Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Njihovom.
Neso, radi kao mts kartica, nije sporija. Sem ako nema zagusenja, mozda ima manji prioritet.
 
Njihovom.
Neso, radi kao mts kartica, nije sporija. Sem ako nema zagusenja, mozda ima manji prioritet.

zahvaljujem se,pretpostavio sam ali da pitam,mada je meni lakša i jednostavnija dopuna preko nlb web shopa,ali dobro,za 10% više se isplati,na 10e dobiti 1e gratis malo li je :D
 
Poslednja izmena:
Takođe se slažem sa onima koji su rekli da ne treba ovo zloupotrebljavati,jer je ponuda sjajna,za 190din dobiti neograničene pozive,sms i net je sjajno! U mts sam plaćao 345din mesečno za 3GB po punoj i ostalo neću da komentarišem koliko smanje brzinu da je neupotrebljiva,i uz to zadnji mesec mi naplatili 690din iako su trebali 345 po ugovoru a nakon toga,tj 13og meseca redovnu cenu,tj 690din. Takodje i pretplata za fixni je 550din,i ima 100min besplatno,a ovde sve ima to neograničeno. Tako da zbog par bu.dala ne trebamo svi da budemo kažnjeni npr ograničenjem na 1gb mesečno npr ili par sati dnevnog korišćenja. Koristiti fer u odnosu na sebe a i na druge i svima će biti lepo. :)
 
Poslednja izmena:
U zemlji kao i svi drugi (dobro poneki i u urnama) ...ali casno i posteno. :)
 
"“Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought bravely. And Rhaegar died.” ~ George R R Martin"
 
Ti si od ovih sto arche 24/7 pa uvek primetis kad ne radi? :D
 
ja pokušavam da nabavim ovu karticu, ali bih je koristio gotovo isključivo za internet radio kad sam u autobusu. možda eventualno da čujem neku pesmu sa yt, i nadam se da to spada u "fair usage". recite mi, šta ja treba da kažem čoveku koga nađem da mi kupi tu karticu u crnoj gori. najsigurnije je da ode u poslovnicu i kaže: dajte mi najjeftiniju prepaid karticu i na njoj mi aktivirajte to i to (šta da mu kažem da traži). i da li to može sve da se završi u poslovnici?
 
Kupi prepaid karticu na svoje ime koja kosta 1e recimo, uplati 19e odmah u poslovnici i trazi da aktiviraju godisnji mtel tiket. Nista vise.
 
cool hvala uroše!
 
Radi k'o sat, sve pohvale za tehničku podršku (čitaj Suzanu)... nepuni minut nakon slanja mail-a usledio je poziv, vrlo profesionalno i ljubazno sam dobio odgovore na sva moja pitanja...
 
da ostane 0.5 evra kredita na njoj u momentu dolaska u srbiju?
 
Ne da je dovoljno, vec je pozeljno toliko, jer sa 0.5e moze da se napravi poziv ka ne-TS broju i istrosi kredit. Sa 0.1e ne moze.
 
Sto se tice brzine interneta da li je kao u sbb-u S+ paketu
http://sbb.rs/Paketi/327/FlatHome.shtml mislim na prepaid brzinu S+ , na koliko je ogranicen mesecni prenos podataka preko interneta i da li pozivanjem mtel broja u srbiji sa mobilne mreze iz srbije se tretira kao da je pozvana mobilna mreza telenora ili vip-a?
 
Sto se tice brzine interneta da li je kao u sbb-u S+ paketu
http://sbb.rs/Paketi/327/FlatHome.shtml mislim na prepaid brzinu S+ , na koliko je ogranicen mesecni prenos podataka preko interneta i da li pozivanjem mtel broja u srbiji sa mobilne mreze iz srbije se tretira kao da je pozvana mobilna mreza telenora ili vip-a?

Brzina interneta zavisi od lokacije,uredjaja sa kog se pristupa itd.Ja npr u centru izvucem i do 33 mbps download,i 3,5 mbps upload preko modema DC-HSPA+ HUAWEI E3251,njegova brzina je max 43,2 Mbps.Mesecni prenos sam testirao na 300 GB,i nije se smanjila brzina,tako da ja mislim da je to sasvim dovoljno.E sada cuo sam na forumu da je nekom korisniku net bio 1 dan ukinut jer je preterao malo tog dana,ali nije napisao koliko je GB potrosio tog dana.Ako neko pozove mtel broj sa vipa ili telenora tretira se kao da je pozvao broj u inostranstvu,tj u CG i bice mu naplacen kao medjunarodni poziv,tj skuplje,tj nece biti uracunato u besplatne minute iz paketa.
 
:) :) :D

No , da pitam i ja nešto, imam modem E1550 Huawei valjda, MTSov, otključan....

Imam 3G signal odličan.

Ali Download mi ne prelazi 2,5 .. UL 0,5 ...

Koristio sam ono što mi slali...

Da li neko ima neki bolji predlog, šta i kako i gde d astavim podešavanja... ?

Nemam SBB celo jutro, ebe struja, nestajala, vraćala se, (a meni UPS na "popravci" izgleda da vreme za novu bateriju :lupko: ) a kad vidim da neki izvlače 10 DL ... ili je to samo jer smo mi provinicija,pa je ovo i više nego dobro za "naš" 3G signal ?!?

P.S. Da li neko ima predlog za ruter koji ima i USB, pa da mogu da bocnem USB direkt u njega, pa da "širim 3G net" preko njega na sve kompove i WiFi ?
 
I mene interesuje ruter u koji mogu da bocnem 3g modem
 
1) Imam neki modem HAUAWEI - E173 koji sam svojevremeno dobio uz laptop sa mts karticom sa 6GB- nikad ga nisam koristio, da li neko ima ovaj modem i koristi ovu mtel karticu sa njim.
2) Znaci ako me neko zove sa vipa ili telenora ja sam za njega u romingu, a ako me zove sa mts ili fiksnog telekoma da li se tada tretira kao domaci operater ovo mi nije jasno razumem da ja mogu da zovem mts i telekom.
3) Sto se tice brzine ispade izmedju S+ i M+ na ugovor od 24 meseci. Da li sam dobro shvatio.
 
Za VIP ili Telenor ... apsolutno je nebitno da li si u romingu ili nisi....
 
Nazad
Vrh Dno