Šta je novo?

Logitech MX518 popravljanje kabla - help!

P$ych0

Slavan
Učlanjen(a)
07.06.2005
Poruke
2,029
Poena
390
Posedujem ovaj mis (tacnije 2) i na momente gubi signal. Utvrdio sam da je problem do kabla. Pitanje moje glasi: Kako najlakse da ovaj problem resim? Skracivanjem ili menjanjem citavog kabla.

Kako najlakse ovo da odradim posto u zivotu nisam cackao usb kablove :( Svi saveti su dobrodosli.

P.S. Garancija je istekla a logitech technical support je baljezgarija (poslali su mi nov mis koji ima isti problem (samo nov se ni ne pali ako ne cimam kabl ko pomahnitao).
 
Problem sa novim si resio koliko vidim.

Sto se starog tice, imas 2 mogucnosti - da utvrdis na kom mestu nastaje prekid, ako je u samom kablu onda da vidis na kom mestu. Ako je na sredini kabla (mada ce najverovatnije biti u prvih 5 cm od misa) onda moras da menjas kabl. Ako je blizu misa, odseces taj deo i ponovo zalemis.

Druga mogucnost je da je se kabl odlemio ili imas hladan lem pa nema kontakt. Morao bi da otvoris misa i da pogledas i ispitas to. Ako je tako, odlemis kabl i ponovo zalemis ili, ako je hladan lem, uzmes fen i zagrejes ga malo :)
 
Problem sa novim si resio koliko vidim.

Sto se starog tice, imas 2 mogucnosti - da utvrdis na kom mestu nastaje prekid, ako je u samom kablu onda da vidis na kom mestu. Ako je na sredini kabla (mada ce najverovatnije biti u prvih 5 cm od misa) onda moras da menjas kabl. Ako je blizu misa, odseces taj deo i ponovo zalemis.

Druga mogucnost je da je se kabl odlemio ili imas hladan lem pa nema kontakt. Morao bi da otvoris misa i da pogledas i ispitas to. Ako je tako, odlemis kabl i ponovo zalemis ili, ako je hladan lem, uzmes fen i zagrejes ga malo :)

Hvala na odgovoru. Mislim da je prekid blizu famoznog ulaza u mis. Objavicu detalje kad prodje operacija. U najgorem slucaju cu imati rezervne delove :p
 
sredjivao sam to ranije.
uglavnom je prekid odmah do misa.
skratish malo kabl, i to je to.
kad otvorish smisli najbolji nachin :)
 
Da u 95% slucajeva je prekid na samom izlazu iz kucista misa jer se tu najvise savija. Onih 5% moguda budu od nekog fizickog ostecenja tipa prikljestio si ga fijokom itd.
To ti je bukvalno 5 minuta posla, radio sam to na nekoliko drugih miseva.
 
Nazad
Vrh Dno