Šta je novo?

Mass Effect 3

Jedva cekam!

Drugi deo mi je jedna od omiljenih igara svih vremena, nadam se da nece uprskati sa ovim.
 
Steta sto imam poprilicno prosecan komp, tako da nikad nisam bio u mogucnosti da odigram bilo koji deo... To ce se promeniti kada izadje II deo za PS3, zato jedva cekam!
 
Jbt pod hitno moram preci prva dva dela igre! Obozavam Bioware igre, ovo mi tako sve lici na KOTOR, taj fazon, skroz deluje epic. Krivo mi sto nema ME 1 za PS3, mrzim onaj Xbox gamepad, jedino sam MW1,2 presao na njemu. :(
 
Pa zar nisi kupio napucan komp?
Mass Effect je svakako najbolje igrati na pc-u.
 
Pa pogledaj masinu u potpisu. Znas da bi mogao, ionako koristim trenutno 40 inch LCD TV kao monitor i kazete da radi PS3 gamepad na PC-u. :)
Samo jos sneg da resi stvarno da pada, da zavrsim sezonu posla. :)
 
Radi DS3, ali je dosta bolje igrati na k+m, makar prvi deo.
 
qq Marli pa ti jos nisi presao prva dva dela. Ma bez zurbe imas jos samo skoro godinu dana fore. :D
 
I obavezno odigraj prvi pa uvezi savegame u drugi deo.
 
Psiho ce da predje prva dva dela (naucna fantastika) :D
 
All three versions of Mass Effect 3 will launch simultaneously next Christmas, EA has confirmed.
 
To se nece desiti, jer MS ima prava na igru.
 
22. decembra dolazi nam demo za Mass Effect 2, barem na nemackom PS Store-u...
 
PS3 Mass Effect 2 uses ME3 engine

The new, PS3 version of Mass Effect 2 will look better than the original on Xbox 360 - that's because BioWare's using the Mass Effect 3 engine to power it.

"One of the first things you're going to see is improved graphics," said game producer Jesse Houston on the BioWare podcast.

"We actually created the engine for Mass Effect 3 and used that to make Mass Effect 2 PS3. So we took the content, the story and all of the other assets that made up Mass Effect 2 and we put it into the Mass Effect 3 engine.
 
Ma nema oko cega da se nerviraju vlasnici Xbox-a. Imaju dva snimaka poredjenja na IGN-u, i koliko sam video jedina razlika je da PS3 verzija sada ima Color Grading pa boje izgledaju zivlje u odnosu na XBOX gde deluju ispranije.
Jedino sto je snimak bas los, a i trebale bi slike da bi i mogle teksture da se porede, ali uglavnom cisti PR BS.
 
Ne bih se bas uzdao u bilo sta sto IGN tvrdi, bolje da sacekamo da DF lik uradi ozbiljniju analizu mada to i nije bitno jer ja ovo verovatno uzimam za PS3 :)
 

Prilozi

  • 1 none.jpg
    1 none.jpg
    398 KB · Pregleda: 42
  • 1 filmic.jpg
    1 filmic.jpg
    407.4 KB · Pregleda: 39
  • 2 none.jpg
    2 none.jpg
    325.2 KB · Pregleda: 35
  • 2 filmic.jpg
    2 filmic.jpg
    340.9 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
Odvikao sam se od igranja sa misem i tastaturom, pogotovo za igre iz treceg lica.
 
Pa na PC-u nisi ograničen na ono što stigne u kutiji, možeš da koristiš gamepad ako želiš.

nano.tube, nema potrebe za PC kampanjom, ja sebe i dalje smatram PC gamerom koji je presao da se igra na konzolama onda kada je PC platforma pocela da propada i da dobija nesto sto nekad ne bi moglo da se nazove PC igrom. Nije da se ne igram na PC-u, ali ne igram nove igre. Za to su mi konzole.
 
Ista igra, možeš da koristiš PS3 gamepad ako ti se ne "grbavi" na tastaturom i mišem, LCD TV. Veća rezolucija i bolja grafika. Igra je već izašla, a da ne pričamo i o prvom delu, plus je besplatno. Ne znam šta je tu problem.
 
Ista igra, možeš da koristiš PS3 gamepad ako ti se ne "grbavi" na tastaturom i mišem, LCD TV. Veća rezolucija i bolja grafika. Igra je već izašla, a da ne pričamo i o prvom delu, plus je besplatno. Ne znam šta je tu problem.

O cemu ti sad pricas? Ja sam Mass Effect 2 presao vec 5 puta na X360 a hocu da imam original PS3 verziju gde je igra na jednom disku, sa slicnom grafikom kao na 360 plus DLC. Kakve sad PC ima veze sa tim? Briga me za grafiku i rezoluciju.
 
Poslednja izmena:
To je drugo ako si prešao na x360, ali sam ja komentarisao ovo...

Odvikao sam se od igranja sa misem i tastaturom, pogotovo za igre iz treceg lica.
 
onda kada je PC platforma pocela da propada i da dobija nesto sto nekad ne bi moglo da se nazove PC igrom. Nije da se ne igram na PC-u, ali ne igram nove igre. Za to su mi konzole.

Idemo u off, ali ajde. Sledeće godine izlaze igre koje će svojim naprednim konceptima pomeriti granice svojih žanrova/inovirati i sve su PC ekskluzive. Možda dobijemo malu revoluciju u vidu Subversiona-a. Možda Bobby K. ostvari neke zanimljive ciljeve, i ja mu želim svu sreću u tome :). PC(/Mac) je ultimativna kapitalistička platforma jer omogućava da se izgradi sopstvena "ograđena bašta" i nema plaćanja licencnih naknada.
 
nano.tube, nema potrebe za PC kampanjom, ja sebe i dalje smatram PC gamerom koji je presao da se igra na konzolama onda kada je PC platforma pocela da propada i da dobija nesto sto nekad ne bi moglo da se nazove PC igrom. Nije da se ne igram na PC-u, ali ne igram nove igre. Za to su mi konzole.

Danas aktuelno PC igranje se u suštini svodi na Steam koji je defintivno najudobniji način za igranje (pogotovo za one sa brzim konekcijama). Problem je što servisi kao što je Steam još uvek nisu dovoljno rašireni a veliki broj ljudi koji ga koriste nemaju više 4-5 igara na nalogu (nemam ni ja). Kod nas je situacija po tom pitanju još gora, kod nas shvatanje PC gejmera je izopačeno kao mnoge druge stvari u ovoj zemlji. Ne znaju šta je kvalitet i većina je u downloadmobile fazonu. Ja sam od skora više vremena posvetio Steam-u i mogu ti reći da vidim samo jednu prednost fizičkog medija a to je mogućnost preprodaje. Sve ostalo je na strani digitalne kopije. Iz tog ugla je PC zahvaljujući Steamu i sličnim servisima ispred konzola jer će na konzole to stići tek sa sledećom generacijom (kupovina svih igara a ne podela na PSN/Xbox Arcade i naslove koji stižu na disku).

Takođe ovo što rAMA priča je još jedan primer kako ljudi koji se igraju u Srbiji usko gledaju na stvari. Gaming PC je bez mnogo muke moguće povezati sa LCD TV kao i bežični džojpad, čime se dobija opcija jednake udobnosti igranja i na konzoli i na PCju. Problem je što nismo ni kreativni a često ni dovoljno imućni da to sebi omogućimo. Izbor između konzole i PCja je imao smisla 2006. godine kada je konzola koštala 700 evra (PS3) a PC potreban da bi se igre igrale u visokoj rezoluciji još više. Danas za nešto više para koliko košta obavezni LCDTV (bolji model) možeš uzeti konzolu koja je realno džabe kao i sasvim sposoban PC za igranje u Full HD 99% igara. Jeste kriza udarila ali manite se te priče iz 2006. godine, danas je situacija poprilično drugačija i obe platoforme su jako povoljne.

Samo nemojte počinjati priču o tome kako je Bluray 50GB, kako se to ne može skinuti sa interneta itd. Ja igru od 5 giga sa Steam-a skinem za 2 sata a imam najpovoljniji paket kod SBBa. Onaj ko ima keša i za dobar LCDTV i za konzolu i za originale, ima i za solidan PC kao i za četiri puta brži paket od osnovnog (SBB 16MB) što znači da igru koja staje na DVD skine za pola sata a prosečnu igru za sat vremena. Nemojte mi samo reći da je jednostavnije čekati na shopto četiri do pet dana da pošalju disk nego skinuti istu igru za jednu noć (za noć može i GoW da se skine). Svi protivnici digitalne kopije će pričati drugu priču kada Sony i MS uvedu full uslogu distribucije igara preko interneta. Neće niko žaliti za diskovima, osim preprodavaca i kolekcionara raznih gluposti (između ostalog i diskova).
 
Vrh Dno