Šta je novo?

MacOS X 10.6.x (x86 Snow Leopard) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

evo ubacio sam podatke u "moja mašina".

1. da li uopšte mogu sa tako slabom konfiguracijom da stavljam mac osx na pc (taj iatkos)?

2. pošto imam dve particije (jednu od 50 giga za sistem, druga je ostatak za filmove :)) ja bih hteo samo virtuelno da stavim iatkos, pa ne znam da li to može. ne bih ništa da diram u vezi particionisanja harda.
 
evo ubacio sam podatke u "moja mašina".

1. da li uopšte mogu sa tako slabom konfiguracijom da stavljam mac osx na pc (taj iatkos)?

2. pošto imam dve particije (jednu od 50 giga za sistem, druga je ostatak za filmove :)) ja bih hteo samo virtuelno da stavim iatkos, pa ne znam da li to može. ne bih ništa da diram u vezi particionisanja harda.

Huh. Malo je teže ali probaj preko VMWare-a ali baš taj iAtkos. u VMWu dodeli da su diskovi AHCI i probaj krastavac. Sa integrisanom grafičkom teško je čak i preko VMe to probati.
Googlaj malo na tu temu: iAtkos on VM...
 
evo ubacio sam podatke u "moja mašina".

1. da li uopšte mogu sa tako slabom konfiguracijom da stavljam mac osx na pc (taj iatkos)?

2. pošto imam dve particije (jednu od 50 giga za sistem, druga je ostatak za filmove :)) ja bih hteo samo virtuelno da stavim iatkos, pa ne znam da li to može. ne bih ništa da diram u vezi particionisanja harda.

Huh. Malo je teže ali probaj preko VMWare-a ali baš taj iAtkos. u VMWu dodeli da su diskovi AHCI i probaj krastavac. Sa integrisanom grafičkom teško je čak i preko VMe to probati.
Googlaj malo na tu temu: iAtkos on VM...
 
PITANJE ZA SVE: Kako da, pomoću Parallelsa na Mac-u, omogućim da mi postojeću WIN 7 instalaciju pretvori u VM i da je tako i podiže (kao VM) ???

WIN 7 se nalazi na posebnom HDDu. To sam prošle godine uspeo iz 1ve ali se sada ne sećam kako :S:, pa ako neko može neka pomogne !!!

thx

Zar ti se ne pojavljuje kao boot camp? u VMWare to sljaka bez problema, bar kod mene.
 
Zar ti se ne pojavljuje kao boot camp? u VMWare to sljaka bez problema, bar kod mene.

Pojavljuje se BootCamp ali u toku rada prijavi mi neku grešku oko nekog od diskova (na 1nom je Mac a na 2gom je Win7) i tu moram da prekinem BootCamp-ovanje :D...

bm li ga, videću već :(
 
došao sam do ovde:

šta dalje?
 
Potrebna mala pomoć prijatelja!

Postoji li neki tweek ili slično čime ću uključiti Num Lock lampicu da svetli???
 
To sam se i ja zapitao par puta...heh?!
 
ahhaha moja greska :)

gledao sam nekoliko puta za P67 na istom sajtu, i nije bilo, pisalo cooming soon, i danas vidim taj post i odmah pomislio da je su napokon postavili >.<
 
Poslednja izmena:
ASUS
Ares Radeon HD 5870 4GB GDDR5 ARES/2DIS/4GD5
SAPPHIRE
ATI FirePro V8750 2GB GDDR5
SAPPHIRE
ATI FirePro V8700 1GB GDDR5
Ortak mi pakuje za sina igracku masinu, ali hteo bi na racunaru da za sebe ima OSX, pa nisam siguran dali su ove grafike sve kompatibilne sa OSX-om?
Dali moze mala pomoc!
 
Vidi ovde. Generalno, graficke karte referntnog dizajna rade, ove druge jok.
 
Pozdrav drugari, burazer mi salje Efi-X 1.0 i 1.1 spravice koje omogucavaju da se leganal Mac OS Leopard i Snow Leopard instalira na PC(naravno hardver mora biti na compatibilty listi Efi-Xa). Kako do sada nisam imao dodira sa instalaciom Mac OS-a pa me interesuje kakve su varijante instalacije Mac OS-a paralelno sa Win-om posto nekih stvari na Win-u ne mogu da se odreknem?Posebna particija, poseban hard, sta je neophodno za ovu varijatnu?
 
Dual boot je ok. Ja imam ovu kombinaciju (mašina iz potpisa), a da podigneš OS X na PC možeš i bez toga uz malo truda i kompatibilan hardver (takođe)... ;)
 
Pozz drugari. Ima li sanse da se instalira ideneb 10.5.8 na masinu iz potpisa i da nekako karta proradi? Pretpostavljam da mora ipak SL, ali to je tesko na ovome.....
 
Pa cenim da će ti biti teže da poteraš 10.5.7 od 10.6.7 i to zbog grafičke... A što se tiče SL-a, to bi trebalo da može kod tebe, uz malo truda naravno...
 
Steta sto ne moze da se posle enabluje 3d na 5xxx i 6xxx Ati na 10.5.7. Ti iatkos i ideneb su extra distroi...
 
Drugari molim za pomoc. Ovo je vec peti put kako pokusavam da instaliram iAtkos S3 V2 i apsolutno nemam pojma sta treba da stavim od customizationa. Citam po netu vec cela dva dana, ali totalno nista ne kontam. Masina je iz potpisa, navodno apsolutno sve radi iz prve sa GA-EP45-DS3R (moja je inace EP45C, mada sumnjam da bi jedan dodatan DDR3 kontroler kog btw ni ne koristim trebalo da pravi probleme). Problemi su kod ATI4850 graficke kartice izgleda. U customizaciji imam neke opcije za ATI ali sta god da stavim dobijam baljezgarije grafike na prvom bootu nastavljene sa KPom na drugom, trecem itd. -x radi, ali ne rade USBovi, nemam kako da ubacim stick da bar sredim ktextove. Zapravo ni ne znam da li uopste moze to tako da se sredi.

Help?
 
Isti problem sam i ja imao sa 4850 ;) Udji sa -x -v u SL,i instaliraj combo update,proradice. Za usb,nemas odgovarajuci iousbfamily.kext Njega instaliraj preko multibeast-a. I skini macdrive (ako imas dual boot) instaliraj ga na win7,moci ces da vidis mac particije ;)
Takodje skini iBoot (isto gde i multibeast) narezi na cd,bootuj sa njega SL ;) Trebalo bi da proradi usb ;) pa onda napravi sve ;)
 
Poslednja izmena:
Drugari molim za pomoc. Ovo je vec peti put kako pokusavam da instaliram iAtkos S3 V2 i apsolutno nemam pojma sta treba da stavim od customizationa. Citam po netu vec cela dva dana, ali totalno nista ne kontam. Masina je iz potpisa, navodno apsolutno sve radi iz prve sa GA-EP45-DS3R (moja je inace EP45C, mada sumnjam da bi jedan dodatan DDR3 kontroler kog btw ni ne koristim trebalo da pravi probleme). Problemi su kod ATI4850 graficke kartice izgleda. U customizaciji imam neke opcije za ATI ali sta god da stavim dobijam baljezgarije grafike na prvom bootu nastavljene sa KPom na drugom, trecem itd. -x radi, ali ne rade USBovi, nemam kako da ubacim stick da bar sredim ktextove. Zapravo ni ne znam da li uopste moze to tako da se sredi.

Help?

Lepo ti Ivan kaže.
Instaliraj iAtkos i nakon restarta stavi iBoot (koji si prethodno skinuo sa tonymacx86... sajta) koji je za ATi grafike i sa njime sasvim normalno butuj u svoju instalaciju (bez -v -x). Kada se loguješ i podesiš parametre stavi MultyBeast pa odatle šljepi drajvere za ATi. Od MultyBeasta mislim da ti ništa drugo više nije potrebno, mada imaš raznih .kext-ova najnovijeg datuma. Ja sam sebi odatle šljepio Raeltek LAN i VoodooHDA njnovije kextove :D...
 
Ja imam problem meni diks utility uopste ne vidi hard na koji hocu da instaliram SL a taj hard je ata, a ovaj na kojem mi je win 7 je sata i njega vidi u disk utility,a u biosu se vidi i jedan i drugi, ima li mozda neko resenje za ovaj moj problem
 
Narezao sam iBoot, ubacio CD u drajv medjutim komp mi se restartuje, nece uopste da ga pokrene.

EDIT: Izgleda da iBoot 3.0.0 ima problem sa 755 socketom, narezao sam iBoot 2.7.2 i uspesno je digao instalaciju.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da cu morati da nabavim original 10.6.3 u kombinaciji sa iBootom, ovaj iAtkos S3 nema sanse da proradi.
 
Ja imam problem meni diks utility uopste ne vidi hard na koji hocu da instaliram SL a taj hard je ata, a ovaj na kojem mi je win 7 je sata i njega vidi u disk utility,a u biosu se vidi i jedan i drugi, ima li mozda neko resenje za ovaj moj problem

iAtkos s3 v2 bi trebalo da ga vidi... a inače treba ti AppleIntelPIIXATA2.kext

Najbolje bi bilo da smekneš ovaj kext sa neta, izradiš DSDT iz windowsa, spremiš jedan fleš stik od 8GB i potom opališ restore originalnog OS X retail DVD-a na isti, pa onda instaliraš kameleona na njega, a u Extra smestiš DSDT, com.appleBoot.plist, ovaj kext i još pride što ti treba. Zatim kulturno podigneš OS X bez cimanja iz prve...

Izgleda da cu morati da nabavim original 10.6.3 u kombinaciji sa iBootom, ovaj iAtkos S3 nema sanse da proradi.

Nije problem u iAtkosu, već očigledno ti nešto pogrešno radiš. Na tu mašinu ide OS X Retail DVD uz propisno izrađen DSDT iz prve, a iAtkos bi trebalo da može i bez DSDT-a... Nemoj da žuriš, malo pročitaj ovde pažljivije šta treba i kako i obavezno vidi upustvo koje sam ostavio pod temom "DSDT kako da...?"
 
Poslednja izmena:
iAtkos s3 v2 bi trebalo da ga vidi... a inače treba ti AppleIntelPIIXATA2.kext

Najbolje bi bilo da smekneš ovaj kext sa neta, izradiš DSDT iz windowsa, spremiš jedan fleš stik od 8GB i potom opališ restore originalnog OS X retail DVD-a na isti, pa onda instaliraš kameleona na njega, a u Extra smestiš DSDT, com.appleBoot.plist, ovaj kext i još pride što ti treba. Zatim kulturno podigneš OS X bez cimanja iz prve...



Nije problem u iAtkosu, već očigledno ti nešto pogrešno radiš. Na tu mašinu ide OS X Retail DVD uz propisno izrađen DSDT iz prve, a iAtkos bi trebalo da može i bez DSDT-a... Nemoj da žuriš, malo pročitaj ovde pažljivije šta treba i kako i obavezno vidi upustvo koje sam ostavio pod temom "DSDT kako da...?"

Vlado nista i dalje nevidi ovaj hdd gde hocu da ga instaliram,a isti taj hdd kad prikljucim na usb onda ga vidi,imas li neko resenje
 
Pa uradi onda ovako... instaliraj sa USB-a...

Uradi restore 10.6.3 Retail DVD-a na USB, zatim instaliraj sa iAtkosa s3 v2 - PC EFI 10.6 boot loader i potom iz windowsa napravi u root/Extra jos Extensions folder pa u njega stavi gore pomenuti kext za ATA devices, fakeSMC.kext (obavezno) i još pride koji ti trebaju. Uradi putem recimo SiSoft utilisa skan sistema, vidi sta sve imaš unutra i kako je to tačno zavedeno i polako... za svaku od tih stvari nabaci po kext u Extra i miran si. Takođe iz Evo DSDT editora izradi iz windowsa osnovni DSDT, pa ga propusti kroz koalalas DSDT editor iz koga treba da mu zadaš da uradi samo prvu stranu zajedno sa sve ekstra 4 fix-a koja treba da markiraš u jednom od pod menija tamo. Videćeš već o čemu se radi kada budeš pokrenuo program...

Taj delimično odrađeni DSDT prebaci u root/Extra u koji još treba da smestiš com.appleBoot.plist fajl i you are good to go... Ali sve ovo sam već objasnio detaljno kako ide u okviru teme DSDT kako da...?

Prema tome pročitaj pažljivo sve tamo i ako budeš onda negde zapeo javi se...
 
Meni treba pomoc oko instalianja kext (drivera) za MSI 3870x2 problem je sto ne mogu da omogucim Quartz Extreme .Treba da izmenim drajver preko nekog heks editora i da ubacim ima mog cipseta sa graficka a to je RV680 , znam da Mac tesko prepoznaje dual grafike ali trebalo bi bat jedna da radi u sistemu. Instalaciju nisam vrsio preko hakovanih verzija vec uz pomoc "boot CD-ova" i nemam nikakvih smetnji sto se tice sistema i apdejta samo graficka me zeza.Pa ako neko zna kako da izmenim drajver , neka mi malo objasni proceduru da sta ne zeznem :)
 
Nazad
Vrh Dno