Šta je novo?

Mapa(tj slika) bg-a iz vazduha

Vocko

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
2,516
Poena
679
Pre nekog vremena je neko spominjao da ima slike iz vazduha nase prestonice. Potrebne su mi te slike, jer je covek koji mi je obecao da ce mi ih nabaviti podbacio.

Ako neko ima neka pise ovde ili na pm.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ja imam samo tri slike, veci deo novog beograda. Mislim da se vidi tvoja zgrada :) Uzasno su detaljne, vidi se svaki automobil :)
Ako neko ima sve, mogao bi da podeli sa nama :)
 
jel moze neko da te sliek negde okaci ili da posalje na mail? mene zanimaju, uradio bih poster za svoju sobu...
 
@Geek_master: A koliko zauzimaju te detaljne slike? Osecam bar par MB komad. :)
 
Da,

"Geokarta" je napravila snimak iz vazduha, to doradila, i objavila. To je, dakle, plan Beograda, ali su za osnovu korišćeni snimci iz vazduha. Evo ga link

Ne znam gde ima da se kupi, ali trebalo bi da je dostupno. Izdato je pre nekih 6 meseci.

Ja imam primerak. Vocko, rado cu ti ga pozajmiti. PM.

P.S. Naravno, radi se o "papirnom" izdanju, ne o elektronskom.
 
Evo bando, ovako to izgleda.
Ovo je mali odsecak u stvarnoj rezoluciji slike. Vidi se hyatt i ona raskrsnica pored njega sa koje se ide na brankov most. Slika je malo losija zbog jace kompresije, ali uglavnom to je to.

Znaci, imam 3 slike koje su dimenzija 7500 x 10000. Svaka je velika po 8 MB. Sve je maximalno profi, znaci orjentacija, razmere itd. Slike su samo odsecci jedne velike, znaci ove 3 se potpuno nadovezuju jedna na drugu. Ne znam odakle mi, verovatno ih je pravio neki gradski zavod za nesto. Imam samo ove 3 koje spojene daju brankov most, pa sve levo od toga, vidi se veci deo novog beograda i bezanije. Pretpostavljam da postoje slike celog beograda, koje se spajaju u jednu, samo sto ja ostale nemam i nisam u stanju da nabavim. Recimo da bi ceo beograd izasao na 30ak slika.

Sto se tice postera i stampe: Ja bih takodje voleo ovo da imam na zidu, i to ne u formi obicnog plana grada, vec bas u ovoj formi slike iz aviona kao ovo sto ja imam.
Ove 3 slike konkretno, kada bi se stampale u 300 dpi, sto je neki standard za optimalan kvalitet/velicinu, slika bi ispala 190 cm horizontalno puta 85 cm vertikalno za sve tri spojene.

Ako bismo uspeli nekako da nabavimo ceo beograd u ovim slikama, recimo nek ima 6x6=36 slika. To bi bila rezolucija 45000x60000. Kada bi se stampalo u 600 dpi (ili u 300 dpi uz resize) ispalo bi 190 cm x 254 cm sto deluje jako lepo (uz odlican kvalitet zbog 600 dpi). Mozemo malo da radimo resize i odsecemo nesto po vertikali tako da dobijemo neke idealne dimenzije za zid recimo 250 cm x 200 cm ili koliko vec :)

E sad sve je to lepo sto sam napisao, ali mi nemamo te slike :) Jos gore, ne znam ni kako bi smo to odstampali i gde, verovatno bi nas neko odrao za pare za tako veliku sliku. Ali, ako se skupimo nekoliko nas, mozda uspemo da nabavimo sve slike, i dogovorimo negde da nam povoljno odstampaju posto nam treba vise komada...

A mozda u stvari ovo sve ima da se kupi vec odstampano negde? Ja nisam negde video ovako nesto, vec samo one obicne planove grada (ne fotografije vec plan).
 

Prilozi

  • preview.jpg
    preview.jpg
    123.2 KB · Pregleda: 346
Video sam post, ali nije mi bas jasan. Na sajtu stoji cena 300 din, a najobicnija karta grada istih dimenzija kosta 4000 din na istom tom sajtu.

Ti imas tu kartu? Kojih je dimenzija? Jel u boji i sa kvalitetnom stampom? Jel se savija (spaja) ili je cela karta veliki papir iz jednog dela koji nije predvidjen da se savija nego drzi na zidu?
Kako komentarises ono sto sam napisao sa cenama na geokartinom sajtu?
 
Da li si ti uopste procitao o cemu se radi u ovom threadu?

Mada moram da priznam da su sajtovi bas zanimljivi ;)
 
Poslednja izmena:
Slikana je iz aviona (aerofotogrametrijska metoda) cela administrativna teritorija Beograda (!) i postoji 568 (koliko ja znam) obradjenih snimaka, takozvanih orto-foto snimaka (znaci da je polozaj piksela korigovan sa nadmorskom visinom t.j. kotom terena), koji se nadovezuju jedan na drugi, imaju velicinu od 7500x10000 piksela (u 24 bitnoj kolok paleti), geopozicioniranih (tacno se znaju drzavne koordinate svakog ugla snimka).
 
Slikana je iz aviona (aerofotogrametrijska metoda) cela administrativna teritorija Beograda (!) i postoji 568 (koliko ja znam) obradjenih snimaka, takozvanih orto-foto snimaka (znaci da je polozaj piksela korigovan sa nadmorskom visinom t.j. kotom terena), koji se nadovezuju jedan na drugi, imaju velicinu od 7500x10000 piksela (u 24 bitnoj kolok paleti), geopozicioniranih (tacno se znaju drzavne koordinate svakog ugla snimka).
Pa dobro Bato gde takve slike mogu da se nabave/skinu sa neta?

I pitanje za sve: Ima li jos koji sajt sa slikama Beograda. Mene vec toliko keca nostalgija da sam u fazonu: daj sta das.... :bottle:
 
baltazar je napisao(la):
Pa dobro Bato gde takve slike mogu da se nabave/skinu sa neta?

Imam ih na poslu, ali je to firma kupila (od "Geokarte"), tako da moze da se vidi ali presnimavanje je tezi sluchaj.
 
Bedak... :bottle:
 
Vrh Dno