se desilo. Od tada sam uvek saveovao pre nego sto udjem u lift. :)
A inace, dok mi je My Documents bio relociran na drugu particiju save uopste nije radio. Kad sam ga ponovo vratio na c:\doccuments...\... save je proradio normalno.

I imam jedno pitanje u vezi sa ovim prebacivanjem na core-ove, da li se neko seca da li u igri kaze da "kocke" treba prebaciti u drugu kolonu, posto sam ih ja prebacivao na 3. i naravno nista se nije dogodilo.
 
Od toliko priche na forumu reshih da probam igru i ja mada nisam bash neshto ljubitelj tih RPG-ova.
Igra je OK mada lako mozesh sebi da zagorchash igru ako si mnogo radoznao. No tako je to kad imash interakciju i dijaloge koji na duze vreme mogu da smore i igru pretvore u neku vrstu filma.
 
a ovo je rpg?
 
Ovu igru sam gustirao od kad se pojavila i danas sam je konačno završio :) Moram da priznam da je u pitanju najbolji RPG koji se pojavio u skorije vreme još od KOTOR-a 1 i NWN2. Sviđa mi se spoj FPS akcije i RPG elemenata gde lepo u borbi oseća napredak koji donose bolje osobine i bolja oprema. Naređivanje saborcima je još jedan veliki +. Ovo je prvi zaista dobar spoj svih ovih elemenata za koji nisam verovao da će moći da ispadne ovako kvalitetan. Dobra novina u svetu igara!

Ono što mi se najviše sviđa je zaista kvalitetna priča. Pred kraj igre nisam mogao da se odvojim od monitora dok je nisam završio. Svaki put sam očekivao kraj, ali se priča nastavljala sve bolje i bolje.

Lepo iznenađenje, jedva čekam da se pojavi i drugi deo ako ga ikada bude bilo. :banana:

p.s. biće :D

"Casey Hudson, Project Director for BioWare, has said that players should keep their Mass Effect save-files, because decisions made by the player in the first game will continue to have influences on their character in the sequel. Players who have not played the first Mass Effect will start a new character in Mass Effect 2, and will be brought up to speed on the story elements that have taken place thus far in the series.[2] It is highly recommended, however, that people play the first game before playing the sequel."

Najs :D
 
Poslednja izmena:
Ufff...ufff.... dobro je. Sad kad sam video da treba da se cuva savegame, sav se ucvikao, jer sam bio ubedjen da sam ga izbrisao.

dobro je ipak je tu. jedva cekam sledeci deo.

Inace Mass Effect ce biti trilogija, to je davno poznato.
 
Inace Mass Effect ce biti trilogija, to je davno poznato.

S tim da EA planira da eksploatiše Mass Effect još daleko posle završene trilogije. Uživaću u igri dok je Bioware bude radio, a posle toga se bojim da će napraviti big BS od svega.
 
probao sam igru i shta znam nije loshe uhvatio sam foru kako se igra i zanimljivo je ali me muzika JAKO nervira ali JAKO neka svemirska bezveze jezhim se od nje :S
 
Muzika je jedna od boljih stvari u ovoj igri. Savršeno se uklapa i podiže atmosferu.
 
probao sam igru i shta znam nije loshe uhvatio sam foru kako se igra i zanimljivo je ali me muzika JAKO nervira ali JAKO neka svemirska bezveze jezhim se od nje :S

I mene je muzička podloga u početku užasno nervirala, ali kad malo više "uđeš" u igru sve će doći na svoje mesto ;)
 
Poslednja izmena:
Koje ste vi loz'ane - na kraju cu je i odigrati ...
 
odigraj, pikao sam malo juche i lepa je igra, nije RPG a nije i da nije :D malo me nervira shto nemogu da skochim q.q
 
slazem se da i nije neki RPG cak sta vise nije ni blizu toga, ali vredi igrati! moja glavna zamerka je sto sporedni kvestovi smaraju! svi su isti i svode se na voznju po kamenju ... ali je zato osnovna prica odlicna! ocena 7.5
 
pfff.... "nije RPG"...

Igrao sam sve RPGove od Eye Of Beholder-a do danas i ova igra sedi na tronu uz još par retko dobrih naslova.
 
Nije RPG ako nije D20. :)

E u tom slučaju - slažem se ;)

Ovo je više kao D100 :D
112649.jpg
 
odigras i shvatish sta se sve danas naziva RPG-om :p

Kad pogledas Space Siege i ostale, navodne "RPG-jeve", drago mi je sto Bioware eksperimentise. Preduslov za svaki dobar RPG, bio on izometrijski, akcioni, ili crossover sa TPS-om u ovom slucaju, jeste dobra prica i atmosfera, a ME ima i jedno i drugo. Na kraju, ne mozemo vecno ostati u '90-tim i igrati 2D izometrijske igre... Tehnika napreduje, ukusi se menjaju ( cesto ne nabolje, nazalost... ), a mi prosto moramo se adaptiramo... ;)

@G!!!: Matori, posto vidim da ti je mrsko sve sto se pojavilo u zadnjih 6 godina, a vodi se pod imenom RPG, sta ce ti onda tako fini racunar? Ja bih, da sam na tvom mestu, lepo i dalje drzao neku Pentium dvojcicu, i imao na kompu instalirane iskljucivo Fallout 1,2 i Baldur's gate 1,2 i boleo bi me qrac... :p :d
 
pfff.... "nije RPG"...

Igrao sam sve RPGove od Eye Of Beholder-a do danas i ova igra sedi na tronu uz još par retko dobrih naslova.

na tronu rpg-a? e nasmejah se ali 100 ljudi sto cudi... ovo je dobra igra, rpg je krsh zapravo i nije rpg ali okej whateva...

pod rpgom ne rachunamo diablo, space siege, hellgate i slichno
 
na tronu rpg-a? e nasmejah se ali 100 ljudi sto cudi... ovo je dobra igra, rpg je krsh zapravo i nije rpg ali okej whateva...

Zašto nije RPG? Ne razumem?

Voleo sam da igram sve kvalitetne RPGove od Beholdera pa do danas (Eye of Beholder, Ishar serijal još na A500, Lands of lore, Baldur's Gate, Fallout, Arcanum, Morrowind, Gothic, KOTOR, NWN2... ne mogu da se setim svih) i ne vidim po čemu je ova igra lošija od ovih? Svi elementi su tu, a jedino što fali je AD&D sistem. Al majku mu, nije AD&D jedini kvalitetan RPG sistem po kome mogu da se prave igre.

Igra koja je najsličnija ovoj je KOTOR po skoro svim elementima, a to je extra igra. Jel ti KOTOR dobar RPG? Igra ima sjajnu atmosferu, priču, dosta questova sa strane, može dugo da se igra, grafika, zvuk i efekti sjajno dočaravaju atmosferu itd itd.

pod rpgom ne rachunamo diablo, space siege, hellgate i slichno
Naravno, to su i meni gluposti.
 
Poslednja izmena:
odigraj, pikao sam malo juche i lepa je igra, nije RPG a nije i da nije :D malo me nervira shto nemogu da skochim q.q

Nema skoka ????? :zgran:

Za ovo ostalo ne znam shta da vam kazem - SS2,DeusEx,VTMB,TES,G,AF je moj ukus tako da nemam nishta protiv experimentisanja ... ali ovo danas ... hmmm .. bice valjda neshto i za moj ukus ...
 
Zašto nije RPG? Ne razumem?

Voleo sam da igram sve kvalitetne RPGove od Beholdera pa do danas (Eye of Beholder, Ishar serijal još na A500, Lands of lore, Baldur's Gate, Fallout, Arcanum, Morrowind, Gothic, KOTOR, NWN2... ne mogu da se setim svih) i ne vidim po čemu je ova igra lošija od ovih? Svi elementi su tu, a jedino što fali je AD&D sistem. Al majku mu, nije AD&D jedini kvalitetan RPG sistem po kome mogu da se prave igre.

Igra koja je najsličnija ovoj je KOTOR po skoro svim elementima, a to je extra igra. Jel ti KOTOR dobar RPG? Igra ima sjajnu atmosferu, priču, dosta questova sa strane, može dugo da se igra, grafika, zvuk i efekti sjajno dočaravaju atmosferu itd itd.

Naravno, to su i meni gluposti.

pazi ja sam "malo" specifichan lik kojem nista u potpunosti ne odgovara pd rpg-a ako ne pretenduje da bude na nivou fallouta, arcanuma, ili planscape tormenta ;)

kotor mi je smeshan rpg :) ograo sam ga u slast jednom ili dva puta jer volim star wars, ali realno dijalozi su smesni, izbor dobre ili loshe strane je katastrofalan, ne postoje konsekvence za tvoje postupke, linearno je do bola, ne postoji mogucnost da se dijalogom izbegnu fajtevi (tj u par navrata postoje vishe kao izuzetak a ne pravilo)...

a mass erect je u svakom pogledu osim u multimedijalnim elementima ( voice over, voah toliko bitna stvar za rpg, grafika, animacije efekti sve je superiska) inferiorniji od kotora, daje privid neke kvazi nelinearnosti, za koju namirishesh na kilometar da ne postoji odmah posle instalacije igre, dijalozi u igri gotovo da ne igraju nikakvu ulogu sto je na neki nacin vec postao trademark biowarea josh od nwn1

da se razumemo mass effect sam progutao (spominjao sam vec) ima na par mesta neponovljivu atmosferichnost gotovo filmsku ali toliko toga su propustili da urade (za toliko vremena nije mi jasno kako, kao side questovi koji su svi do jednog isti i smore posle petog puta, pa i sam izgled planeta i sam dolazak u misiju i same misije i sam izgled stanica na kojim se odgiravaju misije, pa i sami neprijatleji njihov polozaj taktika ma sve sve sve je c/p) da igra bude masterpiece ... ili im ta rpg etiketa uopste nije trebala, ne znam cemu tolika tendencija da ocigledno avanturisticke akcione igre trpaju u rpg kosh ali okej to su novi trendovi koje ja matoran ne mogu da ispratim olako :)
 
Pa dobro, ja volim i ovakve Deus-Ex/KOTOR hibride da strpam pod RPG, al opet sa druge strane igra definitivno nije kao oni stari izometrijski FRPovi. ME sam odigrao samo jednom, onako u slast, i nisam primetio da fajt ne može da se zaobiđe dijalogom. Na kraju igre sam...
Sarena ubedio da se preda i on se ubio jer nije bilo drugog izbora. Doduše, posle je bio fajt, ali sa onim zlim robotom ;). Taj mislim da nije mogao da se izbegne.

Pre toga isto na planeti pre napada na Sarenovu bazu ima i dijalog sa onim Kroganom koji opet može da ima različite ishode.

Ja sam imao poprilično dobar utisak da su se stvari odvijale u dijalozima na način na koji sam želeo da se dese (u zavisnosti od osobina naravno). Ako sam želeo da budem dobar, takav je i bio ishod, a kada sam želeo da se ponašam zlo, dešavalo se da Shepard ubije, zaplaši ili ko zna šta tog drugog lika. Doduše, retko kad se desilo da izbor nema uticaja i da će na ponuđene opcije isto da odgovori lik, ali se to dešavalo u nekim nevažnim među-dijalozima. Prosto mi je nekako neverovatno da je igra skrojena prema izborima koje bih ja napravio i da se sve dešavalo krajnje linearno. U tom slučaju su dobili najvećeg fan-a :D

Sve u svemu, hteli ljudi da smeste ME pod RPG ili ne, u pitanju je extra kvalitetna igra koja pruža zaista dosta zabave i utisak da se gleda film, a ne da se igra igra. Uz svo oduševljenje sa kojim sam nekada igrao recimo Baldurs Gate, do pre par dana sam igrao i ovu igru ;)
 
Poslednja izmena:
ma da je samo 2-3 puta vece bilo bi tu automatcki toliko puta vise RPG elemenata....ja sam ipak malo razocaran jer sam vise ocikiva sve dok nisam sanzao da samo 3 kratke planete postoje posle citadele
 
Sta da radim na onoj planeti Hercules ili kako vec? Sve sami neki majmuni tamo, otisao sam u neki brod i tamo isto nista nema ili nisam pronasao. I da sto je najgore nema mi broda da se vratim vec imam samo onaj dzip ili sta je vec.
 
Uđeš u džip i pritisneš taster da se pozove brod (vidi u opcijama koji je).
 
Mene nesto zeza ova planeta "Therum" tj. teksture.. verovatno je nesto do verzije mada sam probao par exe-a isto je ..

Jel bitna ova planeta ? jel tu moram da trazim "Liara T'soni" ?



*edit* Ne bitno vise, provuko sam se nekako i pored ovih crnih tekstura i pokupio onu Liaru ..
 
Poslednja izmena:
Ova igra se najbolje moze opisati kao RPG + Tactical FPS. Meni je to fenomenalno.

Danas slucajno naletim na 3001 od Artura Klarka -- evo kako pocinje knjiga:

Nazovite ih Prvorođeni. Iako čak ni izdaleka nisu izgledali humanoidno, bili su sazdani od krvi i mesa, a kada bi zaronili pogledom u dubine svemira, iskusili bi strahopoštovanje, čuđenje - i usamljenost. Čim su ovladali moćima za to, počeli su da tragaju za srodnicima među zvezdama.
Tokom istraživanja nailazili su na život u mnoštvu oblika i posmatrali delovanje evolucije na hiljadama svetova. Videli su koliko su puta prve slabašne iskre inteligencije zasvetlucale i zgasnule u kosmičkoj noći.
A kako u svekolikoj Galaksiji nisu sreli ništa dragocenije od Razuma, podsticali su svuda njegov osvit. Postali su ratari zvezdanih polja; sejali su, a ponekad i žnjeli.
No, ponekad su, ravnodušno, morali i da iskorenjuju.
Veliki dinosaurusi već su odavno iščezli, kao žrtve nasumičnog udara svemirskog čekića koji je potro njihov obećavajući osvit, kada je izviđački brod Prvorođenih ušao u Sunčev sistem posle putovanja koje je trajalo hiljadu godina. Promakao je pored smrznutih planeta, nakratko zastao iznad pustinja umirućeg Marsa, a onda upravio pogled ka Zemlji.
Pod istraživačima se prostirao svet koji je bujao životom. Godinama su proučavali, sakupljali, katalogizovali. Kada su saznali sve što su mogli, dali su se na posao. Počeli su da utiču na sudbine mnogih vrsta, na kopnu i u okeanu. Ali koji će od njihovih ogleda uspeti, to neće moći da doznaju još najmanje milion godina.
Bili su strpljivi, ali ne i besmrtni. Još je toliko toga valjalo obaviti u ovoj Vaseljeni od stotinu milijardi sunaca, čiji su ih i drugi svetovi prizivali. Otisnuli su se stoga ponovo u bezdan, znajući da se više nikada neće obreti ovde. No, za tim nije ni bilo potrebe. Sluge koje su ostavili za sobom obaviće posao do kraja.
Na Zemlji su glečeri nadirali i povlačili se, dok je iznad njih nepromenljivi Mesec i dalje nosio u sebi svoju zvezdanu tajnu. Još sporijim ritmom od polarnog leda talasi civilizacija razlivali su se i ustupali kroz Galaksiju. Neobična, divna i užasna carstva doživljavala su uspone i padove, prenoseći svoje znanje potomstvu.
A sada, tamo među zvezdama, evolucija je počela da se kreće ka novim metama. Prvi istraživači Zemlje odavno su stigli do granica krvi i mesa; čim su im mašine postale bolje od tela, kucnuo je čas za pokret. Najpre mozgove, a potom i same misli preneli su u blistave, nove domove od metala i dragog kamenja. U tim domovima počeli su da tumaraju Galaksijom. Više nisu gradili svemirske brodove. Sami su bili svemirski brodovi.
Ali doba mašina-entiteta brzo je minulo. Neprekidno vršeći oglede, naučili su kako da skladište znanje u ustrojstvo samog svemira i tako sačuvaju svoje misli za večnost u smrznutim rešetkama svetlosti.
I tako, pretočili su se najzad u čistu energiju; a na hiljadu svetova prazne ljušture koje su odbacili zakratko su se grčile u bezumnoj igri smrti, da bi se potom raspale u prah.
Bili su sada gospodari Galaksije i mogli su do mile volje da lutaju među zvezdama i da poniru poput kakve tanane magle kroz samu tvar prostora. Iako su se konačno oslobodili tiranije materije, nisu potpuno zaboravili svoje poreklo u toplom mulju jednog iščezlog mora. A njihovi čudesni uređaji nastavili su da dejstvuju, nadzirući opite započete pre nebrojeno eona.
Ali više ih nisu stalno obavezivali mandati njihovih tvoraca; kao i sve materijalne stvari, oni takođe nisu bili imuni na dejstvo Vremena i njegove strpljive, uvek budne sluškinje, Entropije.
A ponekad, otkrivali su i vlastite ciljeve.

Ne znam samo zasto me to podsetilo na Reapers?
 
Poslednja izmena:
Mene nesto zeza ova planeta "Therum" tj. teksture.. verovatno je nesto do verzije mada sam probao par exe-a isto je ..

Jel bitna ova planeta ? jel tu moram da trazim "Liara T'soni" ?



*edit* Ne bitno vise, provuko sam se nekako i pored ovih crnih tekstura i pokupio onu Liaru ..

E brate i mene zeza taj nivo. Dajte odgovor ko zna?
 
Nazad
Vrh Dno