Šta je novo?

Malo starije igre...

gervasius

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2006
Poruke
194
Poena
319
Ne znam da li je neko cuo za ove igre ili je mozda vec prosao ali meni bas izgledaju cool sa ove vremenske distance unazad bez obzira na ova danasnja ostvarenja. Evo pre neki dan sam zavrsio igru DIG u Lucas Arts produkciji i mogu samo da kazem reci hvale za ovo ostvarenje. Grafika ocaj (doduse to je DOS igra a tada se nije ni moglo bolje) ali ono sto nosi jedinstven pecat je atmosfera i prica. Muzika je maestralno uklopljena u sve itd. Sta da pricam probajte. Ima tu jos naslova koje trebate probati cisto da vidite kakav je filing ranijih ostvarenja: Phantamasgoria 1 & 2 (naslovi su nosili po 6-7 CD-ova za to vreme cca 10 god unazad), Jack Ripper, Black Dahlia - ovo su extra avanture. Od shootera nije los Blood2 i Kiss Psycho Circus (naslovi od pre 7 godina).
 
cuj ocaj grafika u the Dig :trust: ;) pikao sam i ja skoro nekoliko tih starijih avantura preko scumm-a.
Bas pre neki dan skinuo s newsa Phantasmagoria 1, samo 1.7gb iso. Kompresovani su videji pa manje zauzima, a i podeseno je da radi 100% na XP-u. Milina. Secam se da sam iznajmio samo prva 3 diska u cd-klubu kad je igra izasla pa nikad ostatak aktova nisam zavrsio...

Gde li se moze nabaviti Ripper? Secam se da je bila bas preteska, ali ima Kristofer Vokena i Karen Alen :)
 
Ripper? Jel' to beše ona mamutska cyberpunk avantura na nekih 7 CD-ova za koju je trebalo, između ostalog poznavati astrologiju da bi se završila igra? Baš bih voleo da znam da li se igde može nabaviti dotična.

Gervasius gde si našao The DIG? Jednom prilikom sam naleteo na istu u Merkatoru bila je 1000 + nešto dinara i baš kada sam rešio da je kupim ... neko je bio brži.
 
jeste, To je taj Ripper. Ma, batalio sam je posto sam poceo da pucam po shavovima. Stvarno je bila bruka glavolomka. Elem, ima THE DIG u Platou, ne znam quanto costa.
 
jeste, To je taj Ripper. Ma, batalio sam je posto sam poceo da pucam po shavovima. Stvarno je bila bruka glavolomka. Elem, ima THE DIG u Platou, ne znam quanto costa.

Juče sam prevrnuo oba platoa i nisam našao The DIG, a kada sam ih pitao da li im je uopšte stizao gledali su me kao vanzemaljca :trust:
 
Nabavih juce Ripper, igrao sam nesto malo, za sada dosta obecava.
Da li mogu negde u NS-u da nadju starije avanture?
Gledao sam po spensu medjutim nisam uspeo nista da nadjem.
 
Juče sam prevrnuo oba platoa i nisam našao The DIG, a kada sam ih pitao da li im je uopšte stizao gledali su me kao vanzemaljca :trust:

Mah. Ti mislis oni gledaju i znaju sta im skuplja prasinu po onim budget policama... Znao sam super stvari da nabavim tako
 
E, ako je nadjem negde, uzecu je za tebe, pa da se dogovorimo o preuzimanju. Ako me ispalis, nece mi biti zao, zadrzacu je za sebe. Deal?
 
Poslednja izmena:
Blade Runner od Westwood Studios. Nenadmašena cyber punk avantura.
 
Imam trik pitanje za sve na koje ja ipak odgovor nisam uspeo da nađem. Naime moja lepša polovina je za vreme bombardovanja igrala igru koju bi želela jelte opet da ima. Radi se igri gde možete da vozite bicikl, bord i kajak. Prelaze se nivoi i tako se valjda menjaju zemlje. Ona misli da je igra iz '98 ili '99 ali nije sigurna. Ima li iko ideju šta bi moglo biti po sredi?
 
Nadje li neko Ripper-a!? Prevrnuo sam ne znam koliko foruma....ali nema nigde. Ako neko nesto zna....neka pusti PM, bicu zahvalan....a po potrebi i duzan pivo ;)
 
Nazad
Vrh Dno