Šta je novo?

Mad Catz Cybotg M.M.O 7

djurkash

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruke
4,919
Poena
315
Pošto nas je već dvojica sa foruma sa ovim neuobičajenim, ali sjajnim mišonjom, red je da ima temu.

U pitanju je ovaj model: http://www.cyborggaming.com/fr/prod/mmo.htm

Moje prvo pitanje je u vezi thumb wheel-a, (koji se nalazi i na modelima R.A.T 3,5,7 i 9) pošto je problem podesiti ga za horisontal scroll, a programiranje za kursorske tastere, levo i desno, mi ne odgovara, hoću na njemu pravi horisontal scroll kada radim u office-u... Da li je neko uspeo dodeliti mu komandu?
 
Jesam ja kada sam ga imao pre jedno godinu ipo dana, ali da me ubiješ ne bi mogao da se setim sada procedure. Znam sam da sam mečku rodio dok nije proradio bočni scroll. Sve može da na namesti ali je pipavo do bola, takođe ako me pamćenje dobro služi čini mi se da je moralo i za svaki program posebno da se podešava bočni scroll. Office, Excell, itd...

Srećno ti bilo.
 
Evo da se i ja javim kao jedan od valsnika,inače i ja sam pokšavao da podesim scroll ali bezuspešno,koliko vidim niko još nije pronašao neko pravo rešenje.
 
Uspeo sam preko scroll lock-a da odradim ne znam ako ti ta opcija odgovara programiraš prvo scroll lock pa strelica levo ili desno i onda opet scroll lock.
 
Poslednja izmena:
Brate, kako mozes da koristis taj mis... Stvarno carski sta ljudi kupuju.
 
xD, deluje mi kao da ce da pukne kad ga uhvatim u ruku, a da ne pricam sto je, najblaze receno, CUDAN :D
 
pa ok. nisi drzao misa, pa ne znas o cemu pricas. mis bi, blago receno, mogao bombu da izdrzi, osim ako se ne trudis da ga slomis. ceo kostur je metalni.
to sto je "cudan" se nekima i svidja...
tog misa(i celu seriju, i dosta saitekovih "igracaka") od konkurencije izdvaja mogucnost podesavanja. izmenjiv oslonac za koren sake, mali prst, podesavanje duzine, makroi za dodatne tastere...
mis ima jednu jedinu manu(koja to i ne mora da bude, zavisi od korisnika), a to je philips twin eye senzor koji je u njega ugradjen. pokazuje falinku pri podizanju misa sa podloge(nije pogodan za low-res igrace), tako sto na trenutak gubi odziv.
a sto se kvaliteta izrade tice jedan je od najboljih miseva. i mikroprekidaci, i kostur, i plastika...
uostalom, pogledaj mu masu(bez tegova je tezi od ozbiljnih igraca sa tegovima), pa ce ti biti jasnije kakva je izrada...
 
Stvarno mi je waste mis :) toliko >)
Cenim tvoj trud da mi pojasnis, ali definitivno, po meni, waste tezak.
 
Stvarno mi je waste mis :) toliko >)
Cenim tvoj trud da mi pojasnis, ali definitivno, po meni, waste tezak.

To je kao sada ja da pričam kako je Ferrari 458 kršina neopevana, a da u životu nisam ga ni video uživo, a kamoli seo u njega.
Nemoj donositi zaključke o nečemu što nisi ni probao. :trust:

Što se ergonomije dotičnog pacova tiče, jeste čudna, ali je prilagodljiva svakoj mogućoj šaci. Ima mogućnost promene dužine, ugla bočnog panela za palac, njegov položaj može da se menja napred nazad, imaš izmenljivu podlogu za dlan (3 kom), izmenljiv desni panel za malić (3 kom), a o podešavanju težine da ne pričam.

Da si nekada uzeo taj miš u ruku sada bi pevao drugu pesmu. Celo telo je izrađeno od aluminijuma i nema, ponavljam NEMA nikakvog, ali nikakvog uvijanja. Koristio sam za ovih 10 godina barem isto toliko miševa i ni jedan mu po tome nije bio ni blizu. Kakav logi MX500, G5, G9, Razer, Mionix, Roccat Kone + svaki od njih se uvija u manjem ili većem stepenu, ali Pacov 7 je kao da držiš ciglu u ruci.

Jedina njegova mana i razlog zašto sam ga prodao je usrani Philips twin eye senzor, od koga mi se diže kosa na glavi. Bolje da su stavili optiku iz nekog miša od 10e nego to govn*. J*bao ih dpi, marketinško izdr*avanje. :wall:
 
Ja ni ne ulazim u diskusiju sa nekim ko ima tako definisano mišljenje o nečemu što je samo video na ekranu, a kamoli osetio u ruci, ili ne daj Bože probao...
Što se senzora tiče, srećom, ne igram igrice, te tu falinku ni ne osećam, upravo koristim miša na nekom stolu sa prilično hrapavom površinom i nikakvih problema nema...

Meni je jedina mana to što kada ga držim, težina donjeg dela šake uzrokuje da se prednji deo miša ponekad podigne sa podloge...da li se vama ovo dešava?
 
Poslednja izmena:
Ne znam ja nemam nikakvih problema sa njim za sad,znači na stolu ga koristim koji nije nešto preterano ravan i super radi bolje od bilo kog prethodnog miša ne smem ni da zamislim šta će da radi na Razer Scarab podlozi kad je uzmem,igram dosta igrica i nikad nisam imao neki problem čak i sa podizanjem i spuštanjem miša sa podloge kursor ostaje tamo gde je i bio nema nikakvog skakanja. Meni se ne pomera prednji kraj miša ,izvučen mi je za dva zareza palm rest i to sam stavio onaj izdignuti i svi tegovi su mi u mišu i to je to,dosta je stabilan do sad mi se nije sa tom konfiguracijom nijednom podigao prednji kraj od podloge,mada jeste kad sam ga uzeo prvi dan i izvukao palm rest do kraja možda da probaš da ga uvučeš onda za jedan zarez.
 
Upravo ovo je reklo sve o tebi.

Sto se tice miseva, probao sam dovoljno da umem da zakljucim da neke stvari ne valjaju (na osnovu iskustva/izgleda).

Momak, ova tema nije o tebi, već o mišu iz naslova, pa bih te lepo zamolio da napustiš istu...

Namestio sam i desno „krilo”, odnosno oslonac za mali i domali prst, i ergonomija deluje bolje, baš uz „claw” grip...

Thumb wheel mi i dalje pravi problem, pošto varijanta sa kursorskim tasterima i scroll lock-om ne pije vodu, zbog nemogućnosti korišćenja kursorskih tastera na tastaturi...
 
Upravo ovo je reklo sve o tebi.

Sto se tice miseva, probao sam dovoljno da umem da zakljucim da neke stvari ne valjaju (na osnovu iskustva/izgleda).

to je reklo nista. covek trenutno nema podlogu, imace je. i ako nece, ako senzor ne pravi problma- jos bolje zanjega(moj cyborg nece na stolu, mnogo je fin).
odlicno, ti nemoj da ga kupis, jedan vise za nas koji ne znamo sta valja i ne umemo da prepoznamo, iako smo probali misa.
i sad dosta off-a, dobrodosao si da das misljenje u temi O MISU, ako vec ne mozes da pomognes ovde.
 
Ja sam pokusavao da isprogramiram neku komandu na RAT9 pa sam se mucio oko toga, i na kraju popizdeo i poslao mail Cyborg-u na sta su mi oni uzvratili mailom sa cfg fajlom(posle taj fajl premestite u odgovarajuci folder i misterija resena).. Pa ako imate problem sa programiranjem MMO7 pretpostavljam da ce vam izaci u susret kao i meni i to u minimalnom roku.. od par sati :) Nadam se da ce ovo smanjiti agoniju buducim vlasnicima :)
 
Nazad
Vrh Dno