Šta je novo?

Mašine za sušenje veša - sušare, sušilice - sa toplotnom pumpom

@Ji 4Tze

WTX87KH1BY je model.

@FM Balkan

Pretpostavljam da je plastika stavljena da sitan ves ne bi propadao, za svrhu filtriranja je besmislena.

@bakara

Tako je.

@mitar1982

Videcemo, ako bude problema ima da leti, to je najmanji problem 😁
 
Ta mašina ima samočišćenje. Ako se dobro sećam, reklamiraju ih kao uređaje na kojima se ne zezaš sa stalnim čišćenjem filtera.
 
I ko je sad lud ovde?
Malopre sam bio u Tehnomedia, imaju bas dosta izlozenih masina ovde u KV
Prijatno sam se iznenadio svuda pljuvanom Candy ... kvalitet izrade je jako dobar.
Na dodir sve je solid onako, kad se otvore vrata bas je dobar osecaj, ceo uredjaj izgleda kvalitetno.
Ovo me je bas sokiralo jer ih svuda pljuju ... Ovo sam gledao neku susaru sa toplotnom pumpom
Ako bi gledao tu neku finalnu izradu ovaj redosled ide od najgoreg ka najboljem
Vox, Gorenje, Beko, Candy, Miele, Bosh
Ponavljam ovo sam gledao susilice izlozene, nisu sve bile istog ranga tako da mozda nije merodavno


Dodao bi da Miele uzivo mi je zaista nista spec, nekako old school dizajn na ivici retro i modernog.
 
Poslednja izmena:
Da li neko koristi neke "maramice" ili tako nesto, kao da bi ves mirisao lepo...ili nesto slicno sto daje miris vesu kad se susi, i naravno kako se to koristi?
 
@desp
I gde i kako završi 'prašina' na kraju?
 
Da li neko koristi neke "maramice" ili tako nesto, kao da bi ves mirisao lepo...ili nesto slicno sto daje miris vesu kad se susi, i naravno kako se to koristi?
prosto ubacis masinu u bubanj da se okrece sa vesom, na kraju je bacis u djubre.

problem je sto tih maramica bas i nema da se kupe, obicno bude samo u DM i to nema uvek.
One iz Lidla ne valjaju nista, a i ove iz DM su ranije bile bolje sada su ih pokvarili.
Postoje i lenor, ali to nisam skoro video.
Uglavnom nije nesto sto ces bas sresti da ima da se kupi, a i nije neophodno da se koristi.

Ja sam prosto sokiran da nema filter mrezice, beko dodje onda kao mala maca :)
ne znam sa cime ce bosch da vrsi samociscenje kada se navata 200gr pamuka, sa smrkom?
 
Poslednja izmena:
Da li neko koristi neke "maramice" ili tako nesto, kao da bi ves mirisao lepo...ili nesto slicno sto daje miris vesu kad se susi, i naravno kako se to koristi?
To se koristi u osvezavanju veša, ne posle pranja, jer si već koristio parfimisane omeksivace.
 
Ako se bude skupljalo tu gde su "zaboravili" da stave filter (kod vrata), ja je vracam u roku od 2 nedelje, online je kupljena. Sutra je povezujem i krece sa radom pa cemo videti 😁
 
Rokni ti njoj gomilu peskira da otkrijemo sta radi sa pamukom.
 
@bakara

U ime nauke pusticu ciste peskire na pranje pa na susenje u narednih par nedelja, ako nemam dovoljno prljavih 😁

Ako bude bilo da rucno moram da skupljam ostatke tu kod vrata gde nema mrezice, ima da putuje. Ne bi trebalo, ipak im je ovo jedan od boljih modela kod nas, po ceni je jedino HomeProfessional serija jaca. Ja sam ulovio neko snizenje, oko 96k je izasla.
 
jos jedan proizvodjac za izbegavanje.

btw filter u vratima nije isto sto i ovaj filter dole kod isparivaca...

edit: jao majko, snizenje pa 96k ko da je buldozer a ne masina za susenje
 
@Skankhunt42

Polako sa izbegavanjem, nije jos ni ukljucena. Videcemo kako ce se ponasati.
 
Našao sam neko uputstvo na češkom, skuplja se prašina dole standardno, pitanje samo koliko često mora da se čisti. Ne sviđa mi se, sušenje pravi dosta prašine, ili će brzo gubiti efikasnost, ili će morati često da se zavlači dole radi čišćenja.
 
@mitar1982

Evo ga uputstvo. U sustini, pise da tu posudu dole uopste ne treba prazniti dok god se na displeju ne pojavi upozorenje da je treba ocistiti, ili pred pustanje programa za odrzavanje masine.

Zaboravio sam da napisem malopre, dobio sam crevo za odvod kondenzacije u pakovanju sa masinom, mislio sam da bih to morao da dokupim. Necu ga povezivati svakako jer ako ga povezem moracu rucno da pustam program za samociscenje i pritom svaki put da vracam cep za vodu koji se skida ako se povezuje to crevo. Jednostavnije mi je da je koristim bez povezivanja na odvod.
 
Ta mašina ima samočišćenje. Ako se dobro sećam, reklamiraju ih kao uređaje na kojima se ne zezaš sa stalnim čišćenjem filtera.
Koliko god se ona sama čistila više volim da ovo završi u kanti za smeće nego negde unutar mašine
20220208_165846.jpg
 
Ok, ali to što si pokazao je deo prašine. Drugi deo svakako ostaje negde unutar mašine.
 
Slažem se da je deo prašine ali sa onim filterom sva prašina ostane u mašini.
Moja sušara je klasična kondezaciona i 2-3 puta sam prao kondezator i u njemu nije bilo prašine ni za 10-i deo koliko ima u ovom filteru samo nakon jednog sušenja.
 
Takav je niže, jedan od dva.
 
@jaksa

Da li se skuplja prljavstina van filtera?
 
Ne. donji filter - onaj koji se otvara kao sveska - je potopljen u vodi uglavnom. Sve iza njega je skroz čisto.
 
Znaci ipak ima jos jedan filter?

Slikajte taj donji nakon susenja vece ture peskira.
 
Uf...
tri dela se vade i po potrebi čiste - plastika koja nema funkciju filtracije i koja "zatvara" bubanj, vidi se u postu #356.
Zatim fillter koji je sa jako finom mrežicom, sličan onom iz posta #360 koji se mora ispirati pod vodom.
Zatim donji, potopljeni filter, koji bude pun "blata" inače, kad se suši tako nešto i koji se otvara, ima šarke.

Mašina povremeno zahteva quick maintenance - upali se "CrE" na displeju i onda se odradi taj ciklus brzog čišćenja.
Postoji i dugotrajno čišćenje, za njega treba neka hemija (00311829) koja se kupuje od Boscha, sve piše u uputstvu za upotrebu:

 
Poslednja izmena:
@jaksa

Jel si uzimao tu hemiju nekad mozda? Verovatno je nesto sto se moze standardno naci, samo nebrendirano :D
 
Nisam. Ne bih baš u mašinu od 100k din stavljao nešto što ne znam šta je.
 
Naravno, ali mozda bude neka glupost kao brendirana sredstva za ciscenje od kamenca koja su po sastavu 100% limunska kiselina, zato pitam ako si uzimao da li znas koji je sastav.
 
Nisam mislio bukvalno, dao sam analogiju, mozda sam se lose izrazio.
 
Vrh Dno