Šta je novo?

Mac - Kako da...?

vuhuuuuu, hvala puno, a jel može negde da se vidi mapiranje celo, ako mi još nešto zatreba ?
 
Uključiš pod Keyboard opcijama u preferences "Show Keyboard & Character Viewers in menu bar, pa onda kad pokreneš malu virtuelnu tastaturu iz menu bara videćeš uživo sve karaktere kako ih pritišćeš na tastaturi, uključujući i modifikatore, poput Cmd, Alt i Shift.
 
Jel se defragmentuju hfs+ particije ? Ako se to desava,kako se desava i cime?
 
OS se sam brine da ne dođe do velike fragmentacije.
 
Pages
screen-shot-2014-05-06-a.png


OO
screen-shot-2014-05-06-a.png


Mac MS Office
screen-shot-2014-05-06-a.png


Windows MS Office
screen-shot-2014-05-06-a.png

Ako u Mac MS Office selektujes sve i promenis font, sve ce ti raditi, bar meni tako radi...umesto kockica mi prikaze normalno, kako i treba.
 
Probao sam sada i radi! Hvala! Pozdrav!
 
Jedno pitanje, da li postoji razlog zašto moj air ne može da se konektuje na wifi a macbook star 5 godina može na taj isti (slab signal inače). Meni daje poruku "the wi-fi network xxxx could not be joined"
 
Kako da napišem sada u programu "Mail" E-mail tako da mu zadam u određeno vreme kada će eda šalje?

(sada otkucam i da on automatski pošalje sutra u 08:30)
 
Kako da mi Chrome radi glatko kao i Safari ? :)


Mislim ovo je vise zelja nego pitanje...

Можеш да пробаш Chrome Canary који је сада 64битни и ради јако, јако добро.
 
Kada želim neke fotografije da pošaljem putem email-a iz iPhoto-a traži mi da omogućim pristup za manje bezbedne aplikacije na Gmail-u.

Da li je i koliko bezbedno da ovo uradim, tj. da li dozvoljavam pristup samo iPhoto-u ili će biti manja bezbednost za neovlašćeni pristup nekim drugim uređajima i osobama koje žele da pristupe?

screen-shot-2014-08-30-a.png
 
Poslednja izmena:
Sve što je vezano za Google prijavljuje upozorenje:

screen-shot-2014-08-30-a.png
 
jedno glupo pitanje, kada prebacujem fajlove sa macbooka na flash pa onda npr na windows, stalno mi pravi male kopije fajlova koje sam prebacio (otprilike su sve velike oko 4 kb). Da li postoji mogucnost da ovo iskljucim?

hvala svima
 
Najbolje je da se navikneš da ti oni ne smetaju :)

Bilo je svojevremeno nekih cleanera, sad im ne znam imena, ali googlaj "automatically remove .ds_store from removable media" pa ćeš pronaći neko rešenje.
 
Kako da pristupim fotografijama iz iPhoto-a?

Imam samo pod Pictures
screen-shot-2014-08-31-a.png
ali meni trebaju slike na hardu gde se stvarno nalaze.
 
Našao:

Instructions

1
Switch to "Finder" by clicking on its Dock icon. Click the "New Finder Window" option from the File menu.

2
Scroll down in your user folder and open the "Pictures" folder. Locate the "iPhoto Library" file. Press and hold the "Control" key while clicking on the "iPhoto Library" file.

3
Click the "Show Package Contents" option. Open the "Data.noindex" folder. This folder contains all your pictures sorted into folders by date.



Read more : http://www.ehow.com/how_4621237_access-iphoto-library-opening-iphoto.html
 
Mac air prestao da vidi kartice nakon što sam karticu izvadio u sleep modu bez unmounta. Kako to da sredim? Znači kad ubacim karticu ništa se ne dešava
 
@einstein
Vidi da li Disk Utility vidi karticu...ili neki drugi laptop, poželjno da nije Mac, jer će je možda i drugi iskulirati. Moguće da se malo zbunila, pa da će morati pasti format.
 
Drugi laptop vidi. Probao sam format i dalje je ne vidi. Probao sam i karticu od drugara i ne vidi. Inače po startu iz sleepa je prijavio da je kartica izvučena bez unmounta tako da pretpostavljam da čitač radi
 
Probao sam sve, jedino nisam siguran da li sam uradio ovaj smc (kako da znam da li je uspelo)
 
Radim redovan backup Time Machine na eksterni hard (non stop je uključen).

Nešto sam zaj... Calendar i u obavezama gde stoji all-day su mi bila tri reda, sada stoji samo jedan red.

Probao sam da vratim na Undo ali nisam uspeo.

Da li nekako mogu da vratim npr. tri sata unazad samo Calendar iz TM?

Edit: probao sam da vratim samo Calendar iz Applications ali kazuje:

screen-shot-2014-09-01-a.png
 
Poslednja izmena:
Našao sam rešenje na netu:

http://www.gcsdstaff.org/roodhouse/?p=3289

Us.o sam se pošto su mi svi važni podaci u kalendaru, sve je skockano od radnog vremena, slobodnih dana u godini, isteka zdravstvene, vozačke, lične karte, kartica, svih obaveza, čak sam počeo da stavljam i kada trebam nešto da odgledam (primer Apple 09.09.2014 u 7PM)...

Edit: malo sabiram utiske i 1. sviđa mi se način na koji radi Time Machine kada reinstaliram OS X, 2. sviđa mi se restore pojedinih fajlova i pod 3. ni malo mi se ne sviđa način na koji je Apple uradio restore kalendara, podsetnika, i ostalih sitnih programa koji idu uz OS X. Ovaj treći način me podseća na vreme kada sam radio na Linux-u. Još malo pa će trebati da se uđe u terminal da se uradi restore a ja to ne volim (sa druge strane Linux korisnici to obožavaju, da instaliraju, deinstaliraju, reinstaliraju, apgrejduju preko terminala). Zar nisu mogli da pojednostave i da se klikne na kalendar i izabere vreme da bi se uradio restore a ne da se ide u ~/Library?
 
Poslednja izmena:
Kako da pristupim SSH terminalu bez puTTy-ja?

http://www.torrent-invites.com/showthread.php?t=261058

Došao sam do tačke 9 gde trebam: Access SSH terminal with a client called puTTy.

puTTY nema na OS X-u. Našao sam na netu: http://codingsteps.com/installing-and-using-putty-on-mac-os-x/

Da li mora ovaj postupak ili mogu da pristupim nekako lakše (da ne instaliram Xcode)?
Ja to kroz terminal: sudo ssh -l <username> <IP address or hostname>

Ili vidi http://www.rbrowser.com
 
Nazad
Vrh Dno