Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zelim da se zahvalim clanovima koji su u ovoj temi skrenuli paznju na ujkuM, malo je falilo da kupim neki krshware od njega (mozda bi se zeznuo, a mozda bi ubo i primerak koji radi). Srecom pa sam prelistao temu na vreme.
 
zeljko

"Takodje posao vatanja prevaranata nije na javnosti ve na sistemu" - zasto ja nemam pravo da obavestim moje prijatelje (forumase) da budu oprezni ako sam pronasao prevaranta? odgovori mi. - Ja i dalje ocekujem taj tvoj logican odgovor sa argumentima.
Dalje...Za razliku od ebaya limundo zivi 60% od prevaranta. Tako da, bilo ko, ko uporedjuje ebay sa limundom, blage veze nema sa zivotom. slicno bi bilo uporediti MB pivo sa Heinekenom....,

"i kad neko NE DAJ BOZE se ne slaze sa vama udri po njemu... " - pa da, mi prijavimo ovde prodavce tipa ujcemika jer Limundo ne funkcionise normalno/kako treba (i veruj mi, misljenje da sa poboljsavanjem interfejsom sve ce biti ok gubi svaki vrednost u startu, ne razumem zasto jos nisi primetio da oni oblikuju njihov sistem kako oni hoce a ne kako si ti zamislio) postavljamo slike i stotinu argumenata pa pojedinci ga brane bez argumenta, za tebe je to "ne slaze sa vama"....ma daj covece....ti vec selektujes kao limundo, mada, on ipak daje makar neki bot odgovor ali ti kreiras post samo da ti uvecava broj postova...

"zato smo tu gde jesmo, tema je lov na vestice i kopije samsunga" -da se vratimo malo gore, zasto ja nemam pravo da obavestim svoje kolege ako pronadjem prevaranta? Logicno je da ako sam uhvatio prevaranta na Limundo, necu da pisem post a u modding sekciju nego ovde. Ti ocigledno jos nisi prijavio prodavca kada prodaje npr "FON 5s" bas tako napisano a sa slike se vidi da je kopija ajfona, jer da si prijavio znao bi da dok oni proveru aukciju, oprodje leto trideseto...kupac dobija fejk robu (da ostavimo pricu za decu da ako je kuopak toliko glup da ne zna da razlikuje kopiju od originala onda zasluzeno dobio fejk robu JER na limundo nije dozvoljeno prodati kopije).

I objasni mi (ni sam ne znam po koji put trazim od tebe neki argument ili odgovor ali ti ocigledno ne prihvatis da napises ogdovor sa argumentima) zasto je to da kada malo vise podignemo prasinu ovde oko odredjene aukcije, ubrzo se pojavi neko iz LT-a da proveru doticnu aukciju i za koji cas stize ovde lepa poruka tipa "proverili smo aukciju i bili ste u pravu...kpoija je u pitanju...." ?:eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Zasto jer ja zivim u realnom svetu gde su ljudi takvi kakvi jesu a ne na nebu kao neki ovde... sa ebay-om ovde 95% nema iskustva ako ne i vise, jedini razlog zasto je ebay procentualno sa manje prevara je paypal koji stiti kupca i prodavca bar 30 dana, ali su zato cene na ebay-u lepo napumpane naravno neke vestacki a neke jer je trziste bar 50x bogatije od naseg, takodje provizije ebay-a su daleko vece, mogu samo da zamislim i prodavce i kupce kad bi ebay/paypal sistem postojao ovde na kakvu bes bi naisao kad bi masa skontala sve provizije...

I nigde ja nisam rekao da neko svoja negativna iskutva ne treba da iznosi ali tema ne bi trebala da se pretvori na lov na vestice u sta se polako pretvara jer vecinu limundo nimalo ne interesuje, vec dolazi ovde da bi citala razne lovine i spletke, takodje ako neko misli da bi on za 24h sve doveo u red slobodno nek napise kako pa zasto ne i otvori svoj sajt kad vec sve zna i siguran je u svoj sud

Takodje ono sto sledece ocekujem je da se suparnici od prodavaca ovde zakace pod laznim imenima, jer je ovo tlo i nacin jako primamljiv za takve a bogami nas mentalitet pleni sa takvima, ja iskreno ne pratim nikog i nemam pojma sta ko i ne interesuje me, zato i nevolim prepucavanja kojima nije mesto ovde
 
UjceMika je svakako vestica, a ja napunio pusku barutom.
Ako se isprecis ides i ti sa njim u vecna lovista ;).
 
@zeljko
Ti gusis kritiku prevaranata I sistema koji tu prevaru omogucava.
Sasvim je logicno da To ne bi radio da I Sam nisi prevarant ...ujedno je takav tvoj pristup prst u oko postenima sto onda rezultuje prepucavanjima na temi, jer ljudi jednostavno ne dozvoljavaju da budu varani ni od tebe ni od ujceta a bome ni od limunda. Vi ne odustajete pa je sasvim prirodno sto svaki cas u ovoj temi "dobijete po prknu". :d

Prodajes se za nekog kobajagi demokratu koji stiti pravo drukcijeg stava a nemas osecaj za ispravno I sve creme si na pogresnoj stranu, stranu varalica. I onda pricas o lovu na vestice - covece, pa ako si vestica ne cudi se sto si lovljen, vestice I prevaranti ni danas nisu dobrodosli Iako ne zivimo u dobu INKIZICIJE ...Danas vas samo ne spaljujemo, vec vas javno demistifikujemo ...po forumima npr.

Ne ocekujemo mi da tebi to sve prija Ali ni ti ne ocekuj da budemo obzirniji nego sto smo jer vi prevaranti zasluzujete mnogo gore. ;)
 
Ovo ga i ovaj psiho analiticar... ma vas strucnih mi je dosta.... sveznalica, nije ovo tema o meni ili Ujki pa da ovde iznosis neke svoje analize, imas nesto o temi pisi ili cuti...
Sto je najsmesnije citava zemlja nam je ruglo obamana, prevara, muljanja, da nismo centar evrope bili bi afrika a sve strucnjak do strucnjaka, pa jos sve postenjacine... samo na recima, kad citam postove i zamisljam svet kroz vase oci zapitam se kako bre nismo lideri, a onda se probudim :)

Zasto ovo kazem jer dok ne stanemo isped ogledala grupno i ne vidimo ko smo kao celina sa svim svojim manama iste nikad necemo ukloniti ni promenuti, tako i LT sa svojim prodavcima i kupcima koji ga cine iz svoje koze pobeci nemoze... jer su ti isti ljudi oko nas i kupci i prodavci a ja znam kakvi smo :)

PS: realnost evo i danas me sopila u lice, maxi market, krofna u kesi od 19din, kasirka me pita jel jedna unutra i cepa kesu da proveri... ccc hahahaha, znaci ko zna koliko njih maknjava krofne od 19din, verovatno 50% penzosi pa im na kasi nalozili da proveravaju kad vide naduvane kese... sta dalje reci i ocekivat

Prvo kad iskorenima lopove krofni (mislim na razlog pre zasto se to desava a ne da pohapsimo 50% penzosa), tek mzoemo da pomislimo da resimo problem nike kopija pa i samsung clonov-a, pre toga tesko, jer se problem uvek resava od pocetka a ne od kraja
 
Poslednja izmena:
Zemlju cinimo mi njeni gradjani. A to znaci I ti I tebi slicni. Tek kada vi prevaranti budete svi polovljeni, tek tada ce I zemlja biti lepsa ...a mi, po tvojim recima postenjacine, cemo se u jednom trenutku probuditi bez kosmara.

I da, pocni Sa popravljanjem sebe samog a kada ja vidim da si se popravio I da si poceo da pises u opstem interesu a protiv prevare, obecavam ti da te necu kritikovati ...ma da cu napustiti temu ako to zelis. A do tad, dok se ne popravis, bicu tu da ti disem za vrat.
 
@marksista ja mislim da ti od sebe mora da krenes jer me neznas a iznosis notorne lazi o meni... zasto ti sebi dajes pravo da pausalno ocenjujes nekog koga nisi ni upoznao kao neki strucan pshilo analiticar valjda mozes sebi dati odgovor za start.. pa polako od sebe, ja svoje mane i komplekse znam i planiram da poradim na njima jednog dana a to prevare i lazi sigurno nisu :)

Inace sto se tice ocena i vidljivosti predmeta uveo da se 5 zadnjih aukcija vide a da su ostale sakrivene ili neki slican sistem kaji bi doprineo da se vidi ko sta prodaje a u istom bi sakrio celokupni dalju istoriju ili bi se kao na ALi-ju ili ebay-u videli delimicni podaci sa zastitom privatnosti...
 
...Inace sto se tice ocena i vidljivosti predmeta uveo da se 5 zadnjih aukcija vide a da su ostale sakrivene ili neki slican sistem kaji bi doprineo da se vidi ko sta prodaje a u istom bi sakrio celokupni dalju istoriju ili bi se kao na ALi-ju ili ebay-u videli delimicni podaci sa zastitom privatnosti...

Cemu skrivanje prethodnih prodaja? Sta imas da krijes ako su stvari koje si prodao ispravne? Razumem da ovaj sistem pogoduje muljatorima i preprodavcima, kao i samom limundu zbog silnih provizija.
Meni je licno bilo mnogo lakse da kupim nesto na limundu pre dok sam mogao da vidim istoriju prodavca, sada i ne bas.
 
(EDIT: @zeljko)

Mozda se oko tebe I u vezi s tobom stvarno stalno desavaju neke cudne slucajnosti na osnovu kojih onda ljudi mozda izvlace pogresne zakljucke. Mislim mozda ti I nisi imao nameru da, ne editovanjem nego rekreiranjem svog pretposlednjeg posta, moj naredni post ucinis neodgovarajucim ...mozda, stvarno mozda Ali ipak je strasno cudno sto si naknadno dodao jos jedno 500% prvobitno ispisanog teksta. To samo po sebi vuce na neposteno. Mozda ti toga nisi svestan Ali takvim svojim cinjenjem si skoro pa obesmislio moj naredni post a to nije fer.
Opet kazem, mozda ti toga I nisi svestan Ali svojim postupcima, cak mozda I nenamerno pravis njesra ...mislim ili si slon u staklarskoj radnji ili si duboko prefrigan, nema trece. Ako si slon onda super, ima nade all nikako ne valja ako nisi.

...I sad cu I ja po tvojoj recepturi da napisem I nesto u vezi teme kako bi mi post preziveo ...eto bar nesto naucih od tebe :D ...Limundo bi dakle trebao da otkrije podatke o kupljenom-prodatom Ali da beskonacno Dugo loguje istoriju pisetilaca profila a profile mogu videti samo regovani korisnici I milina.
...ako bi neko poplasio zeljkovu robu postojala bi dosta suzena lista osumnjicenih a lopovi nisi bas tolke cave da se svesno potpisu na nameru kradje.
 
Poslednja izmena:
Zeljko dovoljno govori o tebi cim si i kasirkama sumnjiv. Mora da i kasirka cita ovu temu na benchu ;). Inace nista konkretno nisam predlozio, zato sto se slazem sa svima ovde. Prvenstveno vracanja uvida u predmete prodate /kupljene i da to bude obavezno, a ne opciono, posto svaki prevarant to nece prihvatiti i naravno limundo kafe. Slatko si ke nasmejao jutros sa krofnom hvala ti.
 
Privatnosti smo se delimično ali svesno odrekli onog trenutka kada smo popunili formular / pristupnicu , dali sve te silne podatke o sebi , i prihvatili Limundo uslove . Kažem delimično , pošto ti podatci bivaju prosleđeni samo kupacu / prodavacu i nikome više .
Ne vidim što je problem da se vidi šta ko prodaje / kupuje pod pseudonimom , odnosno šta ko mulja ili ne mulja , ako već uđemo u posao sa njim / njom .
 
prelazno resenje bi bilo neka vrsta tokena ili medalja tipa prosek vrednosti aukcija - ispod 1000din bronza,od 1k do 5k silver,od 5k do 10k tozla,a preko 10k platinum,pa bi ocene opet dobile neki smisao,plus naravno da limundovci malo smanje apetit i ako nista drugo zaposle vise likova da pecaju prevarante i pumpace licitacija.

da se razumemo,ja sam 100 posto za JAVNU istoriju licitacija,i dok ne bude tako ne pada mi na pamet da koristim limundo,drzim se kp.com.
 
Samo da stavim bold na ovaj sjajan predlog, da slucajno ne promakne Limundo nalogu ovde:

Limundo bi dakle trebao da otkrije podatke o kupljenom-prodatom Ali da beskonacno Dugo loguje istoriju pisetilaca profila a profile mogu videti samo regovani korisnici I milina.



P.S. Meni nije jasno zasto se Zeljko trpa u raspravu. Ok, covek ne zeli vidljivost predmeta, ali zasto nama ostalima u ovoj temi namece da to tako treba da bude.
Mislim, ako svi govorimo jedno, ne moze neko (pa ni Zeljko) da nam promeni zdravorazumsko misljenje oko vidljivosti.
Ako bude opciono da se dozvoli vidljivost, niko te nece terati da stavis. A to ce svakako govoriti nesto o prodavcima, pa nebitno kakav god bio UjceMika, Zeljko, ili neko treci... ;)
 
prelazno resenje bi bilo neka vrsta tokena ili medalja tipa prosek vrednosti aukcija - ispod 1000din bronza,od 1k do 5k silver,od 5k do 10k tozla,a preko 10k platinum,pa bi ocene opet dobile neki smisao,plus naravno da limundovci malo smanje apetit i ako nista drugo zaposle vise likova da pecaju prevarante i pumpace licitacija.

da se razumemo,ja sam 100 posto za JAVNU istoriju licitacija,i dok ne bude tako ne pada mi na pamet da koristim limundo,drzim se kp.com.

Bas tako.cheers
 
Skoro 300 strana o prevarama, o muvanjima, i kukanja i naklapanja kako bi to trebalo da bidne :) Mada, ima tu jako lepih i dobrih predloga, samo nema ko to da primeni. Nije Limundo opravljen da bi dugo trajao i duuuugo godina zarađivao po malo, onako na duge staze. Sve rade u tom pravcu da se uzme što više i za što kraće vreme. Još godinu dve i pali, kao i sve ostalo kod nas. Vidite valjda da svesno guše svaku mogućnost da povoljnije i sigurnije kupujete/prodajete, i da im je bitan samo i jedino profit. I zašto jednostavno ne batalite to i kupujete i prodajete po oglasima k'o sav normalan svet :)
 
Ok, covek ne zeli vidljivost predmeta, ali zasto nama ostalima u ovoj temi namece da to tako treba da bude.

odogovor je vrlo jednostavan, ako je to njemu u interesu, a taj interes krije ili objasnjava sa nelogicnim razlozima...odgovor je da i on je prevarant, kao ujcemika. I tacka.


@zeljko
i ujce mika je zavrsio karijeru i ovde i na limundo, budi naporan i veruj mi tako ces i ti zavrsiti jer izazoves ovde grupaciju postenih clanova pa ce oni da te oteraju s apuskom u vecno loviste :laugh::eyebrows:
...e, izvini sto sam napisao rec ``posteno`` jer ocigledno ti ne znas sta znaci taj rec.
 
Skoro 300 strana o prevarama, o muvanjima, i kukanja i naklapanja kako bi to trebalo da bidne :) Mada, ima tu jako lepih i dobrih predloga, samo nema ko to da primeni. Nije Limundo opravljen da bi dugo trajao i duuuugo godina zarađivao po malo, onako na duge staze. Sve rade u tom pravcu da se uzme što više i za što kraće vreme. Još godinu dve i pali, kao i sve ostalo kod nas. Vidite valjda da svesno guše svaku mogućnost da povoljnije i sigurnije kupujete/prodajete, i da im je bitan samo i jedino profit. I zašto jednostavno ne batalite to i kupujete i prodajete po oglasima k'o sav normalan svet :)

Srbijanski mentalitet,da se zaradi mnogo za kratko vreme,to nema ni u EU.
 
Meni je najsmesnije kad mi neko online govori o postenju a pri tome ni on a ni drugi nisu imali dodira samnom osim nekih koji naravno nemaju nista negativno da kazu, inace mene licno za moj profil bas istorija predmeta ne pogadja, jedino sto se previse podataka otkriva jer ipak zaboravljate da svako sa laznim profilom moze kliknuti na opciju kupi i sve podatke o tebi dobiti, takodje ti isti podaci + istorija cele trgovine pa i vidljive cene u globalu odaju previse informacija

Nigde ja nisam rekao da je problem vidljivost prodatih predmeta vec kad se ceo sistem sagleda zajedno.....

Neko ce da kaze pa sta... ima zlonamernih ljudi a ima i konkurencije (koja na primer moze da koristi date podatke da vidi sta se prodaje na primer ili u gorem slucaju da iskoristi za neki vid napada kako bi te sklonio da mu ne smetas), ovo sad pricam napamet jer ja nisam imao problem, ali takvim ljudima "previse" otvoren sistem daje previse podataka
 
Čekaj malo Željko...Da li ebay feedback sistem, gde se vidi šta je neko prodao, remeti privatnost? Da li je to po tebi kršenje privatnosti?
 
Čekaj malo Željko...Da li ebay feedback sistem, gde se vidi šta je neko prodao, remeti privatnost? Da li je to po tebi kršenje privatnosti?

Kazao sam u globalu kad se ceo sistem sagleda, na ebay-u nisam primetio da mozes da kopas po starim aukcijama da vidis ko je sta kupio (pa i taj kome je isto prodao_, po kojim cenama i na jedan klik da dobijes njegove licne i prave podatke sve zajedno sa brojem telefona...

Znaci ti na ebay-u ili ali-ju dostavljas adresu za slanje kao kupac koja nemora biti tvoja licna, kao prodavac cak na alij-u ne otkrivas nista jedino ako prodavac trazi adresu za slanje nazad, na ebay-u nenzam nisam prolazio kroz taj postupak... takodje na istim sistemu te ne teraju da das svoje licne podatke vec one gde zelis da predmet primis...

Zasto ovo kazem imas tonu kupaca koji imaju lazne profile, ja sa time nemam problema ako mi dostave realne odma cim nesto kupe, iako je to van pravila ja im licno necu praviti problem, primer samo
 
Poslednja izmena:
Niko ovde ne traži da zna tvoje ili bilo čije personalne podatke, samo i isključivo ŠTA si prodao, samo to.
Dakle, pre nego što se zaletim i kupim od tebe porše hoću da znam da li si milion pozitivnih feedbackova do sada zaradio prodajući milion upotrebljenih čačkalica ili je tu bilo i nečeg vrednog, čisto da znam sa kim imam posla, ništa više i ništa manje.
Da li je ovo povreda tvoje privatnosti?
 
Ja sam vec obrazlozio da ceo sistem LT vidim kao problem gde je istorija prodaje u tom sistemu lose uklopljena, verovatno su i sami svesni da sistem trebaju da redizajniraju zbog privatnosti ali su pribegli laksem resenju da sakriju sve predmete, sto se i ja slazem nikako nije idealno resenje

Evo ebay:
vidis ocene, vidis komentar, kupci su sakriveni, takodje u 90% i predmet kupljen je sakriven, dok je mali deo javan, mada se nesecam jer nisam davno kupovao kako sakriti ili prikazati javno kupovinu predmeta ali vidim da sad takvo stanje

ALi:
Vec sam rekao da je pre par meseci sistem dodao opciju da anonimno kupujes i da anonimno dajes ocenu
 
Poslednja izmena:
Nisi mi odgovorio na pitanje...vrlo je jednostavno, da ili ne. Moj odgovor je ne. Tvoj?
 
Nisi mi odgovorio na pitanje...vrlo je jednostavno, da ili ne. Moj odgovor je ne. Tvoj?

Pa odgovorio sam na svim prethodnim stranicama, ceo sistem sa ocenama je bio previse otvoren i daje mogucnost na 1 lik da se sve vidi, ebay, ali i svi ostali se sve vise zatvaraju po tom pitanju neznam sta je cudno i da Limundo povuce slican korak...
Spominjao si ebay, eno ja sad gledam i 90+ posto kod prodatig predmeta pise "PRIVATE" iskreno neznam kako je ranije bilo jer nisam obracao paznju ali sad je tako
ebay.jpg

Aliexpress sakriveni kupci... takodje ali ne daje licne podatke prodavaca prilikom kupovine
ali.jpg
 
Poslednja izmena:
To je sada neka druga tema, o davanju licnih podataka prilikom prodaje/kupovine.

Samo da oni vrate vidljivost predmeta na profilima korisnika. ;)
 
Poslednja izmena:
To je sada neka druga tema, o davanju licnih podataka prilikom prodaje/kupovine.

Samo da oni vrate vidljivost predmeta na profilima korisnika. ;)


Rekao sam da zeljko blage veze nema sa zivotom uopste ne cita kamoli da razume sta mi hocemo...
Gubi smisao svaka rasprava sa zeljkom...njega ne moze niko d aubedi iz prosto jednog razloga sto sam vec rekao, isti prevarant kao ujcemika, zato on protestira protiv vidljivosti predmeta na profilu...
 
Pa zasto se neko od vas ne zapita zasto je ebay, aliexpress koji cuvaju i ne otkrivaju licne podatke prodavaca takodje sakrio podatke o kupljenim predmetima i ko ih je kupio.... verovatno globalna zavera protiv lovaca na vestice :d
 
+1

To je poenta zasto treba da postoji vidljivost predmeta.



Pa zasto se neko od vas ne zapita zasto je ebay, aliexpress koji cuvaju i ne otkrivaju licne podatke prodavaca takodje sakrio podatke o kupljenim predmetima i ko ih je kupio.... verovatno globalna zavera protiv lovaca na vestice :d

Ne znam, ne zanima me. Ovo je tema o Limundu, bezveze spominjes.

Neka, vratice oni da vidljivost predmeta na profilima bude ponovo, a i opciona. Pa mozda nekada u dalekoj buducnosti i to oko licnih podataka srede.
 
Poslednja izmena:
Neke od vas koliko ja vidim jedino zanima vesticarenja i nista drugo :)


Kada hocu da licitiram za nesto, zelim da vidim koje je predmete prodavac ranije prodavao. Da nije slucajno bio isti predmet, pa "prodat" duplom nalogu, ili neispravno kupljena komponenta a sada se prodaje kao ispravna. Tako nesto mi prvo pada na pamet...zdravorazumski iz ugla kupca koji se ne bahati sa novcem. I nisam jedini koji tako razmislja.
Zato je i vidljivost predmeta jako bitna.

A ti opet pricas bezveze o "vesticarenju", ali nema veze... Lepo neko napisao ranije da treba ignorisati tvoje postove konkretno u ovoj temi. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno