Šta je novo?

Mape država i sveta u HD rezoluciji...

sleep

Slavan
Učlanjen(a)
12.05.2008
Poruke
155
Poena
319
....kao što naslov kaže zanima me gde mogu naći mape u HD rezoluciji kako nove tako i starije pa i one baš stare, kako gradova tako država, kontinenata, bilo političkih, topografskih, ekonomskih, istorijskih itd. E da, i da su free :d.

Svaka pomoć je dobro došla i hvala u napred.

pozzz
 
Trebaju ti mape u 1920 x 1080? Da nije to mala rezolucija za tako nešto :p

A jesi li probao Google earth/maps, Bing maps i takve stvari? :)
 
Dečko verovatno ne misli na te mape nego na skenirane karte, mape i atlase. I verovatno misli na veću rezoluciju.

Ja sam našao par preko google images, pa kroz filtere, ali to je onako... nasumično i bez dodatnih informacija, tako da bi i mene interesovalo gde bi to moglo da se pogleda?
 
Kolega je verovatno mislio na gotovu aplikaciju koja je kao atlas sa svim mapama određenih područja koje mogu da se zumiraju. Dakle političke istorijske klimatske gegrafske mape u gotovom atlasu!!!

I mene interesuje neka takva aplikacija. Jel postoji nešto tako može i komercijalno, samo nek neko kaže ako zna???
 
@VGagi
Nije mi problem pronaći, već imam solidnu kolekciju. Prosto sakupljam ih, pa reko, možda neko zna za neko mesto koje nisam pronašao.
U svakom slučaju hvala za linkove.

@dkdnt
Da u pravu si, tražim mape što je moguće veće rezolucije, pogrešno sam se izrazio, moja greška te se izvinjavam.

Znači mogu mape bilo koje vrste, kontinenata, država, gradova, bez obzira na to ko ih je pravio i kada, skenirane ili kako god, samo da ih mogu svući sa interneta u što većoj rezoluciji.
Mogu i aplikacije kako reče Levčanin.

@Levčanin
Imaš National Geographic Maps Complete Collection, samo košta :p:d.

pozzz
 
Daj nešto za zapadnu Srbiju i BG. :)

Hoću neke ture po zapadnoj Srbiji da pravim ove godine i dobro će mi doći. A BG... jer hoću da vidim kako je mapa odrađena.
 
Zahvaljujem. Sad ću ih skinem i uštekam kad zatreba.

PS: Čim sam video mape koje mi dade, setio sam se da sam pre koju godinu nabasao na nešto slično. Evo, izguglah ih sve kod Čeha. :)
 
Poslednja izmena:
Ima jedan moj kolega na zidu sastavljenu vojnu mapu Istočne Srbije u nekoj ludačkoj razmeri (tipa, 1:10000), al to je nemoguće digitalizovati (moguće je teorietski samo). Videću sa njim da li ima nekih drugih mapa, pa ih možda skeniram.

A nekad ranije sam naišao na ovo:

http://www.hipkiss.org/data/maps.html

ima dosta interesantnih starih mapa :)
 
Ima jedan moj kolega na zidu sastavljenu vojnu mapu Istočne Srbije u nekoj ludačkoj razmeri (tipa, 1:10000), al to je nemoguće digitalizovati (moguće je teorietski samo). Videću sa njim da li ima nekih drugih mapa, pa ih možda skeniram.

Dobar dSLR i makro objektiv, dosta živaca i vremena... digitalizacija uspela. ;)
 
A može i jednostavnije, da se rastavi mapa i da se svaki list skenira. Mislim da su A3 formata. A onda malo Photoshop zezanja. Mada, za to bi morao da naučim Photoshop :d
 
Nazad
Vrh Dno