Šta je novo?

Linux Mint 17 Qiana LTS

Мени је то један од детаља КДЕ варијанте где то, као и милион других ситница, можеш да подесиш. Јесте да га не воле спартански расположени линуховци али се мени прозори увек отварају где ја хоћу. ;)
 
Ma idi, naivklo se na KDE pa ništa drugo ne ide :)

Rešio nakon ne pamtim koliko dugo vremena, ima nekoliko godina sigurno, da probam Ubuntu i Linux Mint, Ubuntu je ok, može da prodje, mada me nervira malo tray sistem, drugih zamerki i nemam, medjutim Cinnamon (Linux Mint) mi je bolji, nema raspali compiz a to od efekata što ima je skroz u redu, ima fine ekstenzije, aplete, integraciju poput KDE da se svuče direktno sa mreže, fino izgleda sve u svemu, ali nema smart, centered or whatever placement prozora ... ali dobro šta da se radi :)
 
Meni je bolji Xubuntu, tj. Ubuntu sa XFCE nego Mint...
 
U principu sve je to isto, UI odnosno DE se razlikuje, problem je što svaki DE ima neku manu, osim KDE-a lol
Ništa, nema veze ono moje pitanje za centriranje prozora, bataljujem ipak Cinnamon, daću još jednu šansu Ubuntu-u pa ako ne ide vraćam good ol' OpenSuse i KDE :)
 
U kompizu možeš da namestiš gde će prozor da se otvara. Verovatno i Cimet ima to podešavanje u svom upravniku prozora.
 
Za Ubuntu znam, a da instaliram compiz u Linux Mint samo radi te opcije mi se ne radi, inače nema to podešavanje.
 
Jel zna neko kako da resim sliku u Skype-uda nije naopacke? Probao sam par stvari i nijedna ne radi, uvek je naopacke.
 
Jel zna neko kako da resim sliku u Skype-uda nije naopacke? Probao sam par stvari i nijedna ne radi, uvek je naopacke.
Kakv gconf :( to je problem koji se ponavlja kod nekih kamera, ne znam napamet ali se secam da se to resava linkovanjem odredjenog fajla ili startovanjem
tog fajla zajedno sa skypom.
pogledaj ovo:
http://askubuntu.com/questions/219827/webcams-image-upside-down-and-with-zoom

http://askubuntu.com/questions/12718/asus-k52f-laptop-web-camera-shows-upside-down-picture-in-skype

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2229467

https://www.kubuntuforums.net/showthread.php?60794-webcam-is-upside-down
 
Na masini iz potpisa snimio sam VMware i na njega Mint 17 x64 cinnamon i kada recimo stisnem start i pomeram mis da izaberem nesto zamrzne se i ovaj error mi ispise:



Evo i sam i log, ako neko moze da pomogne, izludecu. :mad:
 

Prilozi

  • vmware-1.txt
    280 KB · Pregleda: 1,262
Poslednja izmena:
Ne bih rekao da ovo ima veze sa distribucijom koja trči u virtuelnoj mašini.

Pokušaj da menjaš hardverska podešavanja virtuelne mašine, ugasi USB, bluetooth i takve stvari pa probaj onda. U krajnjem slučaju pokušaj sa VirtualBoxom, lepo radi.
 
Ne znam, probao sam sve i nemam resenje. Ubuntu 14 x64 kada snimim radi bez problema.
 
Nikako mi ne uspeva da u geditu (i u ostalim programima koji se oslanjaju na sistemski spellcheck) dobijem spellcheck srpske latinice.
u libre officu ovo radi bez problema, zato što je valjda rešeno u okviru samog programa a ne u okviru sistema.
 
I meni treba pomoc, nisam nasao resenje na netu. Pokusavam da napravim precicu na desktop iz ovog foldera na primer:
03.jpg

Fajl kao da nema ekstenziju ali kada se dvoklikne, igra se uredno pokrece. E sad, ako napravim Make Link i to probam na desktop, nista se ne desi. Takodje ako probam desno dugme na desktop i Create a New Launcher here i izaberem taj fajl, isto se ne nista ne desava, nikako ne mogu da napravim precicu pa stalno mora da ulazim u folder da bih pokrenuo igru. Mislim i da isto nece da radi ako je fajl u formatu fajl.sh, pokrece iz foldera ali nikako preko precice.
Ako neko zna kako nek napise.
Zaboravih da napisem sistem, Linux Mint 17 Cinnamon x64.
 
Ja sam precicu za SteamWorld Dig napravio pri instalaciji, posto Steam ima tu opciju.
 
I meni treba pomoc, nisam nasao resenje na netu. Pokusavam da napravim precicu na desktop iz ovog foldera na primer:
03.jpg

Fajl kao da nema ekstenziju ali kada se dvoklikne, igra se uredno pokrece. E sad, ako napravim Make Link i to probam na desktop, nista se ne desi. Takodje ako probam desno dugme na desktop i Create a New Launcher here i izaberem taj fajl, isto se ne nista ne desava, nikako ne mogu da napravim precicu pa stalno mora da ulazim u folder da bih pokrenuo igru. Mislim i da isto nece da radi ako je fajl u formatu fajl.sh, pokrece iz foldera ali nikako preko precice.
Ako neko zna kako nek napise.
Zaboravih da napisem sistem, Linux Mint 17 Cinnamon x64.

То је бинарна извршна датотека, а оне на Линуксу немају екстензију. За пречице се користе датотеке са екстензијом .desktop. Отвори у gedit-у или било којем другом едитору текста нову датотеку, преправи параметре у коду испод, копирај га и сачувај као WorldDig.desktop на радној површини.
Kod:
[Desktop Entry]
Version=1.0
Name= Име игре
Comment=Коментар о игри
Exec=/home/ТВОЈЕ_КОРИСНИЧКО_ИМЕ/Desktop/SteamWorldDig/SteamWorldDig
Icon=/home/ТВОЈЕ_КОРИСНИЧКО_ИМЕ/Desktop/SteamWorldDig/icon.bmp
Terminal=false
Type=Application
Categories=Game;

Измена: Постави датотеку као извршиву. Десни клик Properties -> Permissions -> Allow executing file as program.
 
Poslednja izmena:
Ja sam precicu za SteamWorld Dig napravio pri instalaciji, posto Steam ima tu opciju.

Nisam uzeo kad je bio Bundle, ovo je narodna verzija :)

@Boza_S6
Hvala za savet, ali uspeo sam samo da dobijem slicicu na ikoni sto znaci da je putanja dobra, ali kada pokrenem, nista se ne desi :(
Evo koda:
Kod:
[Desktop Entry]
Name= SteamWorldDig
Comment= SteamWorldDig Game
Exec=/mnt/78C28EFAC28EBC3E/INSTALL/LINUX/GAMES/SteamWorldDig/SteamWorldDig
Icon=/mnt/78C28EFAC28EBC3E/INSTALL/LINUX/GAMES/SteamWorldDig/icon.bmp
Terminal=false
Type=Application
Categories=Game;

Ne znam gde gresim :wall:
 
Probaj da dodas .run na SteamWorldDig u tom kodu.

Edit: Ako nece, probaj i sa .bin
 
Poslednja izmena:
Пробај прво из терминала да покренеш игру
Kod:
/mnt/78C28EFAC28EBC3E/INSTALL/LINUX/GAMES/SteamWorldDig/SteamWorldDig
. Ако не пријављује никакву грешку и покрене игру, онда је са те стране у реду и једино што ми пада на памет је да ниси видео допуну моје поруке
Постави датотеку као извршиву. Десни клик Properties -> Permissions -> Allow executing file as program.
.
 
Ако одеш у тај фолдер у терминалу и пробаш да покренеш игрицу шта се дешава?
Чини ми се да игрица тражи ту библиотеку на погрешном месту.

Занемари ово што сам предходно написао.
Додај ово испод Exec:
Kod:
Path=/mnt/78C28EFAC28EBC3E/INSTALL/LINUX/GAMES/SteamWorldDig/

Кратко објашњење: Игрица се покреће из тог фолдера и у њему се налазе библиотеке које она захтева, а не налази их јер их тражи на погрешном месту, јер нисмо навели путању.

П.С Ако хоћеш да ти пречица буде доступна у менију, пребаци тај .desktop у /home/tvoje_kor_ime/.local/share/applications/
 
Poslednja izmena:
Bravo care, radi! Kazi mi, zasto zahteva Path komandu kada smo mu naveli vec Exec komandu i gde se nalazi? Zasto ne ume sam da povuce onaj libsteam_api.so koji se nalazi na istom mestu gde i izvrsna aplikacija?
 
То је нешто до самог програма. Вероватно да покушава да учита библиотеку из "тренутног директоријума", а "тренутни директоријум" је "/" (корени) уместо оног у којем се програм налази.
 
Mint radi odlicno meni na pc starom 6 godina i to dual core 2.5ghz i 4gb ram ovo leti i bolje mi radi nego win 7 original koji imam
pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno