Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Zvat je cc mtel recimo pre oko 2 meseca i receno je sledece:30 dana vazi kartica + 60 dana mogu se primati pozivi.Za vreme tih 60 dana se moze uraditi elektronska dopuna od 2 eu i produziti valodnost kartice.Nakon 30+60 dana,na primer 120 dana treba vaucer,ali najbolje pozvati cc i oni ce reci;ili elektronska dopuna ili vaucer treba za produzetak.Ovo su reci i teorija.
Praksa;broj koji je ovde bio 30+45 dana,je dopunjen elektronski i broj je nastavljen da se koristi sasvim normalno.Broj koji je tamo u CG nekoriscen 120 dana,popunjen vaucerom i nastavljen da se koristi normalno.
Kad se pogleda oni ne ukidaju broj automatski posle 30+60 dana,moze se i posle produziti kartica sto je korektno.Znam da se moglo izmedju 60 i 90 dana dopuniti elektronski i nastaviti koriscenje kartice ovde.
Sad ko mtel karticu retko koristi,a ne zeli da je baci najbolje pozvati ih na 1600 i dobice najtacniji odgovor u tom trenutku,mozda su na kraj i oni nesto menjali.
 
Ja sam 89-og dana dopunio elektronski bez problema.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Meni je Suza pre 2 meseca mejlom napisala da je 30 + 30 za elektronsku dopunu i da se onda trajno gasi sa sistema. Mogu da zakacim odgovor. Ja uplacujem elektronski na 55 dana za svaki slucaj. ;) Inace, ne koristim i nemam promociju, nego da imam karticu ako me put zadesi u CG.
 
Elektronski mislim kod nas na trafici da se dopuni, a webshop vjerovatno produžava. S tim što sad i prebacivanje sa broja na broj isto produžava, samo uzimaju 10 centi. Ako se uplati 2e, korisnik dobija 1.9e.
 
Kada sam pisao elektronski, mislio sam na webshop. Koliko je max dana za web shop?

Sjajna vest da Friend dopuna produžava. Losa vest da to ne radi iz rominga i da mora da se pise zahtev CC-u da to urade.
 
To ti je hit and miss sa dopunom u roamingu, zato i mora ponekad preko cc-a. A za ovo preko webshop-a nisam siguran ali @havijer ti evo odgovori.
 
Jel ovo sigurno? ja tebi 2 eu prenesem,ti meni vratis i produzili smo validnost oboje? Nesto mi to sumnjivo,ali daj boze da je tako. :D
Oni to mnogo cesto menjaju pravila igre,ko da popamti sve to....
 
Poslednja izmena:
S tim što te to košta 10 centi. I ne funkcioniše baš najbolje u roamingu.
 
Koliko max dana moze za friend dopunu? Iz rominga. Jos neko probao da li podržava?
 
Sad sam probao da zovem preko ove kartice i kaze mi snimljena poruka da imam kredita za minut i jos nesto razgovora. Da li je uvedeno neko ogranicenje i za razgovore?
 
mts mobilni prepaid

da napomenem, imam i godisnji tiket i validnost uplaceno.
 
Nema ogranicenja da ja znam,pre neki dan je obavljeno oko 2 sata razgovora sa moje kartice.

Da ti taj pripejd mts broj,nije u nekoj drugoj mrezi?
 
Da, prefiks 064. Broje koji sam vec zvao vise puta. Mislim da imam 20 centi kredita a to se otprilike uklapa u ono sto je receno u poruci, kao da nemam tiket.

Edit: 0.3 eura kredit.
 
Poslednja izmena:
Probacu da pozovem pa da proverim racun. Hvala na savetima.
 
Ako imaš manje od 20 centi na računu, kartica ti neće funkcionisati. Svakako ih zovni da ti vrate novac na račun.
 
Nece raditi,dal bese minimum 30-40 centi da kartica funkcionise.Sad koliko si para imao na racunu,mda nisi na nesto drugo slucajno potrosio proveri.I zovi cc na 1600.
 
Bilo je i sad je 30 centi i radilo je mesecima. Ovaj broj koji sam hteo da zovem nije dostupan pa cu probati sutra.
 
Ako neko ima Lollipop ili Marshmallow rom koji ne dozvoljava da se pored network bar-a vidi i indikator mreže kad je u roamingu, već samo R, postoji xposed module koji omogućava da umesto R stoji odgovarajuća oznaka vrste mreže (H+, E...). Modul se zove Roaming Control, meni je pomogao, pa rek'o da preporučim :)
 
Hoce neko da proba da Friend dopunom jedan drugome produzimo validnost? Po 2€ jedan drugom posaljemo. Odmah da kazem, nece raditi iz USSD menija,morace mail sa skenom LK da se salje. Vec sam slao Friend dopune na taj nacin.

Ako neko hoce, na PM. ;)
 
^ Nisam ni znao da postoji. :D Mmsandi je vec objasnio.
 
Nazad
Vrh Dno