Šta je novo?

Logitech Set Point & Microsoft Intelli Point

Twix

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
18.12.2001
Poruke
2,695
Poena
679
Vec jedno godinu dana bez ikakvih problema koristim svog logitech MX1000 koji je zakacen za port replikator koji je u kuci, i radi bez problema.
E sada (s hodno da je u pitanju laptop) odlucim da promenim drugog misa (Logitech nekog malog za laptop) i uzmem Microsoft Wireless Notebook Laser Mouse 6000...na oko mi se veoma dopao, mali, bezzican, baza koja moze da se nakaci na sam mis ako ga nosam negde, radi na jednu bateriju, ma milina, medjutim sa njim dobijem i MS Intelli Point software koji kada sam ubacio i krenuo da instaliram, on mi kaze da vec ima software instaliran na sistemu (za misa) i da mora da ga uninstallira....naravno rec je o Logitech Set Point-u...

Da li je ikako moguce da se instaliraju oba software-a i da rade u isto vreme, jer ipak jedan koristim kuci (pogotovu sto MX1000 dugmice ne drzim po default-u vec sam ih prilagodio sebi)?
 
Nazalost moraces da se odlucis ili za jedan ili za drugi softver. Ja sam imao problema takodje sa microsoftovom tastaturom natural 4000 i mx1000 i sve dok nisam ostavio samo drajvere za tastaturi u set point, nije moglo da sljaka!!!

E sad alternativno resenje jeste malo glupo, ali moze da upali. NAime ako te nemrzi da instaliras ceo sistem opet i imas mesta na disku za bacanje, instaliraj jos jedan windovs. U jednom stavi setpoint, a u drugom microsoft drajvere ;)
 
Nećeš moći da koristiš oba drajvera, ali što ne vidiš da li IntelliPoint prepoznaje extra tastere na Logiju, pa ga onda koristi sa MSovim softverom.
 
Nećeš moći da koristiš oba drajvera, ali što ne vidiš da li IntelliPoint prepoznaje extra tastere na Logiju, pa ga onda koristi sa MSovim softverom.

Ovo je dobra ideja.
Vredi pokusati......

Nista ne ostaje, vec cu instalirati MS Intelli Point i videcu da li ce nekako da prepozna par tastera na MX1000 (u principu ja sam zamenio mesta Back i Forward dumgmicima sa strane na MX1000)....

Javljam sta se desava...
:type:
 
Bojim se da ne moze...

Malo su glupo, da nekazem monopolisticki napravili oba software-a...

Synaptics touchpad koji je inace na laptop-u ima isto software, i on ide sa svima (i MS-om i Logitech-om).....a ova dva nece ni da cuju jedan za drugog...

Ako neko upadne u ovakvu situaciju (znaci da ima vise miseva, od koga ima i MS i Logi-ja) na zalost morace da bira koji software hoce da koristi, jer ova dva nikako ne mogu da idu zajedno :(

:S:
 
Jednostavno: sa kojim vise radis, njegov soft ostavi...
 
Nazalost moraces da se odlucis ili za jedan ili za drugi softver. Ja sam imao problema takodje sa microsoftovom tastaturom natural 4000 i mx1000 i sve dok nisam ostavio samo drajvere za tastaturi u set point, nije moglo da sljaka!!!

E sad alternativno resenje jeste malo glupo, ali moze da upali. NAime ako te nemrzi da instaliras ceo sistem opet i imas mesta na disku za bacanje, instaliraj jos jedan windovs. U jednom stavi setpoint, a u drugom microsoft drajvere ;)

I ja imam grdnih problema sa Logitech G5 (Setpoint 3.30) i MS Natural Ergonomic 4000 tast. (Intellitype Pro 6.1). Ja uopste nemam My Keyboard tab u Setpointu, ali zato imam Setpoint tab u Intellitype Pro koji samo poziva Setpoint. Glavni mi je problem sto se pri svakom restartu monitor ugasi (zacrni) na kratko (1 s) i zatim ponovo upali. Nekad se desi da ostane ugasen, pa pomaze samo hardw. reset. Kakvi su bili tvoji problemi ?

Preko kojih drivera radi MS 4000 kod tebe ?
 
Preko kojih drivera radi MS 4000 kod tebe ?

Posto sam skontao da mi rade volume up i down, mute i kalkulator i bez ikakvih drajvera microsoftovih (ono fovourites i ostalo ni ne koristim), ubio sam sve zive (tastauru prepoznaje kao neki HID device bla bla) i ostavio samo setpoint i to stariju 3.0x verziju (3.3 mi nije pokazivala sliku misa i nesto se botovala) :wave:
 
Posto sam skontao da mi rade volume up i down, mute i kalkulator i bez ikakvih drajvera microsoftovih (ono fovourites i ostalo ni ne koristim), ubio sam sve zive (tastauru prepoznaje kao neki HID device bla bla) i ostavio samo setpoint i to stariju 3.0x verziju (3.3 mi nije pokazivala sliku misa i nesto se botovala) :wave:

Najzad sam nasao resenje.
Prvo: Setpoint 3.30 moze da radi uz Intellipoint 6.1 bez problema. Zato sto Setpoint uopste ne podrzava MS Natural 4000 Kbd, nju kontrolise MS software, a G5 kod mene kontrolise Setpoint.
Drugo: To sto Setpoint 3.30 inicijalno po instalaciji daje sliku generickog misa je poznat problem - o tome resenje na siteu Richarda Lowensa, koji je napisao uber options program za Logitech Setpoint.
Trece: moj specifican problem je takjodje resen razmenom emailova sa Richard Lowensom
 
Borko bre pa niko nije ni rekao da nece da rade microsoftov softver samo za tastaturu i logitechov za misa. Ali ako si ti resio probleme kod sebe i to je odlicno :wave:
 
Nazad
Vrh Dno