Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
AKS ima tu opciju da otvoris pre nego sto platis, kazi mu da kad posalje paket naglasi to, da otvoris paket pre placanja, ne znam da li se bas tako kaze, proveri na sajtu
ako se desi da ti kurir ne da da otvoris pre placanja, kao vadi se na vreme jer ima dosta i ne stize ... daj mu 200din i odmah ce ga naci, vreme mislim :d
 
ta opcija je odavno ukinuta u svim kurirskim sluzbama zbog zloupotrebe...nema vise otvaranja pre placanja!
 
Tako sam i ja cuo, ugalvnom su prevaranti kupovali laptopove na taj nacin, pa otvarali zamenjivali delove i vracali nazad... u principu kurir nema vremena da ceka 30-40min da neki ***** testira laptop pa mu ostavi dodje za sat vremena, a ovaj ceo laptop prepakovao

Zato je i jedino realno kad platis da otvoris paket PRED kurirom i proveris da li nesto nije polomljeno i da li je ono sto je naznaceno na paketu unutra, i to je sve
 
ja sam skoro imao slucaj da me kurir iz bexa zove, i to onaj kurir koji dostavlja, ne ovaj ovde, kaze pita primalac da li moze da otvori paket da li dozvoljavam, ja reko ok nek otvori i to je to, i covek otvorio i uzeo...e sad to nije nigde bilo naznaceno nego valjda kupac insistirao od kurira a onaj valjda se smilovao :)
 
nikad ne kupujem na limundu od kad sam cuo za te cigle. tacno bi mu otisao na kucu da ga izudaram
 
ljudi, batalite to da li moze ili ne moze da se paket otvori, nego lepo ako je veca para u pitanju samo limundo cach, pa kad dobijete paket imate lepo ceo dan da istestirate robu pa tek onda da prosledite prodavcu novac ili ne.
mene je mucilo to sto nemam svoj dinarski racun, ali moze i tudji da se koristi recimo clana porodice ako on u svojoj banci odobri da vi budete korisnik sredstava. sve u svemu Aik banka ne uzima nikakve provizije na odrzavanje mesecnog racuna niti morate imati stalne mesecne prilive u vidu zaposlenosti, tako da preporucujem da otvorite ziro tu kako bi imali mogucnost limundo cache-a.

jedna preporuka za one koji i vrednije pakete salju ili primaju preko preporucenog pisma, za 20din vise mozete uplatiti da se elektronski prati,isti sistem kao za postekspress, skoro mi se desilo da se pismo vrati a ja ga cekam ko ***** , mislim, danas ce ,sutra ce , a postar niti je bio niti je ostavio potvrdu da je bio i da preuzmem pismo, tako da vam se to ne bi desilo koristite tu opciju jer cete znati gde se paket nalazi,kako ne bi imali problema ni kao kupac ni kao prodavac

sto se tice kupujem prodajem jeste ok, siguran sam da cete na njemu da imate mnogo manju posetu, recimo evo uporednog testa isti oglas na kp,kupindu, limundu, prva dva za 7 dana su imala oko 50 pregleda dok na licitaciji preko 150. ljudi nisu svesni koliko se lako ocene koje su na kp jedina sigurnost lako laziraju, nema provizije kod "prodaje" predmeta tako da mogu da prodam 10 bolesno skupih stvari 10 mojim klon nalozima, ili recimo 30 ocena nabije jedan clan jer ko ce da se seti pa da udje da procita malo ocene, nik moze da se menja sto je smesno, tako da ko zna znanje mnogo mu je lakse da zloupotrebi kp.

ako hocete za prodaju koristite halo oglas, forume, imam super iskustva sa njima jer ljudi vise zovu sa tih mesta
 
Da bi ti plaćao limundo kešom, ne treba da imaš račun.

To o čemu pišeš je vrednosno pismo, i ima više prednosti od pukog praćenja.
 
daj ne pricaj gluposti, a gde da ti se vratie pare u slucaju da predmet ne odgovara stanju ako nemas ziro?
preporuceno je jedno a vrednostno nesto sasvim drugo, kao i kod paketa, moze imati ili nemati vrednost u sluacju da se zagubi pa da posta/kurirska nadoknadjuje troskove
 
Znas je licno, ili nasllucujes?

Jos jedan pismeni:

" zdr brate jasam theo da pitam jeli playsastion sve uredu da nema neku gresku imas li sve kablovi i djoster 1 ili 2 ako je sve ured brate da se dogovorimo za cenu ozbiljan kupac sam imas igre isto??? pokazi mi koja tije zanja cena"

:p Ovo da pošalješ na Vujakliju kao oobjašnjenje za Limundo mesendžing. ;)
 
Sunce mu poljubim, pa valjda si mislio na vukajliju...
Oooo... <facepalm>.</facepalm>
 
Misljenja sam da kad bi neko imao love da ulozi u marketing pre svega, za pocetak a onda u izradu, firmu, registraciju i ostalo, da bi zakopo limundo za 6 meseci.
 
Koliko je limundo nazadovao u poslednjih godinu dana, prosto je neverovatno, a o kupindu da i ne pričam. Iako rado još uvek koristim ta dva sajta, moram da priznam da su ljudi izgubili interesovanje i da prodaju i da kupuju, a za sve su krive velike provizije i represija administracije. Nešto moraju da menjaju ako žele da povrate staru slavu.
 
Nema sanse, velike pare su ulozene u Limundo. Ali Limundo je poznat da sam sebi puca u nogu redovno, sa takvim marketingom ga spasavaju samo strane pare.

pa nije da nema sanse. postavka platforme i izrada sajta je nesto sto bi jedan solidan tim mogao da odradi jako brzo i ne preterano skupo. onda bi BEZ funkcionisanja sajta dosao na red opasan marketing od par meseci, uz promocije poklone i sta sve ne, pa tek onda pokretanje sajta i aukcije. Misljenja sam da bi takav poslovni program mogao da zaleti alternativni aukcioni sajt i da izbije Limundo iz koloseka.
 
Pod uslovom da oni budu sedeli skrstenih ruku. Vec nekoliko puta je to pokusano, ne znam da li si pratio alternativne aukcijske sajtove. Kad god je neko nesto pokusao oni su uzvratili najgrubljim marketingom i spucali konkurenciju.
 
Sunce mu poljubim, pa valjda si mislio na vukajliju...
Oooo... <facepalm>.</facepalm>

Bojim se da je mislio na Vujakliju. Milana Vujakliju i njegov rečnik. Ne znamo na kog vukajliju ti misliš. facepalmiopetfejspalm
Izdavačka kuća "Prosveta" predstavila je u Beogradu elektronsku verziju desetog izdanja Leksikona stranih reči i izraza Milana Vujaklije koje će se u štampanom obliku pojaviti u januaru ili martu sledeće godine...

Vujaklijin-recnik-u-elektronskoj-verziji
 
Ne znam da li ste primetili do pre koji mesec, na dnu limunda pored linka ka blogu,limundo timu i ostalog pise kupindo i link ka njemu, a na kupindu link ka limundu, e onda se neki "pametnjakovic" dosetio pa je pokusao kroz igru kljucnih reci da kupujemprodajem.com zezne i priblizi se ka PR1 za kljucne reci kupujem/prodajem tako sto su umesto da pise kupindo, napisali kupindo-kupujem i prodajem putem interneta, limundo- kupujem i prodajem putem aukcija.
Naravno uvideli su da od toga nema nista pa su skinuli taj anchor text

Jeste, definitivno se vidi pad popularnosti, to i google trends zna, e sad sto sami sebi skacu u usta nije mi jasno, umesto da otvore vrata besplatnim postavljanjem snimaka, kontrolisanim linkovima,normalnim provizijama,oni svaku paru nastoje da strpaju u dzep i zavrcu sve slavine, jednostavno mi Srbi nismo navikli na takve stvari i odmah se oseti nezadovoljstvo.
Da ne komentarisem to sto 60% aukcija ima vec fiksnu cenu, a 30% njih (ako ne i vise) koji stave za 10din spremne dvojne naloge za fiksiranje cene.

ps.
sto se tice komentara o alternativi koja bi izbacila limundo iz koloseka, imam jednu lepu ideju koja bi mogla to da ostvari, jer nije vidjena ni na jednom sajtu do sada, e sad sto se tice tehnicke realizacije sam tu i tamo, a finansija na 0.
oni su imali veliki pocetni kapital ulagaca, to je javno dostupno u privrednom registru, moze se krenuti od zakupa deljenog hosta, ali cim se prevazidju potrebe njega ni oni od 400e mesecno nece moci da podrze zahteve.
naravno , pitanje je da li bi sve to moglo da prodje bez osnivanja firme tj. doo, pored toga treba razmisliti o sistemu naplate i jos mnogim stvarima, tako da ....
 
Poslednja izmena:
Limundo podigao proviziju na 4 posto na cifre preko 10000 ako sam video tacno.Izgleda da pucaju pa traze putem dizanja provizije privremeno resenje.
 
Limundo podigao proviziju na 4 posto na cifre preko 10000 ako sam video tacno.Izgleda da pucaju pa traze putem dizanja provizije privremeno resenje.

Provizija za zavrsetak aukcije sa konacnom
cenom do 20.000 dinara ce iznositi 4%. Ukoliko je
konacna cena preko 20.000 dinara provizija ce
iznositi 800 dinara +1% od konacne cene
predmeta.
 
stvarno su nisko pali, evo promena cenovnika i sada za pokretanje aukcije od 11 do 99din uzimaju 3din provizije.
kao sto sam rekao,svaku paru nastoje da uzmu,zateze se kais za jos 2 rupe. ne mi me cudilo ako uskoro pocnu da naplacuju stavljanje predmeta u listu zelja, ili slanje privatnih poruka :sceptic:
 
Moram malo i da vas ispravim ....

U nekim kategorijama je spuštena provizija, sada je 4, a bila je 8 posto.
I cena od 3 dinara nije visoka, ako će da očisti MILIJARDU gluposti koje mesecima nemaju kupca, vrte se stalno, pokreću se automatski, neki imaju po 100tinak takvih aukcija, sa nekim glupostima, starim novčanicama koje NEMAJU nikakvu vrednost, iz doba hiperinflacie (ko ih nema ?!? ) itd itd, pa ne moš naći kad ti treba prava stvar.

Tako da to i nije toliko besmislen potez.
 
Олоши подигли провизије и обавестили 2 сата пре промене. Да су бар пар дана раније објавили промену, него овако... Провизија од 3 динара је нешто најјадније што су урадили, ја недељно имам преко 20 таквих аукција које продам, а ако се неком не свиђа да гледа аукције новчанице, марке поштанске и кованице, има опцију да их угаси у претрази.
 
Moram malo i da vas ispravim ....

U nekim kategorijama je spuštena provizija, sada je 4, a bila je 8 posto.
I cena od 3 dinara nije visoka, ako će da očisti MILIJARDU gluposti koje mesecima nemaju kupca, vrte se stalno, pokreću se automatski, neki imaju po 100tinak takvih aukcija, sa nekim glupostima, starim novčanicama koje NEMAJU nikakvu vrednost, iz doba hiperinflacie (ko ih nema ?!? ) itd itd, pa ne moš naći kad ti treba prava stvar.

Tako da to i nije toliko besmislen potez.

sa ovim se apsolutno slazem uz napomenu da su trebali da stave od nula do 99 jer ce prodavci djubreta samo da promene sa vise cifre na 10. a ti druze sto predlazes da se iskljuci svasta tako nesto u pretrazi, to bi bilo lepo kad bi Limundo imao pretragu kao ebay - a nema je i sajt ce biti los, u minusu, odvratan, dok god je tih stvari koje niko ne kupuje i jedan lik ima po par soma aukcija chepova za flase, odece iz africke humanitarne i slicno.
 
^ Da nije bilo tih aukcija (markica, novcanica i kovanica, i uopste raznih kolekcionara) Limundo ne bi ni postojao danas. Upravo su te aukcije u pocetku pomogle sajtu da zazivi i nastavi postojanje do danas, a sada ih maltretiraju i seljakaju levo-desno, sa Limuna na Kupinu i obrnuto plus non-stop menjaju provizije za kategoriju kolekcionarstvo.
 
Po meni vise nema leba od trgovine za prodavce,jer ako recimo predmet realno vredi 150 evrica na limundu se proda za sto evrica ako ne obezbedite cenu a znate nasto mislim.Dakle dok platite proviziju za bednu cenu od sto evra za koju ste prodali robu racunice nema.Na kp isto stavite da taj predmet koji vredi 150 evra prodajete za 100 sigurno cete ga prodati i necete platiti proviziju, nego ebiga siromasna drzava I uvek ce biti netko kome preko trebaju pare te daj sta das i tu onda limundo caruje.Ja ih ne kritikujem nego im se sto vise divim kako su smislili lep nacin kako da uzmu pare.Zadovoljnin kupci jer su kupili jeftino i naravno prodavci jer dosli koliko toliko do kesa.
 
Poslednja izmena:
^ Da nije bilo tih aukcija (markica, novcanica i kovanica, i uopste raznih kolekcionara) Limundo ne bi ni postojao danas. Upravo su te aukcije u pocetku pomogle sajtu da zazivi i nastavi postojanje do danas, a sada ih maltretiraju i seljakaju levo-desno, sa Limuna na Kupinu i obrnuto plus non-stop menjaju provizije za kategoriju kolekcionarstvo.

Da Cukerberg nije overio prvu godinu na faksu i kreno da se sprda sa kapa delta i omega udruzenjima tamo, ne bi ni fejsbuk postojao. to ne znaci da bi sad za fejsbuk clanarinu trebalo priloziti fotke iz dorm room-ova i neuspesan indeks. Ocu da kazem sledece:

to sto se sada predstavlja na Limundo sajtu kao Kolekcionarstvo - to vise nije. 95% predmeta su stvari koje neko sa pravim pozivom Kolekcionara ne bi uzeo ni za dzabe. Ja licno imam veoma puno retkih markica i pokusavajuci da kompletiram neke godine sam zapravo pogledao na limundu i video SFRJ markice, i neke nebuloze koje mogu sutra nabaviti na tabake a sama pretraga je bila horor jer sam u moru smeca morao da kopam ono nesto sto zaista vredi.

E u tom grmu lezi zec - sitni trgovci koji iskoriscuju losu Limundo platformu i na Limundu drze po 2000 aukcija u proseku. Jednu zenu nisam nazalost bookmark-ovao, po broju stranica se da zakljuciti da je imala 4200 aktivnih aukcija. navodim predmete osobe koja se pretstavlja kao prodavac kolekcionarskih predmeta uglavnom

SFRJ/SCG/RS markice
igracke iz kontenjera (dakle slomljene kineske nindza kornjace i mastersi iz 90ih)
gumice za olovke, sve na komad umesto lot
potroseni flomasteri
beskorisne knjige. dakle kao neko ko ceni i postuje literaturu i zgrozava se na pomisao spaljivanja knjiga iz istorije, kazem - beskorisne knjige.
beskorisni vinili (tipa - juzni vetar)
neispravni punjaci
marame

Da se razumemo, ja jako cesto idem na Nbgd i zemunski buvljak, tamo se moze uhvatiti predmeta cija je polovna vrednost u stotinama evra, i dosta korisnog jer braca Romi ne biraju sredstva. Ovo sto ova zena prodaje na Limundu, Romi na buvljaku bace na onu gomilu za gradsku cistocu.


Po meni vise nema leba od trgovine za prodavce,jer ako recimo predmet realno vredi 150 evrica na limundu se proda za sto evrica ako ne obezbedite cenu a znate nasto mislim.Dakle dok platite proviziju za bednu cenu od sto evra za koju ste prodali robu racunice nema.Na kp isto stavite da taj predmet koji vredi 150 evra prodajete za 100 sigurno cete ga prodati i necete platiti proviziju, nego ebiga siromasna drzava I uvek ce biti netko kome preko trebaju pare te daj sta das i tu onda limundo caruje.Ja ih ne kritikujem nego im se sto vise divim kako su smislili lep nacin kako da uzmu pare.Zadovoljnin kupci jer su kupili jeftino i naravno prodavci jer dosli koliko toliko do kesa.

ima leba , zavisi kakav je prodavac i kakve su mu stvari. Mene jedan decko odusevljava, ne znam odakle mu roba ne znam kako dolazi do iste, ali radi kao car. Fair-Trader mu je nick i decko se razbi od posla. inspirsao mene da na isti nacin otvorim mami biznis koja niotkuda dopunjuje budzet sa oko 50-60k dinara. prodavati stvari koje idu na oglase inace jeste losa praksa ali prodavati odredjenu vrstu robe moze da bude veoma dobar biznis na Limundo. Prosecna cena mountain/city bike-a na limundo je oko 5-6 hiljada, a isti se mogu naci i to na lotove za po 2k komad. ako znas gde da gledas to jes.
 
Nije na tebi da odredjujes sta vredi a sta ne, tu su kupci. Da ti ljudi koji prodaju sitnice imaju para ne bi prodavali stvari od 10 din pocetnom cenom. Ima ljudi koji prezivljavaju uz pomoc Limunda a ima onih koji zive od njega. Nismo svi isti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno