Šta je novo?

Logitech x-540?

richa

Slavan
Učlanjen(a)
07.03.2009
Poruke
475
Poena
320
Planiram da kupim ove zvucnike. Procitao sam dosta misljenja o njima kako na ovom forumu tako i na nekim drugim. Cijena zvucnika je 150 KM(75 eura), da napomenem da sam iz Republike Srpske, pa me sad malo to cudi sto su jeftini nego kod vas, a kod vas su u Atomu oko 12 000 din, dok su u Gigatronu nesto jeftiniji (oko 8 000) i neka verzija "refresh"...
Moje pitanje bi bilo da li imaju neke dvije serije ovih zvucnika, da li ima neka falicna serija pa su ovdje kod nas jeftiniji nego kod vas, ili su se pokazali ok za te pare.
Nisam perfekcionista i ne razumijem se bas najbolje u zvuk, ali ono da imaju cist zvuk i dobar bass i to je to.
 
Logitech je podigao cene svojih proizvoda iz nepoznatih razloga, to poskupljenje je trebalo da bude 10%, ali je na kraju ispalo mnogo vise, to sto jos uvek moze da se nadje po nizim cenama su stare zalihe.
Razmisli i o ovom Creative kompletu, nisam imao prilike da ih licno cujem, ali sam od drugih cuo da sviraju odlicno za te pare, a kod nas kostaju oko 9000 din.
 
Izbegni te zvucnike. Skupi su, a ne pruzaju nista posebno.
 
Nema niko vise nikakav komentar, il' znaci da odustanem od ove kupovine?
 
Mislim da nisu nesto bitno drugaciji od mojih G51. Mada mi je jedan clan rekao da je na G51 jaci bas. Ali to ne treba da te obeshrabri, jer ja na G51 nikad nisam odvrnuo bas na vise od "pola", uglavnom je na prvoj trecini.

Uzmi u proverenoj firmi sa urednom garancijom. Cena je otprilike ta. Licni utisci u vezi slicnih zvucnika je: ok za film i igrice, malo losije za muziku, prisustvo basa koji nije narocito lep i definisan, ali zato tuce i od lose igrice/filma ipak napravi nesto. Moje vidjenje za muziku uzmi sa rezervom, malo su mi jaci kriterijumi.

Poslusaj pre kupovine, pa prelomi. Moje G51 sam kupio po ceni koju nisam mogao da odbijem, ali uvek su mi vise prijali neki modeli Alteca, a i od Microlaba ima solidnih resenja.

Sve zavisi sta ocekujes od tih zvucnika, ali 75e za 5.1 sistem, taj Logitech je ok ozbor ako ti odgovara zvuk.

:wave:
 
Ma nisam ja neki music freak, niti ja nesto puno slusam muziku na racunaru. Ako igram igrice onda su tu sluske, film tu i tamo po neki. Ali dodje mi nekad da samo slusam muziku, da to malo odvrnem, pa da se malo cuje bass da to bude malo glasnije i lepse za slusati, za razliku od ovih obicnih jadnika....Ne bih da dajem sad neku ogromnu paru, a to mi u sustini i ne treba. Interesovao me je kvalitet ovih zvucnika kao i kvalitet zvuka koji pruzaju. A morate jos uzeti u obzir da smo mi ovdje poprilicno zaostalo trziste, tako da pola tih stvari koje preporucujete uopste nema.
 
Poslednja izmena:
Znam da su cesto nedostupne stvari kod tebe, zato sam ti i rekao da je cena ok i da samo obratis paznju na garanciju za svaki slucaj. Poslusaj ih, stvarno je zvuk subjektivna kategorija. I da se nas 100 slozi da su super, tebi mogu zvucati kao kante :)
 
Sasvim OK izbor, ja sam vise nego zadovoljan. Nisam audiofil, najvise se slusa MP3. Za prelazak sa krs zvucnika, za te pare, odlicno resenje.

Dobra stvar - "matrix dugme" koje stereo signal MP3 prebacuje na sve zvucnike, jako dobar bass, kod mene stoji na pola, gruva sasvim fino, u igrama 5+1 radi jako dobro, filmovi sa 5+1 zvukom takodje.

Mana- kratki kablovi za zadnje satelite, prostorija oko 4m je neki maksimum koji kablovi mogu da dosegnu.

Gledaj da uzmes set sa daljinskim (to je Logitech-ov PC daljinac, zaboravih kako se zove), podrzava ga win bez problema, Vista i njen media centar takodje.
 
Poslednja izmena:
^ Mozda mislis na Logitech UltraX daljinac koji se na nekim mestima prodavao uz zvucnike za neke smesne pare, 1din. ako se ne varam. Ako ima toga, jos bolje, ja sam taj daljinac kupio odvojeno...
picture.jpg
 
^Upravo:) Jako korisna spravica.
 
Takodje dajem glas za X540. Za date pare nema ukupno boljeg zvuka. Mana su kratki kablovi za zadnje zvucnike sto je vec pomenuto, ali to moze naravno da se sredi.
Pomenuti matrix resava problem rasporeda stereo zvuka na svih 5+1 zvucnika, ali za one koji imaju realtek HD codec integrisanu muzicku (95% novijih maticnih ploca) i Vistu stalna upotreba matrixa se moze izbeci koriscenjem opcije speaker fill u podesavanjima muzicke. Radi isto sto i matrix ali na nivou sistema i samostalno prebacuje stereo na 5+1, dok pravi 5+1 zvuk ostaje rasporedjen kako treba, sto u slucaju upotrebe matrixa ne vazi. Jedino sto bi se dalo primetitii da je stereo zvuk upotrebom matrixa recimo kvalitetniji.
 
Ok momci, hvala vam puno, ohrabrili ste me. Ovih dana idem da ih kupim, valjda cu biti zadovoljan..... Ako imate jos nesto da dodate, slobodno....!!!!cheers
 
Takodje dajem glas za X540. Za date pare nema ukupno boljeg zvuka. Mana su kratki kablovi za zadnje zvucnike sto je vec pomenuto, ali to moze naravno da se sredi.
Pomenuti matrix resava problem rasporeda stereo zvuka na svih 5+1 zvucnika, ali za one koji imaju realtek HD codec integrisanu muzicku (95% novijih maticnih ploca) i Vistu stalna upotreba matrixa se moze izbeci koriscenjem opcije speaker fill u podesavanjima muzicke. Radi isto sto i matrix ali na nivou sistema i samostalno prebacuje stereo na 5+1, dok pravi 5+1 zvuk ostaje rasporedjen kako treba, sto u slucaju upotrebe matrixa ne vazi. Jedino sto bi se dalo primetitii da je stereo zvuk upotrebom matrixa recimo kvalitetniji.

Evo jos jedan glas za x-540. Uzeo sam ih danas i prijatno sam se iznenadio za zvucnike od 85 evra. Sanjao nisam da cu dobiti takav cist zvuk i tu glasnocu cak i sa integrisanom zvucnom Realtek HD na ep35-ds3 ploci, ali naravno ovih dana uzimam Audigy SE 7.1, nema se para za bolje trenutno. Kablovi za zadnje satelite su mi bili taman za mesto gde sam ih planirao mada ne bi ih ubilo da su stavili duze. Matrix opcija mi se isto cini boljom nego speaker fill, i nije uopste cimanje gasiti je kad se gleda film. Speaker fill mi je odstikliran.

Sve u svemu prelazak sa zvucnika mini linije na ovo mi je neverovatno iskustvo, ceo dan vrtim HD filmove i slusam pesme i otkrivam zvukove u njima koje nisam cuo na starim zvucnicima. Topla preporuka za ovaj model.
 
^ Mozda mislis na Logitech UltraX daljinac koji se na nekim mestima prodavao uz zvucnike za neke smesne pare, 1din. ako se ne varam. Ako ima toga, jos bolje, ja sam taj daljinac kupio odvojeno...
picture.jpg

ovo ima u Big bangu cini mi se. Bilo na nekom flajeru -500din. Jel mnogo?
 
i mene zanima gde ima ovaj daljinac za normalne pare, ako neko zna nek javi obavezno
 
Poslednja izmena:
ovo ima u Big bangu cini mi se. Bilo na nekom flajeru -500din. Jel mnogo?

Nadji temu "univerzalni daljinac za komp", tamo se uveliko pisalo o tom modelu.

Ukratko, u BigBangu je bio jedno vreme 200din., kratko vreme 300din., a kasnije je skocila cena na 1000din. Izgleda da je opet pala cena sudeci po tom flajeru.

Moji drugari ga koriste bez ikakvog softvera jer neki tasteri su predefinisani i rade funkcije sa tastature + neki multimedijalni tasteri. Dovoljno za basic upotrebu.

Mislim da nije mnogo i 500din., da ga nemam i da mi treba izdvojio bih toliko :wave:

EDIT: I bilo bi dobro da se prica nastavi u toj temi, ovo odlazi u ozbiljni offtopic. Evo linka:

http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=173424
 
Poslednja izmena:
E da se pohvalim, danas sam postao ponosni vlasnik ovih zvucnika. Jednostavno su me ocarali, prezadovoljan sam. Hvala vam svima ouno....cheerscheerscheers
 
Pozdrav jos jednom!!!
Kao sto vidite ja sam kupio ove zvucnike, i rade na integrisanoj zvucnoj na ploci Gigabyte EP31-DS3L, i kad ih odvrnem do kraja nekako mi se zvuk gubi, nema onog finog odnosa izmedju basa i visokih i srednjih tonova. Zanima me da li bi to bilo ispravljeno sa nekom neintegrisanom zvucnom kao i da li bi dobio na snazi...Oprostite na ovim nestrucim izrazima ali stvarno nisam neki audiofill i ne baratam najbolje ovim pojmovima. Unaprijed hvala.
 
Da li kod zadnjih satelita X-540 mogu da se produze kablovi, t.j. da li sateliti imaju cinc ulaze ili kabal ide direktno u njih?
 
Nazad
Vrh Dno