Šta je novo?

Logitech Z-906 (naslednik Z-5500)...

^Sve u svemu, deluje kao da je z5500 bolji sistem, dakle (-) za Logitech.
 
Zahvaljujem Gvladi što mi je otvorio oči sa Onkyo sistemima i predlog je 100% prihvaćen. :)

Zbogom Lohitech.
 
Uvek pre kupovine bilo kog audio sistema, bio stereo ili surround, all in one ili hifi komponente, poslusajte u radnji ili kod nekoga da budete sigurni sta kupujete. Uvek pricam iz svog ugla i dajem predloge koji meni licno odgovaraju, sam ih koristim (zato i preporucujem uvek Onkyo, Marantz, Monitor Audio, REL i sl). Mozda nam se ukusi poklope, mozda ne. :)
 
Ja bih svakom savetovao da prvo cekira polovne varijante pre nego sto ljujne silnu lovu prodavnici hifi-ja.
 
Eto, proveri i polovne uredjaje ako nadjes u minst stanju avr i 5.1 komplet zvucnika sa podrskom za sve sto ti treba.
Kad bi svi razmisljali tako i kupovali iskljucivo polovno 2 scenarija bi bila moguca.
1. Napredak bi stao jer bi se preprodavale polovne komponente i novo ne bi pravili jer niko ne bi kupovao.
2. Kako niko ne bi kupovao novo nego samo polovno, kasnije bi polovno propalo vremenom pa bi dosla generacija koja bi morala da kupuje samo novo. :)
Mozda bi i oba scenarija bila moguca hehe..... naravno, generacija posle njih bi izrodila nove verzija Civija, Bozhe i Nikka koji bi savetovali samo polovno. :D
 
Tema je Logitech Z-906 :rtfm:
 
Meni su dva komada (z5500) otišla u večna lovišta (jedan bio faličan u startu, drugom bas počeo da vibrira ko kinezima nakon 3m). Never again Logitech za zvuk.

Meni evo vec 5 godina rade bez ikakijeh problema, jednom zamenio onaj mali " trtmrt " za 20 din
 
gde bih mogao da nabavim te Z-5500 i na šta da obratim pažnju?
 
Svuda u maloprodajama kod nas su nerealne cene, tipa od 35 do 45 hiljada. Realna cena je ona koju imaju po EU, oko 260€

Nema nekih posebnosti prilikom kupovine, više je sreća kakav će ti komplet zapasti ali imaš garanciju bar 2 godine (davali su i 3 godine na Logitech) pa si miran.
 
Da na zalost cene su uzas..... i ja se nosim mislju da ih uzmem ali 40k? Nema sanse.
 
Mozda je bolje Microlab H 500? Sateliti mu imaju i tweeter, sto obecava cistije visoke.
 
Poslednja izmena:
Da, ali toga nema u prodaji.
 
Zato postoji H-500D, koji ima koaksijalne i optičke ulaze, pa su mu mogućnosti veće. Zvučnici su kvalitetne izrade, a zvuk je zadovoljavajući, odnosno (koliko znam) bolji od svih 5.1 kompjuterskih zvučnika koji se mogu pronaći na kod nas.
 
Dakle, nema vise ni te jedne prednosti Logitecha. :)
Ah, da, Microlab verovatno nema THX. :d
 
Koliko vidim odlicna je kupovina ovaj microlab. Definitivno bolja nego onaj onkyo od 40k dinara koji ima dosta mali sub, svega 16cm, dok je ovde 20 u pitanju. Steta samo sto ga nema u prodaji.
 
Teoretska prednost Onkyo sistema je hdmi i podrska za HD audio formate ali.... zvucnici koji idu uz taj komplet nisu adekvatni za tako nesto. Def i ja dajem prednost H-500D modelu.
 
Def i ja dajem prednost H-500D modelu.

Za nekog ko je presao na Onkyo i nije poslusao Microlab previse se upustas u davanje prednosti ... bolje je nekad cutati. Ja kad pogledam zavrsnu obradu i vidim one srafove kako strce i neugledni su, nikad ne bih ni razmotrio microlab.

Microlab bolji od Onkyo ???? Stvarno treba biti smeo pa ovakvu izjavu dati ...
 
Poslednja izmena:
Pazi, slusao sam model bez decodera sa istim zvucnicima. Na njemu ne mozes da koristis PS3, D3 risiver ili WDTV npr niti dig out sa kompa. Ovde na 500D modelu mozes.
Moj Onkyo ( + Monitor AUdio, REL, Marantz) sistem je neuporedivo kvalitetniji od tih Onkyo kompleta.
Osim toga Onkyo 3405 je all in one resenje sa pasivnim sw, tek 5405 deluje ozbiljnije. Dati 50k din za taj komplet ili 30k za Microlab....
Ni jedni ni drugi zvucnici nisu kadar da prikazu razliku izmedju HD audio i DTS zvuka npr.

H-500D ima i radio. ;)
 
Poslednja izmena:
Još malo off-a:
H-500D nemaju radio i nemaju problem sa preskakanjem pauza između pesama. AH-500D je stariji i problematični model koji ima radio i više se ne proizvodi. Najveća razlika između H i AH-500D (a ujedno i mana H modela) je to što je sva elektronika na AH modelu u spoljnoj jedinici, a u H modelu je u woofer-u.
Spoljna izrada je, po mom mišljenju odlična, a u unutrašnjost nisam zavirivao. Nemaju snažan bas kao Logitech, ali je zato ukupni utisak mnogo bolji.
 
Bzv onda... model koji sam cuo imao je pristojan zvuk ali bez decodera i dig ulaza isu nista vise od komp zvucnika. Kako su sajtovi skrti sa informacijama, ucinilo mi se da je to model koji je u pitanju. Ako je to nesto novo onda postoji sansa i da se pojavi kod nas, pa da nadjemo zamenu Logitechu za manje pare. :)

Ovde nasao neki spec http://translate.google.com/transla...lab+h-500d&hl=en&biw=1680&bih=956&prmd=ivnsfd ne samo sto je elektronika u sw nego imaju samo 1 opticki i 1 coax, te 1 stereo rca.... sve vise se gubi prednost...
 
Poslednja izmena:
Zvuk je dosta dobar za kompjuterske zvučnike, a model je relativno nov (uzeo sam ih pre pola godine), ali ga niko ne uvozi valjda zbog cene, iako su svi prodati odmah po uvozu. Koliko sam pronašao, piše da ih ima u jednoj radnji u Zrenjaninu.
Piše H-500, ali je H-500D i ovo su karakteristike.
 
Nazad
Vrh Dno