Šta je novo?

Mašine za sušenje veša

Квалитетне мајице не мењају ни облик нити се скупљају у машини. Проблем је што је немогуће наћи сигурну куповину, све се прави на 1000 места, па квалитет зависи од куповине до куповине...
Ma ovo su majice za svaki dan. Najčešće imam problem sa polo majicama, a njih verovao ili ne, dobijam iz tvog komšiluka :)
 
Par pitanja vezano za Gorenje D85F65 SensoCare mašinu za sušenje veša:
1. Da li je normalno da se bubanj kod mašine za sušenje veša tako teško rukom okreće. (mnogo teže nego kod mašine za veš)
2. Kao kod ove mašine očistiti ceo kondenzator (ne samo rešetku iza filtera). Da li se može izvući nekako spreda ili se mora rasklapati mašina sa strane?
condenser.jpg
 
Par pitanja vezano za Gorenje D85F65 SensoCare mašinu za sušenje veša:
1. Da li je normalno da se bubanj kod mašine za sušenje veša tako teško rukom okreće. (mnogo teže nego kod mašine za veš)
1. da normalno je, posto remen za okretanje bubnja ide po obodu velikog bubnja, za razliku od masine za ves koji ima remenicu koja olaksava to okretanje iz centra.

2. Nikako, bez rasklapanje kompletne masine, i demontiranja bubnja.
celu masinu treba izneti napolje negde u radionicu, rasklopiti sve, i oprati kondenzator sa masinom za pranje pod pritiskom, cetkicom ili usisivacom to ne moze da se ocisti.
Posle treba sve osusiti, namontirati i vratiti nazad.
To je jedan uzasno glup posao, koji zahteva previse vremena, a masina bez tog ciscenja nece susiti kako treba.
pisali smo na prethodnim stranama, prelistaj temu.
 
Kakvu su AEG susare generalno? Izgleda je 3 slova premalo za pretragu teme a necu stici mozda da istrazim pre nego sto akcija istekne :D

Zanima me model AEG T8DE86685

Edit: vidim sada da je model iz 2017e i da je tad imao dobre ocene na testovima. Ali mozda je za trenutnu cenu od 650 eur ok :unsure:
 
Ja imam AEG ali polovnu uvoz iz Nemacke, za godinu dana koriscena za sada je ok. Ova moja ima pristup za ciscenje onog kondenzatora ili sta god to bilo, jednom godisnje treba tu crevom oprati ta rebra, ja prao par puta.
Kaze mi covek od koga sam kupio masinu kada krene da susi preko 5h onda joj treba potpun remont
 
Идентична је као Хускварна што ја имам, одлична је машина, једино што је нешто старији модел. Регуларна цена јој је добро преко 1000 евра.
Ребра се не перу, већ се четкицом саструже и усиса то што се накупи, овај АЕГ има добар дупли филтер, па се на измењивачу не скупља пуно прашине.
 
Poslednja izmena:
Naime koristim polovnu susaru Elextrolux Rex , 7kg vesa, toplotna pumpa, danas vadio ves, pa reko ajde da probam malo da okrenem bubanj i primetih da se malo teze okrece, da li je to norlano ili ne ? Redovno cistim onaj filter u vratima, jutros usisao onaj donji filter levo unutro se se otvara, i to je to!
 
Eh, dodje na red i mašina za sušenje da mora da se kupi. Sušila bi veš jednom do dva puta nedeljno. Kupio bih sa grejačem. Cena da je oko 40 000.
Ova na primer, Beko DS 8139 TX.
Pročitao sam svih 17 stranica na forumu i ne pročitah konkretan odgovor.
Zanima me vlažnost vazduha pri radu mašine. Da li se mnogo povećava ili ne? Mašina bi bila u hladnijoj prostoriji pored mašine za pranje veša.
 
Da li je neko povezao bosh susilicu sa grejacem da voda ide na odvod, a ne u plastiku za vodu - i ako jeste, na koji nacin ste namestili da ubacuje vodu u crevo pa u odvod?
 
Ja sam pitao u radnji baš to, kažu da "sve" njihove sušilice imaju dodatno crevo koje se montira da radi upravo to što ti treba. S tim da sam gledao nekoliko mašina, i jedna (najjeftinija) nije imala to crevo u pakovanju.
 
Dobio sam crevo, ali nije montirao majstor. I sada, ako bi ga montirao, ne znam kako da nateram susilicu da koristi to crevo/
 
Pa probaj da ne krene automatski u crevo čim ga staviš? Po nekoj površnoj logici trebalo bi da skineš neki čep i staviš crevo, a taj čep verovatno tera vodu do posude. Ako ga nema, voda ide u crevo. Svakako pogledaj uputstvo, ne sme biti ništa komplikovano.
 
Pa probaj da ne krene automatski u crevo čim ga staviš? Po nekoj površnoj logici trebalo bi da skineš neki čep i staviš crevo, a taj čep verovatno tera vodu do posude. Ako ga nema, voda ide u crevo. Svakako pogledaj uputstvo, ne sme biti ništa komplikovano.
Hocu. Nego nisam nasao u uputstvu.
 
Da li neko koristi ovu gorenje DNE7B mašinu i kako se je pokazala?
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-20-11-11-16-31_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-12-20-11-11-16-31_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 24
Da li neko koristi ovu gorenje DNE7B mašinu i kako se je pokazala?
+1 pitanje za ovu GORENJE DNE7B, ima li neko iskustva zapravo, sve sto nalazim na netu je da je "ok"?
Uzela sam pre mesec dana BEKO DS 7139 TX, ali danas je vracam nazalost, ogromnu kolicinu vlage ispusta, cela kuhinja mi je bila kao sauna.
Vidim da Gorenje ima A klasu efikasnosti kondenzacije, 90%, u odnosu na Beko koja je B klasa kondenzacije, 81%.
Da li mislite da ce se primetiti razlika i ima li neko generalno iskustva sa ovim Gorenje modelom? To je ista kao DNE8B, samo manji kapacitet.
Hvala svima na odgovorima :)



 
Uzela sam pre mesec dana BEKO DS 7139 TX, ali danas je vracam nazalost, ogromnu kolicinu vlage ispusta, cela kuhinja mi je bila kao sauna.


A ja se baš za tu beko isto interesujem i ona je u razmatranje, ali eto ti se žališ i hvala na ovom komentaru.
Naredne nedelje uzimam nešto, čekam tu zadnju nedelju obećao mi prijazelj koji radi u prodavnici da bi trebalo zadnje nedelje u godini da gorenje ima akciju gorenje dani sa dobrim popustima.
 
Imam ja DNE7B, stoji mi u hodniku i nema vlage ali malo zagreje prostoriju dok radi. Ne mogu da je uporedim sa nekom drugom jer nisam imao pre nje neku drugu, mogu da kažem da je bučna poprilično, ne znam kakve su druge. Ja skoro sve sušim na pamuk+extra suvo+osetljivo i uvek je sve perfektno osušeno.
 
@Ivke77 a da li na toj mašini koju imaš možeš birati i temperatura sa kojom možeš sušiti veš?
Druga verzija mi je i sa toplotnom pumpom mašina koju bih sigurno i kupio da nema problem taj sa dlačicama koje se nakupe na isparivaču.
Mašina gorenje DNP72N sa TP i o njoj razmišljam, ako je ima neko kako prolazi sa tim čišćenjem dlačica dole u kondezacionom prostoru.
Razlika u ceni je DNP72N i DNE7B 16000 din. Preko 1000 sušenja treba odraditi da bi se ta cena nadohnadila.
 
@Ivke77 a da li na toj mašini koju imaš možeš birati i temperatura sa kojom možeš sušiti veš?
Druga verzija mi je i sa toplotnom pumpom mašina koju bih sigurno i kupio da nema problem taj sa dlačicama koje se nakupe na isparivaču.
Mašina gorenje DNP72N sa TP i o njoj razmišljam, ako je ima neko kako prolazi sa tim čišćenjem dlačica dole u kondezacionom prostoru.
Razlika u ceni je DNP72N i DNE7B 16000 din. Preko 1000 sušenja treba odraditi da bi se ta cena nadohnadila.
Svakako su bolje sušilice sa TP. Što se tiče dlačica na isparivaču, gorenje ima i dole filtere pre isparivača tako da tehnički to su dva sloja zaštite. Svakako proveri to pre kupovine da li taj model ima jer dosta znači ako ima taj filter dole. Na snimku dole se može videti taj filter kako je prikupio dlačice koje bi inače otišle u isparivač.

 
Da ali naj sitnija prašina će ipak proći i pored obadva filtera i nakon nekoliko godina će početi da pravi probleme.
Kada na YouTube vidim kako ono prljavo blato od vlakana izgleda debelo se razmišljam koju kupiti.
 
Pozdrav ljudi ukratko kumovi koji su stariji ljudi su kupili novu mašinu

Haier HD80-A2939-S za sušenje veša sa TP. Nova je sa 7 godina garancije. Ne znam jel je neko imao iskustva kada se pušta u rad prvi put jel treba da se otkoci bubanj ili uradi nešto? Ono što se njima dešava je sledeće: čudno se čuje i na zadnjem delu bubnja nešto 'kači'​

Da li bi neko mozda mogao da mi pomogne i kaže o čemu se radi ukoliko je imao sličnog iskustva? Hvala​

 
@Ivke77 a da li na toj mašini koju imaš možeš birati i temperatura sa kojom možeš sušiti veš?
Kao što sam napisao gore, koristim pamuk+extra suvo+sensitive, sensitive upravo tome služi, da smanji temperaturu sušenja. Dakle nema neko fino podešavanje ali ima opcija za manju temperaturu.
 
Pozdrav ljudi ukratko kumovi koji su stariji ljudi su kupili novu mašinu

Haier HD80-A2939-S za sušenje veša sa TP. Nova je sa 7 godina garancije. Ne znam jel je neko imao iskustva kada se pušta u rad prvi put jel treba da se otkoci bubanj ili uradi nešto? Ono što se njima dešava je sledeće: čudno se čuje i na zadnjem delu bubnja nešto 'kači'​

Da li bi neko mozda mogao da mi pomogne i kaže o čemu se radi ukoliko je imao sličnog iskustva? Hvala​

Snimak bi bio poželjan. Jel izvađen stiropor iz bubnja ako ga je bilo?
Da ali naj sitnija prašina će ipak proći i pored obadva filtera i nakon nekoliko godina će početi da pravi probleme.
Kada na YouTube vidim kako ono prljavo blato od vlakana izgleda debelo se razmišljam koju kupiti.
Previše brineš :)
Drugar ima Beko TP bez dodatnog filtera dole, samo povremeno očisti površinski šta se nahvata po isparivaču i tjt. Gura već 6. godinu bez problema.
Najveći problem oko toga imaju Bosch/Siemens TP kod kojih nema pristupa tom delu gde je isparivač pa se zaguše.
 
Ma videću u ponedeljak šta će mi reći prijatelj koji radi u prodavnici koje će biti cene za gorenje sušilice i šta će mi reći za sušilice sa TP.
Pa po YouTube što sam danas i gledao se spominju Simens i Bosh, kao imaju sistem samo čišćenja ali slaba korist od toga, ispod radijatora dole blato od dlačica.
 
Polako ponestaje izbor, jer mašine bez TP mogu se pronaći po koji model Candy, Vox i eventualno Gorenje ako je preostalo nešto. Uglavnom dno ponuda.
Treba paziti da se ne dođe u situaciju tipa "kupio sam mašinu kojoj se lako održava kondenzator, ali je sama mašina totalni krš".
 
To je tačno, na gorenje sajtu bez TP ih ima 4 kom. i to sve njih i nemaju na stanju a sa TP ih ima 13 kom.
 
Nazad
Vrh Dno