Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A što onda nije leptop umesto laptop?
 
Preteruješ. Viber je nova reč i ispravno je i Viber i Vajber. Pogotovo u neformalnim forumskim diskusijama.
Ako ćemo da teramo mak na konac, svakako je Vajber ispravnije.
 
Biber ili Bajber ? лЕптоп (лапатапа ?) ne može da bude ni na jednom engleskom narečju (можда Џамејкан ).
 
Па како би онда прочитао Skype?
Skajp ili "Skype".

Takodje smatram da su oba načina ispravna. Na srpskom se čita i piše skajp, ali po mom mišljenju nije neispravno napisati naziv kompanije u izvornom obliku pod znacima navoda, dakle "Skype".
Nisam profesor srpskog jezika. Ovo pišem po osnovu znanja stečenog tokom osnovne škole.
 
A što onda nije leptop umesto laptop?

Ај, оно горе сам штуро написао па можда ниси разумео, елем, ово није тема за језичке и правописне недоумице, али ипак ћу покушати да појасним мало...

Транскрибовање/транскрипција речи не иде баш тако једноставно, иако често може баш да се напише онако како изговарамо, ето вајбер као пример, али не можемо све речи тако транскрибовати, јер би добили правописно неисправне облике. Зато постоји међународна фонетска абецеда (international phonetic alphabet) скраћено IPA , a то je систем знакова за фонетску транскрипцију.
IPA је начињен да представи само оне одлике говора које су карактеристичне у говорном језику: фонеме, интонација, раздвајање речи и слогова.
Да не смарам више, кога занима може да узме наш правопис, ту има све објашњено, а свакако има и материјала на интернету, мада ту треба бити пажљив ;)

Ево и један пример како реч alphabetical изглда у ИПА запису:
al-fuh-bet-i-kuh l

@Ilion
По нашем правопису скајп се може написати на енглеском (Skype), јер је то "изворни" назив програма, али када би сад у овој реченици уместо немам појма нпр. назив програма написао "program name", то нe би било исправно.
 
Sta je to, ko ne oceni pa sistem ocenjuje pozitivno ?
 
Da, dobio sam dve automatske od kupaca, koje sam ocenio, a oni mene nisu.

I dopbio poruku:

"Savetujemo vam da se što pre ulogujete na svoj nalog,
jer vas čeka iznenađenje od nas! :)

U duhu dobrih odnosa koje negujemo u LimundoGradu
omogućili smo članovima da dobiju automatsku pozitivnu
ocenu, ukoliko ne budu ocenjeni od saradnika u roku
od 30 dana od dana završetka kupoprodaje.

Ocene predstavljaju biografiju svakog člana na
Limundu i Kupindu, i zato je izuzetno važno da
svaka saradnja bude ocenjena.

Svaka saradnja koja ostane neocenjena, 32 dana nakon
završetka aukcije ili prodaje će dobiti pozitivnu ocenu
sa komentarom: "Automatski dodeljena pozitivna ocena".

Takođe, pozitivne ocene će za sada biti unete i za sve
neocenjene transakcije, kojima je rok za ocenjivanje
istekao u prethodna 2 meseca.

Članovi su predlagali ovakvu opciju i nadamo se
da ćete biti zadovoljni rezultatima!

Možda ste upravo vi osvojili zvezdicu ili pehar sa
dodelom novih ocena. :)

Lep dan vam želi,
LimundoGrad tim
"
 
Hahaha ovaj je dobar
ad596ca623c98c86094bf5ccd3635205.jpg
 
ovakvih primera ima milion, pogotovo kad su patike u pitanju
 
Ha ha :) Da mi plate za postavljanje oglasa ne bi više kod njih postavljao. Pucaju i na kupindo i na limundo pa se sad za slamku hvataju. Zinulo im bilo *upe za pare. Eto im ga sad, misle da udare konkurenciju KP :)
 
Ja ne razumem onda, sta je kupindo a sta oglasindo .. ? Ako oglasindo proradi u bilo kojoj meri, kupindo momentalno umire.

Zaista je ovakav potez kiselo grozdje. A lepo sam pisao zadnjih 3 godine na kafeu i ovde na benchmarku, da slusaju njihove clanove a ne tog nekog njihovog "upravnika" koji od kako je dosao pre 3 godine, vodi ih u tezak sunovrat. Bukvalno sve stvari rade svojeglavo i bez slusanja clanova, eventualno reaguju tek kad se pobuni 99.9% clanova, kao sto je bio slucaj sa Kupiodmah od 30 dinara. Limundo u zivotu trenutno jedino odrzava praksa tehnicki-neobucenih ljudi da licitiraju iz navike jer ne znaju da kopaju po drugim prodajnim platformama toliko spretno kao sto su se navikli na Limundo.
 
Pa fora je to što kreću da kopiraju KP u potpunosti. Što znači da će da žive od promocija oglasa. A ja mislim ako im to zaživi (u šta sumnjam), kupindo će da ugase odnosno ima da ga objedine sa limundom. Kao što su već slično i uradili.
 
nije phishing, link se dobija na Limundo sajtu.

Ja cu probati platformu i sve oglase koje imam na KP cu staviti i tamo kad vec imam slike/tekst pa cemo da vidimo. da eto bar ja probam da im napravim poso, iako me je*u za limundo racun i za brisanje negativnih svaki drugi dan
 
Ja ne razumem onda, sta je kupindo a sta oglasindo .. ? Ako oglasindo proradi u bilo kojoj meri, kupindo momentalno umire.

Zaista je ovakav potez kiselo grozdje. A lepo sam pisao zadnjih 3 godine na kafeu i ovde na benchmarku, da slusaju njihove clanove a ne tog nekog njihovog "upravnika" koji od kako je dosao pre 3 godine, vodi ih u tezak sunovrat. Bukvalno sve stvari rade svojeglavo i bez slusanja clanova, eventualno reaguju tek kad se pobuni 99.9% clanova, kao sto je bio slucaj sa Kupiodmah od 30 dinara. Limundo u zivotu trenutno jedino odrzava praksa tehnicki-neobucenih ljudi da licitiraju iz navike jer ne znaju da kopaju po drugim prodajnim platformama toliko spretno kao sto su se navikli na Limundo.

Nije da im nismo govorili. Izgleda da smo bili u pravu. Ovaj narod je totalno presusio, ali se ujedno i opametio, mislim na prodavce na samom Limundu, sve ih je manje. Ako i prodaju par stvari, vide da na drugom mestu mogu da dobiju vise i naravno da idu na drugo mesto. Kupindo je bio i ostao pustinja, imam par stvari koje sam okacio pre 2 meseca i nemaju jos nijedan pregled.

K-P funkcionise i ljudi su se vec navikli, kad cujem starije ljude da znaju za kupujem-prodajem znam da je vreme Limunda iza nas.

Ne pomazu tu ni Oglasindo i bilo sta drugo. Neko ce da gradi reputaciju prodavca iznova i iznova po sajtovima, da, da...
 
A i provizije od 8 % ubiojaju ebote ...

Ako nešto prodajem za 4000 na KP, moram da prodajem za 4350 na Kupindu da bi dobio istu cenu.... A niko nije ćorav, vide ljudi da imam i tamo i vamo, i prodajem vamo ....


Bilo šta skuplje od 50 EUR i da ne pomnisliš da prodaješ na Kupindo, a za tu jednu prviziju kod njih za jedna predmet, na KP praviš izloge il šta oćeš ...
 
Ako nešto prodajem za 4000 na KP, moram da prodajem za 4350 na Kupindu da bi dobio istu cenu.... A niko nije ćorav, vide ljudi da imam i tamo i vamo, i prodajem vamo ....

Ja sam oduvek igrao na tu kartu, od slova do slova identican tekst i na Kupindu i na K-P nadajuci se da ljudi shvataju kako funkcionise Internet, pa da ukucaju naslov u pretragu izacice im i Kupindo i K-P ista stvar ali sa razlicitom cenom.
 
ista stvar ali sa razlicitom cenom.

Kad ovo vidi musterija ona totalno prsne - ko veli vidi jajaru daje dve cene, hoce da upeca naivne, e bas necu od njega da kupim robu :)
Ne mogu da verujem, od onako divnog servisa, od onako naprednog resenja za unapredjenje celokupne trgovine, da potpuno srozaju i zeznu stvar - i Kupindo i Limundo - jednim najobicnijim *****lukom: ukidanjem istorije kupoprodaje.
To je kao kada bi zidao onu 1km zgradu pa onda razneses temelje, i sadisticki uzivas kako se rusi sve sto si izgradio.

P.S. Oglasindo mi lici na ulazak na trziste nekretnina tu ni limundo ni KP nemaju primat.

P.S.II Pored toga sto je mazohista, mozda je Vladimir Nikolic i sadista pa se nasladjuje sto se mi svi patimo koriscenjem njegovog sve losijeg servisa.
 
Poslednja izmena:
Ne mislim da tako misle. Možda manjina. Većina kapira.

Kako misliš ukinuta istorija kupoprodaje? Opis ocena? To su vratili....
 
Ne mislim da tako misle. Možda manjina. Većina kapira.

Voleo bih da sam optimista poput tebe, ali, ukoliko nije naznacena 8% provizija, nesto nisam siguran u taj ishod, jer kupci obicno prodavca krive za plavi mesec a kamoli za razliku u ceni :)

Kako misliš ukinuta istorija kupoprodaje? Opis ocena? To su vratili....

Poslednji put kad sam gledao, ne mogu da procitam jel neko prodao (kupio) 100 Kindle-a ili 100 Kinder igracaka - to je istorija kupoprodaje :) To je ono sto daje vrednost ovom servisu, to je ono sto nam je Vladimir dao pa divljacki oduzeo (ko ona kletva: imao pa nemao :)) - prognoziranje ishoda kupoprodaje na osnovu proslosti (svojevrstan autoregresioni model :))
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno