Šta je novo?

Mac OSX YUSCII tastatura :)

bopuc

Čuven
Učlanjen(a)
21.04.2002
Poruke
233
Poena
620
Obzirom da Quark 6 ne podrzava Unicode a neophodno mi je da radim u njemu i na cirilici da li moze neko da me uputi da li postoji negde YUSCII raspored tastera za Mac OSX da se skine?

Imao sam "yu keyboard" na OS 9.2 i to je radilo zadovoljavajuce...

Hvala.
 
Hvala na odgovoru
ali ja ocigledno nisam dovoljno jasno postavio pitanje. YUSCII font posedujem, ali ne mogu da ga nateram da radi na Mac OSX jer raspored tastera (keyboard layout) nije YUSCII, vec Unicode, Roman, Central European...

Znaci nije mi potreban font, vec YUSCII tastatura.

@Punkass
da li mozes da mi preporucis jedan takav font, posto nisam siguran na sta mislis?
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru
ali ja ocigledno nisam dovoljno jasno postavio pitanje. YUSCII font posedujem, ali ne mogu da ga nateram da radi na Mac OSX jer raspored tastera (keyboard layout) nije YUSCII, vec Unicode, Roman, Central European...

Znaci nije mi potreban font, vec YUSCII tastatura.


Aha, ok, sorry, mistake.
Ovde je problem već ozbiljniji, s obzirom da koliko ja znam OS X nema YUSCII keyboard layout.
Sorry, but jbga.
 
Ipak si bio u pravu.

Font koji sam dobio na koriscenje je imao neki "cudan" kodni raspored. Kada sam ga probao sam drugim YUSCII fontom ispalo je da sve radi... nakon malo prcaknja po Fontograperu :) resio sam problem.

Hvala na pomoci!
 
Ipak si bio u pravu.

Font koji sam dobio na koriscenje je imao neki "cudan" kodni raspored. Kada sam ga probao sam drugim YUSCII fontom ispalo je da sve radi... nakon malo prcaknja po Fontograperu :) resio sam problem.

Hvala na pomoci!

Nema na čemu, i drugi put.;)
 
quark i pod windowsom i pod osxom radi odlicno sa cirilicnim paratype type1 fontovima.
samo treba biti oprezan sa italicima, odnosno intervenisati u fontlabu kod slova g, d, p i t.
takodje, uvek je moguce uvuci nove opentype fontove u fontlab i na macu ih eksportovati u type1 format tako da mozes da radis sa njima u quarku 6.
 
Nazad
Vrh Dno