Šta je novo?

Lock phone opcija kod symbian telefona

vizionar

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
442
Poena
619
kakva su vasa iskustva sa koristenjem Lock Phone opcije u Settings-Security meniju?
Interesuje me da li postoji odredjeni broj puta koliko se moze ukucati pogresan kod pre nego sto se telefon potpuno zablokira, ili se netacan kod moze uneti bezbroj puta?
Pitam jer sam na vise mesta procitao da je jedini nacin da se resetuje kod, da se fleshuje telefon. Da li je to tacno?
 
Poslednja izmena:
Mislim da nema ograničenja po pitanu broja unosa (nigde nije naglašeno u uputstvima), nije to kao kod PIN i PUK kodova na SIM kartici...

Da, fleš je jedini način da otključaš telefon ako zaboraviš šifru...

Postoje i programi koji zaključavaju telefon automatski ako neko stavi drugu karticu (krađa), pa čak ti SMS-om pošalju broj tog telefona... Neki od njih dozvoljavaju da im SMS-om pošalješ kod kojim obrišeš sve u telefonu, itd...

Ja sam se jednom dobro opekao na takav program, pa mi više ne pada na pamet da se igram sa tim...
 
Mnogo dobra i korisna opcija. Mozes do nje doci i stiskanjem tastera za paljenje/gasenje telefona i nalazi se na dnu. Inace mozes kucati sifru sve dok je nepogodis a ne samo 3 puta. Recimo neki klinja mi se zalio kako kad ostavi tel kod trenera da mu cuva za vreme treninga uvek ima manje kredita. Ja mu lepo objasnio proceduru za zakljucavanje i sad trener moze da trosi tudji ;)
 
Korisna, ali samo ako nema tog limita nakon kojeg blokira telefon.
Na stranim forumima mi rekose da postoji taj limit - i on iznosi 5 puta.
Tog se bojim ne zbog sebe, nego zato sto neko moze da se igra s mojim telefonom, pokusa uci pogadjajuci sifru, i onda mi blokira telefon, sto se moze odblokirati samo posebnom procedurom u servisu.
Da li je iko unosio pogresnu sifru vise od 5 puta pa moze ovo da potvrdi?
 
Nije tacno ovo Vizionar za 5x...Kada unese pogrecno lock code 5 puta onda narednij 5 min ne mozes da otkljucas fon....pa kad prodjes uneses pravi i radi kako valja...pozdrav
 
Stvarno?! Onda je to odlicno napravljena opcija. Jesi 100% siguran u to?
 
Ako mislis na ono power dugme/pa lock phone jesam..Ako je potrebnomogu da snimim video clip sa 6630 ili 6600 da se uveris...
 
Kad promenis sim karticu,a ukljucena je opcija lock if sim changed, imas fore 5x i onda cekas 5 min,pa ponovo...Iz licnog iskustva...
 
vizionar je napisao(la):
Stvarno?! Onda je to odlicno napravljena opcija. Jesi 100% siguran u to?

Ja sam sto posto siguran jer sam se u**ao od muke kada mi je drugar par sati nakon sto sam ga kupio i odredio sifru probao je vise od pet puta i posle nije htela ni moja sifra. Ipak nije samo 5 min cekanja nego negde izmedju 20-30 min.
 
Hvala vam mnogo na odgovorima!
Ni na nekim stranim forumima mi nisu znali odgovoriti na ovo pitanje. Najbolji ste! ,)
I da, mislio sam na opciju Lock phone, do koje se dodje
1. ili kroz Settings-Security
2. ili pritiskom na On/off dugme pa opcijom Lock phone.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno