Šta je novo?

Lite-On DVD 167 T?

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Bio sam odlucio da kupim DVD citac Lite-On 166s, medjutim, posto ga trenutno nema (treba da stigne) ponudili su mi 167 T. Ne znam kakav je u odnosu na 166s. Koliko vidim kako modeli 163, 165 i 166s koje pravi firma JVC Lite-On IT (da li je to uopste "pravi" Lite-On), tako ni taj novi 167 T(koji ne postoji ni na sajtu JVC Lite-On IT), ne mogu se naci na oficijelnom sajtu Lite-On-a. Da li neko moze da mi objasni o cemu se radi odnosno da mi preporuci koji od tih "Lite-On-ova" da kupim?
 
163 i 165 vec spadaju u raritete, 165-ca je bila najbolji citac, ali kratkog veka izdrzljivosti.
Uzmi koji nadjes neces da promasis.
 
BokiPK je napisao(la):
163 i 165 vec spadaju u raritete, 165-ca je bila najbolji citac, ali kratkog veka izdrzljivosti.
Uzmi koji nadjes neces da promasis.
A da li su mozda 166s i 167T, dozivele neka poboljsanja u smislu duzeg veka izdrzljivosti. U karakteristikama pomenutih DVD citacima stoji 70000 casova rada dok kod recimo Asusa pise 100000. To je, u oba slucaja, prilicno dug vek, pa mi reci sta ti podrazumevas pod "kratkim vekom izdrljivosti"?
 
Podrazumevam da su vecina pocrkali u roku od mesec dana nakon isteka garancije.
To sto ASUS-u pise 100k radnih h, nista ne znaci. Ako znas sta se uopste podrazumeva pod radnim satom za opticke uredjaje. Pogledaj na kutiji bilo kog retail pakovanja. Ukratko, nije precizno:
- xxxxx sati pod naponom, gde je drajv u upotrebi(citanje, rezanje, ili sta vec) 5% vremena.
166 se zasada pokazao solidnim, 167 je prekratko na trzistu da ista mogu da tvrdim.
 
Poslednja izmena:
I ostaje jos pitanje da li je taj 167 T zaista proizvod Lite-On-a (odnosno JVC Lite-On-a) ili mozda neka Kineska kopija. Isto tako, da li podrzava klacican ATA konektor osim S-ATA (kako sam cuo)?
 
BokiPK je napisao(la):
Podrazumevam da su vecina pocrkali u roku od mesec dana nakon isteka garancije.
To sto ASUS-u pise 100k radnih h, nista ne znaci. Ako znas sta se uopste podrazumeva pod radnim satom za opticke uredjaje. Pogledaj na kutiji bilo kog retail pakovanja. Ukratko, nije precizno:
- xxxxx sati pod naponom, gde je drajv u upotrebi(citanje, rezanje, ili sta vec) 5% vremena.
166 se zasada pokazao solidnim, 167 je prekratko na trzistu da ista mogu da tvrdim.
Jel tu ubrajas onaj moj 165 sto je crko posle 4 (cetiri) meseca?
Salu na stranu, 165 je jedan od najboljih citaca sa kojima sam se sreo ( a probao sam ih bas mnogo :p ) osim ona dva nesrecna DDU 1621 :-devil-:
 
Vince Carter je napisao(la):
Posle godinu dana intenzivnog koriscenja istog, rekao bih da se pokazao... fenomenalnim! ;)
Pronasao sam u jednoj prodavnici u Novom Sadu 166s, ali mi je cudno sto je garancija samo 6 meseci. Da li mozes da mi kazes koji je tvoj tip Lite on DVD citaca (166s01 ili 166s02)?
 
ciciban je napisao(la):
Pronasao sam u jednoj prodavnici u Novom Sadu 166s, ali mi je cudno sto je garancija samo 6 meseci. Da li mozes da mi kazes koji je tvoj tip Lite on DVD citaca (166s01 ili 166s02)?

Znaci da im mnogo dugo stoji na lageru.
Razlika izmedju S01 i S02 je u samo pakovanju. Isti uredjaj moze doci bulk , kutije od 10 ili 20 kom, bulk sa softverom, i/ili retail pack. Svako pakovanje ima svoju oznaku.
 
Nazad
Vrh Dno