Šta je novo?

macOS 14 Sonoma

mare037

Slavan
Učlanjen(a)
26.05.2011
Poruke
1,119
Poena
245
Moja oprema  
Ostale periferije
PS5 Digital Edition
Tablet
iPad Pro 11 M2
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21
Pametni uređaji
Galaxy Watch 5 44mm
Steam
PSN: mare037
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Screen_Shot_2023_06_05_at_6.44.58_PM.png


Apple je danas predstavio macOS Sonoma.

Apple has just unveiled macOS Sonoma, the latest version of its desktop operating system, onstage at WWDC 2023. The headline features are support for widgets on the desktop, a new game mode, and aerial screensavers. Based on Apple’s release strategy in previous years, the update — also known as macOS 14 — should be available in developer beta imminently and as a public beta in the coming weeks. General availability is expected later this year.
 
Hoće li sada biti potreban 10K 27" monitor kako tekst ne bi bio mutan? :cool:
 
Video konferencije toliko kasne i kod Apple i kod Google da je to neverovatno. Koliko ne razmišljaju racionalno, kao da mi kupujemo komp radi screensavera
 
Hoce li Apple polishing cloth biti kompatibilna sa novim mekovima?
Ili bolje sacekati cloth pro ili cloth max...
 
macbook pro 2013. zvanično podržava do big sur tako da sam sonoma instalirao preko open core patcher (kreirao malu particiju od 50gb-a zbog testa). sve radi ali ne vidim ni jedan razlog prelaska na noviju verziju (kada izađe final). čak mi se najviše sviđa mojave koji je klasika, u novijim verzijama je nabačena šminka, kod sonoma mana je i system settings (ali dobro, to se jedanput podesi i ne dira se mesecima/godinama). prednost je program freeform ali već koristim miro tako da postoji zamena pa ni to nije razlog da pređem. jednostavo su trebali na svake tri-četiri godine da izbace novu verziju.

Screenshot 2023-08-13 at 11.51.32.png
 
Ja sam jos uvek na Monterey sa M1, isplati li se update na Sonomu?
 
Jel koristi neko od developera sonomu. Zanima me da li radi sve ok, nodejs, docker itd.
 
Ja je upravo skidam, doduse nisam developer :)


1695748702228.png
 
Meni su i vidzeti isto okej, recimo da mi znaci kalendar sto mi je stalno na desktopu. I drasticno je poboljsano povezivanje sa airpods, sad je bas seamless izmedju laptopa i telefona.
 
Ja hteo da pustim instalaciju, al nemam dovoljno prostora :D Sad brišem neke gluposti i čistim cache pa ćemo da probamo. Čitao sam na netu da nema problema sa ovim dev alatima.
 
da li vam radi shortcut cmd+L u safariju? Ne mogu da dodjem do address bar-a, moram na touchpadu... malo nervira kada otvorim novi tab sa cmd+T ne mogu odmah da kucam za search... ne radi mi čak ni kada ručno pokrenem opciju:
1695807214333.png
 
da li vam radi shortcut cmd+L u safariju? Ne mogu da dodjem do address bar-a, moram na touchpadu... malo nervira kada otvorim novi tab sa cmd+T ne mogu odmah da kucam za search... ne radi mi čak ni kada ručno pokrenem opciju:
Pogledajte prilog 406402
Radi najnormalnije

Dobro je da su im "inovacije" nove pozadine, vidžeti, i novi zaključan ekran... Revolucijarno. Bitno da kidaju :LOL:

MacOS je dobar i stabilan operativni sistem kome sustinski nista ne fali, a to sto ubacuju te gimike poput vidzeta, stage managera itd je posledica konzumerizma i tu su upravo zbog takvih koji ocekuju neke "revolucije" iz godine u godinu.
 
Dana instalirao, ne radi Viber na dekstopu.
 
Poslednja izmena:
Reinstall resio.
 
Jel radi kod vas Dynamic Wallpaper change za Sonoma pozadinu? Uopšte mi je ne prebacuje na Dark verziju uveče. Na Venturi je wallpaper regular menjao tonalitet u zavisnosti od doba dana. Dok je ovde animiran prilikom logovanja, ali uopšte ne izgleda kao Dark verzija, kad se uporedi sa ručnim setovanjem Dark verzije wallpapera.
 
Jel radi kod vas Dynamic Wallpaper change za Sonoma pozadinu? Uopšte mi je ne prebacuje na Dark verziju uveče. Na Venturi je wallpaper regular menjao tonalitet u zavisnosti od doba dana. Dok je ovde animiran prilikom logovanja, ali uopšte ne izgleda kao Dark verzija, kad se uporedi sa ručnim setovanjem Dark verzije wallpapera.
Ne radi, ne radi ni shuffle.
 
Ubise vise sa apdejtovima. Pretvorise macOS u iOS.
 
@ericm Ovo je prvo ažuriranje macos 14. A ios ih je već imao 4 komada. Tako da ti konstatacija nije tačna.
 
Samo apdejtujte. Ja nemam vremena za to. Nista mi ne fali ni ovako. Odradim apdejt bas kad moram.. Ne bih ni apgrejd na novi sistem radio jer nista od novih gimmicka ne koristim.
 
Nazad
Vrh Dno