Šta je novo?

Logitech MX Keys ili MX Keys Mini i koja oznaka

pinocio

Slavan
Učlanjen(a)
19.01.2009
Poruke
1,505
Poena
455
Sveo sam izbor tastatura na minimum :) Jos mi ostala ova dilema,cena im je priblizno ista pa je jos teze doneti odluku.U sustini ista tastatura,samo je Mini model bez numerickog dela.

I zanima me jos jedno pitanje... koje su sustinske razlike izmedju US i DE tastatura,i izmedju QWERTZ i QWERTY!? Trenutno koristim YU i imam nasa slova i na samim tasterima..QWERTZ je varijanta i kad pritisnem Z dobijem Z dok znam da kod mnogih menja Z umesto Y. Postoje li na US nasa slova,iako nisu upisana na tasterima? Pretpostavljam da se nemacka tastatura razlikuje samo po tim "skrivenim" tasterima i da su tamo njihova slova,al verovatno neko ima vide iskustva!? Problem mi je sto MX keys ima milion varijacija,i milion oznaka,cak ima i francuska koja ako sam dobro zapamtio uopste nema Q.

Hvala
 
To da li uzimaš sa ili bez number pad zavisi od tvojih potreba. Ja toliko koristim number pad da nema šanse notebook da uzmem bez njega, a ne običnu tastaturu.

Što se tiče US/DE rasporeda, to posmatraj kao verziju štampe na samim tasterima. Ti softverski određuješ šta će koji taster da ti radi. Meni je uvek uključen Serbian Latin, Serbian Cyrillic i English US. Prebacujem po potrebi.
 
To da li uzimaš sa ili bez number pad zavisi od tvojih potreba. Ja toliko koristim number pad da nema šanse notebook da uzmem bez njega, a ne običnu tastaturu.
Ma... nisam pametan,na kucnom racunaru imam vecu tastaturu od MX Keys i cesto uhvatim sebe kako kuckam na numerickom delu,dok na laptopu (dimenziono) imam bukvalno u cm istu tastaturu kao kao MX Keys Mini i ne osetim potrebu za numerickim delom... I sad me to izludjuje... sta god da izaberem,bolji izbor ostaje u radnji :D
Znaci u sustini US/DE sta god da kupim,samo stvar navike
 
Niko od tebe samoga ne može znati bolje šta tebi treba! Ako često seliš tastaturu, mogu da razumem zašto bi uzimao mini, u svim ostalim slučajevima full. Bolje da imam nešto pa da ne koristim nego da mi nesto treba a nemam ;)
 
Bolje da imam nešto pa da ne koristim nego da mi nesto treba a nemam ;)
I ja gotovo uvek tako razmisljam,al u ovom trenutku mi Mini nekako lepsa,elegantnija,kompaktnija,jednostavno privlacnija... i zato velika dilema (ljubav na prvu vs razum :D) ... trenutno sam na 55/45% ka Mini modelu
 
just go for it. listen your inner self :)
 
Pojavila se jos jedna zanimljivost... logitech je u pogon ubacio i neke BOLT risivere koji navodno bolje rade od Unifi risivera. E sad,i MX Keys i MX Master 3 postoje i u verzijama za BOLT i za Unifi risivera,al npr mis koji radi na BOLT ne podrzava Unifi i obrnuto. Pa me zanima da li to znaci da vise nece biti unifi risivera i da ce se sve nove logitech periferije praviti sa BOLT risiverima.MX Keys MINI recimo radi samo na BOLT risiveru. Posto sam u fazi kupovine zanima me dal je uopste to bitan detalj.
 
For Bussiness verzije su na Bolt-u i po svemu sudeći novi hardver će polako prelaziti na taj standard jer je unifi risiver imao problema sa interfernecijama na USB 3.0 portovima kao i sigurnosne rupe pa je bilo moguce preuzeti kontrolu nad periferijama.
Klasicna Bluetooth podrska ce i dalje biti tu nevezano za Uni/Bolt.
 
Da,da... to sam vec sve video,a misa sam vec porucio na Uni pre nego sto sam saznao za BOLT,pa sam pomislio mozda je bolje odmah preci na BOLT,ali za kucnu varijantu mislim da ipak jos uvek nema potrebe iako je BOLT bezbedniji,stabilnija veza sa manjim opterecenjem blututa... za sada ga podrzava samo par tastatura i par miseva,iako pretpostavljam da ce za godinu dana spisak periferija koje podrzavaju BOLT biti mnooogo veci. Jeeedva sam pohvatao konce oko svih tih oznaka MX serije. MASTER 3 ima sa Bolt risiverom,sa UNI risiverom i bez ijednog... Tastaure MX Keys postoje sa UNI i sa BOLT opcijom,dok MX Keys Mini ima samo BOLT opciju,tako da nece raditi kod nekoga ko ima MASTER 3 sa UNI risiverom,mislim radice,ali ne preko risivera,vec direktno putem Blututa... plus slovne oznake na tastaturama... znaci milion opcija... jedva se snadjoh :D Misa sam porucio,a tastatura u ovom trenutku ce verovatno biti veca,sa numerickim delom i odmoristem za dlanove... samo da se jos finansijski sve slozi :D
 
Podrzavam full size ako ima mesta na stolu, palm rest manje vise, godinama sam ga koristio, pre godinu-dve skinuo, ne fali mi, bitnija je pozicija/ugao ruke u odnosnu na radnu povrsinu, tako da se time obavezno pozabavi, visina stolice, tastature, monitora...
 
Podrzavam full size ako ima mesta na stolu, palm rest manje vise
Zavrsena prica porucih full size sa tim dodatkom... Mala je razlika u ceni u odnosu na samu tastaturu... 3-4 eura... a sam dodatak da se kupi je oko 15e mislim.... nebitno... Master 3 porucen na jednom kraju sveta MX Keys na drugom,pa eto... cekam da se druzina okupi :D A topic ce nadam se biti nekom od koristi pre svega zbog price BOLT vs Unify risiver
 
Cekamo i utiske u radu kada pristignu!
 
Cekamo i utiske u radu kada pristignu!
Ma ja sam skroman korisnik,meni je bitno da mi se dopada,da mi otprilike ispunjava neke moje kriterijume,a kvalitet se na osnovu recenzija i utisaka korisnika valjda podrazumeva. Na misa verujem da necu imati problema da se prilagodim,jer koristim vise od deceniju MX518 koji takodje nije mali gabaritom. A sto se tastature tice ne volim mehanicke,tako da ni tu nece biti problema.Samo da ne bude nekih drasticnih problema oko neispravnosti npr. i ja vec prezadovoljan :)
 
Ja mehanicke volim ali buka mi je velika prepreka, a MX Keys sam probao na kratko, rekao bih najbolje što može da se izvuče iz membranske varijante.
Što se miša tiče osim skrola mislim da niko nema primedbi, mada je meni i MX Vertical zanimljiv!
 
MX Vertical zanimljiv!
Jes pa da svaki put moram da odgovaram na pitanje "sta je to?" - "mis" :D Drugar ima Vertical i zvao me da ga isprobam pre kupovine,ali to za mene i nije mis :D pa nisam hteo ni da ga uzmem u razmatranje iako bio po veoma povoljnoj ceni (80e) kad sam porucivao Mastera. A meni oci i srce ostali na MX Keys Mini... al eto razum pobedio :D Jednostavno ne imadoh hrabrosti da je kupim :) MX Keys je star 2 godine,i svi imaju pozitivne utiske tako da sam ubedjen da nisam napravio pogresan izbor
 
POzdrav, imam jedno pitanje. Narucivao sam MX keys tastaturu preko KP. Covek mi je poslao link to tastature da proverim jel to ta.
I na linku je pisalo US layou i na slikama je bio prikazan veliki levi shyft i enter horizontalni. I ta je bila nesto skuplja od UK layouta koji ima mali levi shyft i vertiukalni enter. Danas kad mi je stigla na kutiji pise US international, ali je verzija sa malim levim shyftom.

Da li neko zna jel u opste postoji ova tastatura sa velikim levim enterom i kako da je nadjem?
Inace sto se tice kucanja, ovo je mozda najsavrsenija tastatura koju sam ja koristio, cak za nijansu bolja od Thinkpad laptopa koja mi je bila neprvazidjena.

Ovu sam hteo:

Ovu sam dobio:
 
@zholinho
Čitao sam na Reddit-u o tome, a možda je neko i ovde pisao, izgleda da je jedina mogućnost naručivanje iz Amerike (eBay ili tako nešto).

 
Da li neko zna jel u opste postoji ova tastatura sa velikim levim enterom i kako da je nadjem?
Ovde su ti svi modeli i njihove sifre,i tako ces ih najlakse naci... kucanjem sifre u pretrazivac ili proverom sifre kod prodavca

  • Keyboard only Deutsch (Qwertz): 920-009403
  • Keyboard only Français (Azerty): 920-009405
  • Keyboard only Suisse / Schweizer (Qwertz): 920-009407
  • Keyboard only Italiano (Qwerty): 920-009409
  • Keyboard only Dansk/ Norsk/ Svenska/ Suomalainen (Qwerty): 920-009411
  • Keyboard only UK English (Qwerty): 920-009413
  • Keyboard only US International (Qwerty) : 920-009415
  • Keyboard only Pусский (Йцукен/Qwerty): 920-009417
  • Keyboard only Español (Qwerty): 920-009410
  • Keyboard with Palm Rest US International (Qwerty) : 920-009416
  • Keyboard with Palm Rest UK English (Qwerty): 920-009414
  • Keyboard with Palm Rest Dansk/ Norsk/ Svenska/ Suomalainen (Qwerty): 920-009412
  • Keyboard with Palm Rest Suisse / Schweizer (Qwertz): 920-009408
  • Keyboard with Palm Rest Français (Azerty): 920-009406
  • Keyboard with Palm Rest Deutsch (Qwertz): 920-009404
Ovo su sifre samo tastatura bez kombo ili biznis varijanti

@filipos 118e kod nas u Srbiji,ali poslednji komad u ponudi sajta

p.s.inace za par minuta sto koristih tastaturu nadjoh joj jednu "manu",al cu je brzo resiti,resenje je na putu :D Senzori za osvetlenje tastature su na bocnim delovima tastature,a posto meni vise od decenije mis MX518 stoji u istom polozaju i kabel mu se tako umotao i formirao,sad mi non stop ide na obod nove tastature i ukljucuje joj osvetlenje.:D Bukvalno svaki pokret misa mi ukljuci osvetlenje na tastaturi :D Al resicu ja to vec nekako ;)
 
Hm da, isti slucaj kao moj.

@pinocio sad gledam ovu listu ove moje sifre nema tu, verovatno zato sto je bas za MAC. Sifra je 920-009558.
Inace nijedna ova sa liste nije kao ova sto ja trazim.
 
Rešiće se čim stigne MX Master, onda ćeš imati ful-ugođaj. :)
 
Uz mis sa kablom postoji moralna obaveza koriscenja "mouse bungee"-a 😁
 
Узео сам ову фул сајз тастатуру за бф у Швајцарској била је 52-3 евра, одлична тастатура! Једино ме живцира што на Меку на српском језику слово з се налази на ипсилону.
 
Uzeh pre dva, tri dana MX Keys Mini i MX Anywhere 3, međutim nisam uopšte primetila da uz tastaturu ne dolazi receiver, a ovaj što se dobija uz miša, usb unifying, ne radi sa Keys Mini. 🤦‍♀️ Jel ima negde da se kupi Logi Bolt Receiver kod nas? Tražim ga na netu, ali ga ne nalazim nigde. I znate li da li će Bolt raditi i sa ovim mišem? Da ne bih koristila dva receiver-a.
 
ne mogu da poverujem da ne dolazi risiver uz bezicnu tastaturu
 
Ni ja, zato i nisam obraćala pažnju na to, pa mi je promaklo. Uz verziju sa numeričkim delom dolazi usb unifying, ali uz Mini ne daju ništa, potpuno neverovatno. Da sam uzela miša Anywhere 3 for business, ne bi bio problem jer uz njega ide bolt, al i tu sam se zeznula i uzela običan sa unifying.
 
Imam neki bluetooth adapter, ali veza se stalno gubi, više ne radi nego što radi, odavno sam i prestala da ga koristim. Jedino da kupim novi, pa da vidim da li će biti bolje.
 
Pojavila se jos jedna zanimljivost... logitech je u pogon ubacio i neke BOLT risivere koji navodno bolje rade od Unifi risivera. E sad,i MX Keys i MX Master 3 postoje i u verzijama za BOLT i za Unifi risivera,al npr mis koji radi na BOLT ne podrzava Unifi i obrnuto. Pa me zanima da li to znaci da vise nece biti unifi risivera i da ce se sve nove logitech periferije praviti sa BOLT risiverima.MX Keys MINI recimo radi samo na BOLT risiveru. Posto sam u fazi kupovine zanima me dal je uopste to bitan detalj.
Ni ja, zato i nisam obraćala pažnju na to, pa mi je promaklo. Uz verziju sa numeričkim delom dolazi usb unifying, ali uz Mini ne daju ništa, potpuno neverovatno. Da sam uzela miša Anywhere 3 for business, ne bi bio problem jer uz njega ide bolt, al i tu sam se zeznula i uzela običan sa unifying.

krastavac... vec sam pisao u postu... MX Mini radi samo sa BOLT risiverom,tako da ces morati da koristis dva risivera ili blutut
 
Nazad
Vrh Dno