Šta je novo?

Mali problemcic....

Ivan83

Slavan
Učlanjen(a)
15.11.2007
Poruke
7
Poena
301
Imam malih problema sa paljenjem kompa, tj. nista se ne desava kad ga upalim. Komp je jos uvek pod garancijom, ali daleko mi je servis. Pa ako neko ima neku ideju sta bi moglo da bude...

Na njemu sam imao instaliran XP, i kada sam instalirao Vistu sve je normalno radilo. Ali sutradan nikakve znake zivota. Kad ga upalim, kuciste se upali tj. upale se sve lapice i veliki masivni culer na kucistu radi...ali na monitoru se nista ne desava.:wall:

Kofiguracija je sledeca:

Core2Duo E2160
Ga-p31-ds3l
Gell 2x1G 800Mhz
Palit 8600gt Sonic +
WD 250G
TV WinFast 2000 Global
kuc. Frontier Gladiator GL09A-BK/BK
 
ne bi trebalo da ima veze sa Vistom....

mozda je cista slucajnost sto je tad otkazao....

Ima li kakvog zvucnog signala ?
 
I pre sam imao Vistu pa je radilo.

Nema nikakvih signala od HDD....
 
npr pogledaj da li VGA stoji kako treba tj izvadi je malo pa je vrati, i pogledaj da li je struja od HD prikacena kako treba
 
Mozda je napajanje, i najverovatnije nema veze sa Vistom.
Na mom starom kompu mi se desavalo slicno i bilo je do napajanja...
Kad malo bolje razmislim verovatno je napajanje. Kakvo trenutno koristis?
 
Probaj da resetujes CMOS, ostavi osnovne komponente (maticna,procesor i graficka...) pa probaj tako da podignes sistem.

BTW. E2160 nije Core2Duo vec je Dual Core...
 
Oba imaju po dva jezgra ali u 2xxx su po dva Pentiuma a Core i Core2 su potpuno nove arhitekture koje bolje iskoristavaju ta dva jezgra tako sto npr. dele L2 cache.
 
e2xxx jeste core2 ali je ga je intel svrstao u core, marketing.
 
Poslednja izmena:
Stavio sam stari HDD, rekoh da vidim da nije on otisao, ali isto se desava tj. ne desava. Jos sam primetio da kada upalim komp. kuler na procesoru upali se na trenutak, pa zatim prestane sa radom.

Napajanje mi je ono koje sam dobio sa kucistem Frontier Gladiator GL09A-BK/BK
mislim da je 400w
 
jesi li odradio ono sto ti je rekao IgorHW,
tj. da resetujes bios i da ostavis samo osnovne komponente.

ako ni posle resetovanja BIOS-a sistem ne proradi,
probaj da raskacis front USB sa ploce,
probaj sa drugom grafickom/memorijom/procosorom, ovim redom,
i ako i dalje ne radi probelm je ploca.
 
Poslednja izmena:
To nisam nikad radio, a komp je jos uvek pod garancijom pa ne znam koliko je to pametno....
 
jesi li odradio ono sto ti je rekao IgorHW,
tj. da resetujes bios i da ostavis samo osnovne komponente.

ako ni posle resetovanja BIOS-a sistem ne proradi,
probaj da raskacis front USB sa ploce,
probaj sa drugom grafickom/memorijom/procosorom, ovim redom,
i ako i dalje ne radi probelm je ploca.


Pa najbolje je da kupi jos jedan komp, pa da mu sluzi za delove. :p
Ti imas problema sa plocom, nosi tu konfu na reklamaciju
 
To nisam nikad radio, a komp je jos uvek pod garancijom pa ne znam koliko je to pametno....
rest biosa mozes da odradis,
jedino je fora ako ti je kuciste zapecaceno nalepnicom,
pa ako je tako skidanjem iste gubis garanciju,

Pa najbolje je da kupi jos jedan komp, pa da mu sluzi za delove. :p
Ti imas problema sa plocom, nosi tu konfu na reklamaciju

s jedne strane si u pravu,
ali kada se radi dijagnostika
moras da imas te neke osnovne delove ili da ih pozajmis od nekog.
 
1.Da li dolazis do postup-a, kada ukjlucis komp da li ti zasvetle tri lampice na tastaturi ?
2.Da li ti ventilator na napajanju radi kada upalis komp ?

Kao sto je vec navedeno skini tjuner (obavezno), ostavi samo grafiku, stavi memoriju u drugi slot, skini kablove za power i reset i probaj da upalis spojivsi dva pina (power) nekim metalom (sraf.) ?
 
Poslednja izmena:
Preko preče,naokolo bliže.
Odnesi lepo kompjuter u servis pa nek oni trljaju glavu šta i zašto ne radi.Garancija zato i služi.
Uostalom, uključena je u cenu.
Ako kreneš sam da majstorišeš pa nešto pođe kako ne treba, posle samo možeš da se slikaš sa garancijom, niko ti je više neće uvažiti.
 
Hmmm.....
Mogu biti samo cetiri stvari..... :)
Prvo,ako ti ne izlazi bios post screen,onda to nema nikakve veze sa hardom....
1. PLOCA
2. Procesor
3. Graficka
4. Napajanje

Meni se to desilo dva puta, u jedno slucaju je bio procesor u drugome ploca (na dva razlicita staara kompa). Najcudnije je ako nista ne pisti... Ako nema ram-a komp mora da pisti,ako nema grafe isto.... Ako vrisne proc onda opet pisti,a ako crkne ploca,onda nema sta da pisti!!!!
Po meni,otisla ploca 100%.... Ili,ali samo mozda napajanje,ali to lako proveris,nakacis bilo koje drugo,samo da vidis hoces li dobiti bios post a ako opet ne izadje,samo ti govori sta je (ploca).... :)
 
Za tastaturu ne znam, provericu cim dodjem kuci.... a ventilator radi na napajanju.

probacu to sa tjunerom
 
Hmmm.....
Mogu biti samo cetiri stvari..... :)
Prvo,ako ti ne izlazi bios post screen,onda to nema nikakve veze sa hardom....
1. PLOCA
2. Procesor
3. Graficka
4. Napajanje

Haha, :laugh::laugh::laugh::laugh:
Da, definitivno si u pravu. Sa jednim se slazem sa tobom, i ja mislim da mu je vrisnula ploca.
 
5.Memorija
6.Neka od PCI komponenti (lose ubacena ili dead)
7.Taster za reset (ako je "dobar" tower)
 
Sta ti je dalje, servis da odneses komp da ga majstori koji su ti ga sastavili pogledaju ili pare da platis novi deo kad za****s garanciju?
Razmisli pa uradi sta ti je manje problematicno.
Lepo vam covek rece da nema pojma oko kompjutera, samo primecuje da nesto radi a nesto da ne radi...
Nek nosi u servis i tacka.
Inace meni kad skoro ono bijase crkla graficka nije "pistalo", a svi smo, ukljucujuci servisere koji su satavljali komp, pomislili da je ploca pa na srecu ne bi ono na sta smo posumnjali ...
Pici "Misko" u servis ga nosi, ako u medjuvremenu nisi ipak sam nesto "popravio"!
 
Kazes da je komp pod garancijom a menjao si hdd, morao si da si otvoris kuciste sto znaci da ako je bilo zapecanjeno kuciste... E kada je vec otvoreno proveri sve kablove i kartice koje imas. Uguraj to dobro, molexe i ostale konektore, posebno obrati paznju na graficku. Ako ne pomogne pravo u servis.

btw koji pleonazam u naslovu teme
 
btw koji pleonazam u naslovu teme

Svaka ti cast!!!!! Gde ga uoci :d Zaista pleonazam.....

Ipak je mnogo manje muke odneti komp na servis nego sada dgubiti vreme.... Naravno ako vazi garancija...
 
Meni se to desilo dva puta, u jedno slucaju je bio procesor u drugome ploca (na dva razlicita staara kompa). Najcudnije je ako nista ne pisti... Ako nema ram-a komp mora da pisti,ako nema grafe isto.... Ako vrisne proc onda opet pisti,a ako crkne ploca,onda nema sta da pisti!!!!
Po meni,otisla ploca 100%.... Ili,ali samo mozda napajanje,ali to lako proveris,nakacis bilo koje drugo,samo da vidis hoces li dobiti bios post a ako opet ne izadje,samo ti govori sta je (ploca).... :)

Mala zmerka, ako vrisne procesor, ne pisti.
 
Mala zmerka, ako vrisne procesor, ne pisti.

Ne mora da znaci! Vrisnuo mi je Barton 2500+ na Mercury knu400-x (Epox 8rda3) ploci i nista nije pistalo, ali mi je vrisnuo i Athlon XP 2200+ na nekoj krs MSI ploci,i pistala je kao sirena.... :)
U sustini zavisi od ploce....
 
Ne mora da znaci! Vrisnuo mi je Barton 2500+ na Mercury knu400-x (Epox 8rda3) ploci i nista nije pistalo, ali mi je vrisnuo i Athlon XP 2200+ na nekoj krs MSI ploci,i pistala je kao sirena.... :)
U sustini zavisi od ploce....

Donekle zavisi od ploce, al najcesce ne pisti. Jednostavno probaj da iskljucis 12V ATX konektor, I vidi oce li pistati.
 
Na kraju sam dao komp bratu da ga odnese u servis, i sredili su ga za par minuta. Koliko sam razumeo brata... samo su resetovali bios.:banana:

ko nema u glavi, ima u nogama..;)
 
Pa eto,nije bilo puno cimanja....
Ipak je bilo do ploce.... :d
 
Nazad
Vrh Dno