Šta je novo?

Malo drugaciji servis---el. gitara

AmigaFAN

Cenjen
Učlanjen(a)
16.06.2013
Poruke
392
Poena
170
Znam da je ovo forum za racunare i da je ovo servis tema za racunare... ali posto ja koristim el. gitaru prikacenu za racunar 24\7 meni je postala kao deo racunarske periferije da tako kazem... i moj problem je sledeci. Posle male modifikacije gitare busilicom sam pocupao zice elektronike gitare i ne znam gde sta da nalemim sad. Posto znam da na forumu ima mnoogo ljudi koji se razumeju u finu mehaniku i elektroniku mozda neko moze barem da mi kaze kome i gde da se obratim... zaista mi je vrlo vazno da ovo popravim inace ne bih ovde pisao i mucio vas... unapred veliko hvala

ps: ako se tema ugasi iznenada razumem sve... ali eto probao sam.... moze i pm sa informacijama
 

Prilozi

  • IMG_20140615_122808.jpg
    IMG_20140615_122808.jpg
    962 KB · Pregleda: 123
Poslednja izmena:
burazeru sta je taj pcb tu ja stvarno nemam pojma,tj imam nekog (neki preamp,bust) ali ne mogu da nagadjam.takodje takve hambakere u zivotu nisam video.prvo da pocnemo od toga koja je gitara,koja je to elektronika i koji su magneti pa mozda dodjemo do seme za lemljenje. :)

ako ne,na sajtu seymour duncan imas seme za skoro svaki klasican vajring.sad,problem je sto nemamo pojma koji su hambakeri,i nemamo pojma koji je kolor kod kod zica za njih.ono sto mogu da ti savetujem ako nemas bas zivaca da istrazujes ovo sa nama je da poneses gitaru proverenom majstoru.

super ideja je da se regitrujes na mf.com gde ces sigurno doci do mnogo vise informacija,verovatno i nekog ko se susretao sa slicnom elektrikom. :)
 
Hvala na preporuci i odgovoru. Znam samo sledece, to je sa neke bugarske gitare koja je jos 80' napravljena i ima aktivnu elektroniku.. ono sto se ne vidi na slici jeste da ima jos i prikljucak za 9v bateriju, selektor magneta i prekidac koji prebacuje iz aktivnog u pasivni mod, boje zica su pobrkane totalno jer je to 5 puta rastavljano i sastavljano.. ali radilo je sve u svemu. Negde sam cuo da su ovo neki nemacki "Shadow" magneti valjda. Znam da je u noti u Novom Sadu bila ovakva ista gitara u radnji i da je jako jako skrnava ali ja ni za zivu glavu ne bih bacio ove magnete jer sam zaljubljen u njihov zvuk. Ono sto jos znam je da su potenciometri na njoj 220k umesto 500k pa nisam mogao da ih zamenim jos davno jer su retki. sve u svemu "majstor" bi mi uzeo preko 50e za ovo a realno ovo ne vredi ni 15.. i da koji je to mf.com sajt posto mi nista ne otvara kad otkucam?
 
http://www.muzicki-forum.com/forum/ a ako ustreba i komsije mogu da pomognu tj glazbeni forum,narocito ako to jeste shadow elektrika.


potovi nisu problem,barem ne preko neta,oko 200k koriste svi aktivni magneti koji nije da nisu zastupljeni danas,ali kapiram da je sva madjija u tom preampu.sto se tice "majstora" narocito za tako nesto egzoticno mora da kosta,samo ti potovi dok se nadju,naruce,da ne uvlacimo u pricu jos i preamp ako nesto nije okej nedajboze sa njim...kapiram da i za DIY nije to neki posao,ali treba biti otvoren za sve solucije kad ti se vec svidja zvuk.

ja sam nasao mrtav ehx small stone iz 70tih na oglasima za 5e,tada imao i vremena i koliko toliko su mi soldzring skils bili na nivou,i kad sam otvorio docekao me prototip za trecu reviziju za koji semu verovatno nema ni onaj LSD-jem produvani matori cupavac. :) elem,bio odustao do daljneg dok bas na mf.com nisam naleteo na momka koji se nazalost vise ne bavi gradnjom/popravkom pedala/elektrike i uspeo je da ga sredi,i kostalo je,ako uzmemo u obzir da to nije neki preterani posao,ali samo vreme koje je momak ulozio u rivrs iznziniring seme pa u nabavku potrebnih delova (jer smo isli da bude sto verniji originalu) isplatilo se.ja sam fakticki na slepo dao taj novac (znao sam koliko dobro zvuce stari EHX SS) a zauzvrat imam fejzer koji fakticki unikatno zvuci i u koji sam se zaljubio do groba a nikog ko ga je cuo nije ostavio ravnodusnim. :) da ne kazem da u blajnd testovima sa dosta i ehx verzija i drugih brise pod posto je dublji/ludji i ima lepsu teksturu...da ne duljim dalje,kad su ton i sreca u pitanju treba biti otvoren. :)

izvini na donekle oftopicenju,nadam se da ces na ona dva foruma imati srece da iskopas informacije i da ces uspeti da sredis tu gitaru.
 
brate da si se javio kad si isekao, a niko nije skidao nista sa gitare, mogli smo da po sledu logike povezemo sta si posekao, stavimo mostove ovako, moras kod nekoga ko to zna da radi dobro. Spremi kes i budi srecan ako ga popravish.
Imam itt Schraub Lorenz 103 koji ima par problema, i u Beogradu nema ko da to popravi a aparat ima samo 40 tak godina.
 
Nazad
Vrh Dno