Šta je novo?

Low level utility

woolfika

Čuven
Učlanjen(a)
02.03.2003
Poruke
47
Poena
609
Imam maxtora od 40gb na 5400rpm.Cudno se ponasa.Naime pri formatiranju u partition magicu i pri standardnom dosovom formatu ne prijavljuje bad sektore.Posle oko 15 do 20 dana kad se komp resetuje recimo na dugme win2000 prijavi bad sektore i izvrsi izolaciju.Ja sam taj disk dobio totalno ujeban,kocio je....onda sam ga ja obrisao particije i formatirao i sbve je radilo lepo 15 dana do sad.Interesuje me da mi objasnite sta je low level format i da li ce mi to nesto pomoci,posto u standardnom formatiranju se bad sektori ne pojavljuju....

Hvala
 
woolfika je napisao(la):
Imam maxtora od 40gb na 5400rpm.Cudno se ponasa.Naime pri formatiranju u partition magicu i pri standardnom dosovom formatu ne prijavljuje bad sektore.Posle oko 15 do 20 dana kad se komp resetuje recimo na dugme win2000 prijavi bad sektore i izvrsi izolaciju.Ja sam taj disk dobio totalno ujeban,kocio je....onda sam ga ja obrisao particije i formatirao i sbve je radilo lepo 15 dana do sad.Interesuje me da mi objasnite sta je low level format i da li ce mi to nesto pomoci,posto u standardnom formatiranju se bad sektori ne pojavljuju....

Hvala

Potrazi SpinRite program.
Probaj preko googla ili na www.golden.tk
 
Probaj na maxtorovom sajtu da skines program powermax - za low level format.
 
takodje preporucujem KillDisk programce... mali a efikasan... ubice ti disk nacisto !:)
 
E pa nije bas.
Ja sam imao slican problem pre nekoliko dana, i maxtorov program je ispao beskoristan, kill disk (HD killer pro) nije odradio posao, a SpinRite jeste.
Pozdrav!
 
Stvarno !?!? Vidi kad sam smeo da se zakunem u KillDisk!
Covek svaki dan nesto novo nauci! Hvala!
 
jaksa je napisao(la):
E pa nije bas.
Ja sam imao slican problem pre nekoliko dana, i maxtorov program je ispao beskoristan, kill disk (HD killer pro) nije odradio posao, a SpinRite jeste.
Pozdrav!
Rekao sam iz sopstvenog iskustva, dva maxtora i pet quantuma (lct8 i 10), bez problema sa powermax-om.
Koji je disk bio u pitanju?
 
u pitanju je bio maxtor 4K040H2.Pokusacu prvo sa power max-om a ako to ne upali onda ostali programcici....


Hvala jos jednom
 
Nazad
Vrh Dno