Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja npr neispravne kartice koje ako su ispravne vrede bar 70-80 eur prodajem za nekih 500-600 rsd, neki "doguraju" iste i do 2-3k... neki prodaju 8800GTS po 4 i 4,500 ja sam prodao za 2000 rsd...e pa krastavac i wtf onda...
Pa dobro si i sa tim prošao, 4-5K sigurno ne vrede, neznam koja ****** je dala 4-5 soma za njih.
 
Ako neko ima 8800gts ili gt za 2000 rsd, ja kupim jos danas 10 kom...mislim, jeste da 4-5k ne vredi sigurno ali...
 
pa delimicno si u pravu. KP takodje ima pad prometa ako gledamo Alexa statistiku kao referent, ali opet sa druge strane znam tucu ljudi koji su odustali od kupovine preko Limundo-a sto zbog sakrivenih ocena sto zbog sve cescih clankova i blogova i FB grupa o prevarama. Ako budu zatvarali oci na Ujcemika, doci ce u situaciju da se formiraju u sinonim Limundo = prevara. Ne znam sta je poenta da drze lika na sajtu koji placa maks 2000 din nedeljno na proviziju, i da mu konstantno brisu negativne a lik konstantno vara. Ovo sto je napisao Animal, i sto je schnappy rekao da su mu obrisane 8 negativnih ocena za jedan dan, to vec prevazilazi svaku meru. Moja poslednja negativna koja je ukinuta (platio sam dve postarine, vratio coveku pare, i castio ga 60 dinara) je stojala 3 dana dok se nije sve regulisalo i dok nismo dostigli tri-dogovor izmedju mene, clana i Limundo-a.

Dogod im je procena da smo ti, ja, zeljko i nama slični u manjini neće menjati ama baš ništa, bitna je provizija.
Kao što je napisao zeljko, jedino pravo rešenje bi bilo plaćanje preko računa, ali to ovde ne bi prošlo ni u ludilu, pošto je, citiram, "Limundo leglo švercera, preprodavaca i prevaranata", a takvi operišu samo i isključivo sa kešom.
Ja npr. ne prodajem na Limundu, niti ću, već samo na jednom forumu, pošto je specifična roba u pitanju, ali i da je roba široke potrošnje ne znam da li bih, pre bih to išlo preko KP.
 
ali to je vec preko 3000 rsd...a za 2k bolje nema, mada poenta ovde nije bilo toliko vezano za cene...negao za cene pojedinighn peodavaca, mislim da prodavce-duvalce, koje dizu cenu...
Ma da, ali neka oni duvaju cene koliko hoće, ja ne idem preko onoga što znam ili mislim da vredi. Oni "duvaju" ali ih neće ni prodati a za 6 meseci to neće vredeti ni pola cene za koju su mogli sad da prodaju. Ko se seća "Ljubiše iz pančeva" čisto sumljam da je išta ikada prodao. Sada da vrati sve to, nebi uspeo ni da ih pokloni.
 
Hm, ja nisam cuo njegovu pricu....
Čuveni Ljubiše iz pančeva valjao, uglavnom na PC Berzi neke RDRAM memorije i neke procesore koji su već odavno ispali iz mode po cenama višim nago da ih je bilo u radnjama novih. Nekoliko godina potpuno isti spisak iako nije prodao nijedan komad. Posle prestao, verovatno ih čuva da postanu oldtajmeri. Uvek ista cena nije mu palo na pamet da spusti i jedan dinar.
 
Ja sam potpuno neupućen u Limundo (osim praćenja ove teme) pa možda lupim, ali moram da pitam. Koja je prednost Limunda, pre svega sa aspekta prodavca da njega bira a ne druge načine internet oglašavanja (KP npr)?
Nisam nešto preterano aktivan u domaćoj internet kupovini ali kada sam nešto kupovao nikada mi nije palo da to potražim na Limundu. Bacio sam pogled ranije na par aukcija i zaista nisam video neki benefit kupovine na Limundu. Delovalo mi je kao da sam otišao na buvljak u deo ispod mosta gde ljudi prodaju stvari izvadjene iz kontejnera. Jedino ako bih tako nešto tražio, specifično, retko, polovno možda bih tražio na Limundu... Za sve ostalo, postoje mnogo bolji načini da se odredjeni proizvod kupi...
Zato mi nisu jasna "kukanja" kvalitetnih Limundo prodavaca ovde. Da sam na njihovom mestu, odavno bih pobegao od Limunda.
 
Poslednja izmena:
Nekada je to bila "sigurnost" u smislu, da ce potencijalni kupci da te cene kao prodavca kada vide na osnovu (jedinstvenih) ocena sta si kome prodavao. Sada to vise nije slucaj, jer su genijalci iz Limunda stavili da to vise nije vidljivo.
 
Ja sam potpuno neupućen u Limundo (osim praćenja ove teme) pa možda lupim, ali moram da pitam. Koja je prednost Limunda, pre svega sa aspekta prodavca da njega bira a ne druge načine internet oglašavanja (KP npr)?
Nisam nešto preterano aktivan u domaćoj internet kupovini ali kada sam nešto kupovao nikada mi nije palo da to potražim na Limundu. Bacio sam pogled ranije na par aukcija i zaista nisam video neki benefit kupovine na Limundu. Delovalo mi je kao da sam otišao na buvljak u deo ispod mosta gde ljudi prodaju stvari izvadjene iz kontejnera. Jedino ako bih tako nešto tražio, specifično, retko, polovno možda bih tražio na Limundu... Za sve ostalo, postoje mnogo bolji načini da se odredjeni proizvod kupi...
Zato mi nisu jasna "kukanja" kvalitetnih Limundo prodavaca ovde. Da sam na njihovom mestu, odavno bih pobegao od Limunda.

Vidiš, ni meni nije jasna kuknjava oko Limunda, ali kada sam hteo da kupim neke ploče uvek me je put navodio na Limundo.
Jednostavno, još uvek je ponuda raznovrsnija tamo + jedini aukcijski sajt kod nas - i pored svega ljudi jedostavno prodaju stvari preko Limunda, šta ćeš.
A što se tiče ploča opredelio sam se za strane sajtove, em je izbor mnogo veći, em su ploče ocenjene kako treba, ne kao što kod nas na svaku iole očuvanu prodavac lupi mint ko vrata, a ploča svetlosnu godinu daleko od tog stanja.
 
ilion -

vec skoro godinu dana, postoji sajt licitacija.rs < pokusaj da se napravi konkurencija Limundo-u. Ne uspeva. trenutno na sajtu ima 600~ stvari i nijedna jedina ponuda. Limundo je tu prvi, ima nebrojeno mnogo clanova i ljudi, ima bazu korisnika koji su naviknuti i to je to. Kupac, koji stavlja na limundo, u odredjenim situacijama nije u mogucnosti da sam odredi cenu stvari.

Ja kao prodavac, idem na LImundo, jer imam podosta polovne obuce i jako cesto se desi da nesto sto bih ja licno bacio u kontenjer, ode i za 5000 din, a nesto sto ja mislim da vredi, ne dostigne ni 200 din. Kada imas takvu robu, Licitacija je jedini faktor da se odredi cena. Pritom, Limundo ima jednu veliku prednost - sve sto okacis, MORA da se proda, za nedelju dana. Na KP oglas moze da stoji mesecima, na Limundo stoji do trenutka kada se aukcija zavrsi i tada u 90% slucajeva se prodaje (10% na odustajanja, i slicno).
 
Ja sam potpuno neupućen u Limundo (osim praćenja ove teme) pa možda lupim, ali moram da pitam. Koja je prednost Limunda, pre svega sa aspekta prodavca da njega bira a ne druge načine internet oglašavanja (KP npr)?
Nisam nešto preterano aktivan u domaćoj internet kupovini ali kada sam nešto kupovao nikada mi nije palo da to potražim na Limundu. Bacio sam pogled ranije na par aukcija i zaista nisam video neki benefit kupovine na Limundu. Delovalo mi je kao da sam otišao na buvljak u deo ispod mosta gde ljudi prodaju stvari izvadjene iz kontejnera. Jedino ako bih tako nešto tražio, specifično, retko, polovno možda bih tražio na Limundu... Za sve ostalo, postoje mnogo bolji načini da se odredjeni proizvod kupi...
Zato mi nisu jasna "kukanja" kvalitetnih Limundo prodavaca ovde. Da sam na njihovom mestu, odavno bih pobegao od Limunda.

Kupujem prodajem je vise kao bunar pustih snova,jednostavno posto je free prenatrpan je likovima koji po ceo dan stavljaju oglase,sa nekim nebuloznim cenama
Limundo DOK NIJE ZABRANIO UVID U OCENE PRODAVCA,je bio mnogo bolji za prodavce-brze se prodavalo,a sad sto svako svoje MNOGO ceni to je druga stvar
Imam 53 pozitivne ocene i vecinom sam prodavao predmete od 2-7,8 hiljada i kako sad kupac da zna da li sam neki prevarant koji je prodao 50 salveta ili ?????
Primer graficku na KP sam nudio 3 nedelje za 4000 i nista,a na Limundu otisla za 5000 i nesto
E sad otkad zabranili uvid u ocene,vise ne prodajem,a retko i kupim nesto sitno
 
Poslednja izmena:
Hvala Vam svima na odgovorima.
Onda je prava šteta što pucaju sebi u nogu zarad kratkoročne dobiti.
 
Ja sam potpuno neupućen u Limundo (osim praćenja ove teme) pa možda lupim, ali moram da pitam. Koja je prednost Limunda, pre svega sa aspekta prodavca da njega bira a ne druge načine internet oglašavanja (KP npr)?
Nisam nešto preterano aktivan u domaćoj internet kupovini ali kada sam nešto kupovao nikada mi nije palo da to potražim na Limundu. Bacio sam pogled ranije na par aukcija i zaista nisam video neki benefit kupovine na Limundu. Delovalo mi je kao da sam otišao na buvljak u deo ispod mosta gde ljudi prodaju stvari izvadjene iz kontejnera. Jedino ako bih tako nešto tražio, specifično, retko, polovno možda bih tražio na Limundu... Za sve ostalo, postoje mnogo bolji načini da se odredjeni proizvod kupi...
Zato mi nisu jasna "kukanja" kvalitetnih Limundo prodavaca ovde. Da sam na njihovom mestu, odavno bih pobegao od Limunda.
Eto dobio si odgovore, zahvalio si se na njima, pa te
molim podeli sa nama , da i mi mozemo na mnogo bolji nacin, kao i ti, da kupimo, da se ne maltretiramo vise sa limundom.
 
Pratim temu već dugo, mada se nisam do sad uljučivao jer nikad nisam ni trgovao na Limundo/kupindo buvljaku, baš zbog postojanja velikog broja prodavaca prevaranata i zbog mnogo loših iskustava. Ti si očigledno vrlo svesno ulazio u "poslove" sa ovakvim likom, i još dozvolio da te prevari više puta. Sam si kriv, znao si šta te čeka, i nije ti bilo dosta. Dovoljno si upoznat sa celim Limundo sistemom da vidiš da je njima jedino bitna trenutna provizija, a cela priča oko sigurnosti kupovine je potpuno smešna. Kad bi oni bili ozbiljan sajt, i pružili bar neku realnu obostranu sigurnost možda bi imalo smisla trgovati tu, u trenutnom sistemu ni kupac ni prodavac nemaju nikakvu zaštitu. Svako ko je bar malo isčitao ovu temu, i sa ovim promenjenim naslovom, je mogao da vidi kako funkcioniše priča, i u kakvo leglo švercera, preprodavaca, prevaranata i sl. se uključuje. Na sopstvenu odgovornost!

stvarno, ako te je već prevario više puta, zašto si mu dozvoljavao da te prevari više + 1 put?

Ako ste zainteresovani da citate kilometarski post ja cu svakako naci vremena da ga napisem ?

Evo nova ocena :

oP32tI5.jpg

Mozemo da organizujemo neko kladjenje kojojm brzinom ce ona biti uklonjena da se razonodimo malo jer ce svakako biti uklonjena.
 

Prilozi

  • ujc.jpg
    ujc.jpg
    108.9 KB · Pregleda: 240
Kakva prevara od coveka. A ovaj Limundo nalog prestao da se javlja ovde u temi i uzima predloge na razmatranje.

Tipujem da mu je skidaju do kraja dana. :d
 
Zašto mislite da će limundo da se javi i da daje smislene odgovore. Oni da žele da imaju komunikaciju sa svojim članovima ne bi ugasili kafe, bitna je samo provizija, ostalo je nebitno.
 
Limundo bas nema kontrolu proizvoda koji se prodaju.
Sve same kopije Iphone5.
Valjda bi trebalo da neko kontrolise te oglase.
 
Kontrola polovnih proizvoda, ooooo moj nebeski narode :p
Pa vi stvarno sanjate, ako smo ekonomski i socijalno a i kulturno skroz pukli, talog evrope zasigurno, a vi sanjate i sanjate
Kakav narod kakvi kupci pa i takvi prodavci, jedni druge 1000% zasluzuju bar vecina, e sad ona normalna manjina bio kupac ili prodavac oni ispastaju
 
Stvar je u tome da neko prodaje kopiju kao original a ne da li sam proizvod ima neki kvar ili manu.
Kupac odlucuje da li neki proizvod vredi za njega i koliko je spreman da plati, ali ako limundo ucestvuje u prevari i dozvoli prodaju kopija kao da su originali, onda treba da se tereti za prevaru.
 
Imas na ebay-u, Amazony 5 miliona kopija, sto ih ne tuzis i postanes multimilijarder??
Vec su odgovorili da sami proizvocaci ne zele ili neznaju da procene sta je kopija a sta nije, i sta sad ko da bude nadlezan ili koja to institucija moze kazat sta je original a sta kopija, imas sliku imas kontakt prodavca pa kupuj niko nikog ne vuce za nos da klikne kupi, ako nisi siguran da je original vec sam 100x rekao pravac prodavnica ili licna pa u kinesku fabriku
Ne branim kopije ali nas narod nimalo realan nije, ako kupujes polovno pre kupovine se raspitaj sta kupujes, ako kupujes novo idi kupi kod ovlascenog zastupnika, ja bar tako kupim ulje za auto pa i tada nisam 100% siguran a ne da pilicarim na limundu ili pijaci za mobil ulje!
 
Nisam kupio niti planiram da kupim ali prevara je prevara gde god da je a ti kupuj ulje gde god hoces.
 
Nisam kupio niti planiram da kupim ali prevara je prevara gde god da je a ti kupuj ulje gde god hoces.

Doublepost ali, zar tebi nije prevara kada recimo mts nudi u 2013. godini galaxy nexus koji je vec star skoro pa 2 godine tad po ceni od 67.783din?
A Nexus 4 polovan kao nov kosta fazon 200eur u to vreme na oglasima od proverenih prodavaca.

"ali ko jos kupuje telefon bez pretplate kod operatera po punoj ceni"

Ko jos kupuje preko kupinda/limunda a da ne placa limundo kesom, i posle se zali da je dobio laznjaka?
To nije prevara?
 
Kontrola polovnih proizvoda, ooooo moj nebeski narode :p
Pa vi stvarno sanjate, ako smo ekonomski i socijalno a i kulturno skroz pukli, talog evrope zasigurno, a vi sanjate i sanjate
Kakav narod kakvi kupci pa i takvi prodavci, jedni druge 1000% zasluzuju bar vecina, e sad ona normalna manjina bio kupac ili prodavac oni ispastaju
Prodavci Sa stavom kao sto je tvoj unistavaju ovu zemlju, prodavci kao sto si ti od Srbije prave "Srbistan" kako si se o SVOJOJ zemlji visestruko put a izrazio.
Shvati da prodavac zapocinje prodaju, da on oglasava kopiju lazuci da to ona nije. Shvati da prodavac tako krsi zakon a da je kupac zrtva.
Kada popravis samoga sebe onda ces uciniti puno I na ispravljanju drustva u kome zivimo. Ovu drzavu cinimo mi njeni gradjani I samo mi mozemo popravljati uslove za zivot u njoj - tvoj posao kao prodavca je da budes posten, da ne varas kupce I da to ne dozvolis drugima, ni stvarno ni verbalno u diskusiji na ovoj temi.
Dakle ako decidno ne kazes da su neposteni prodavci I Limundo ISKLJUCIVI krivci za podmetanje kopija onda si I sam prevarant!

I ostavi Srbiju na miru, nicim ona nije zasluzila da joj nameces krivicu zbog, nazalost, ipak velikog broja losih ljudi koje udomljava.
 
@marxista
Da li sam ja pisao kineski, a ko si ti da kazes sta je kopija a sta nije i sta ja prodajem ili mism da treba prodavat i kako (neznas me)???
Ja ne prodajem kopije i ne kupujem iste ako to ne zelim, ali ne zivim na nebu i znam da je ebay PUN kopija, mozda ne ko Limundo ali ne ni daleko, isto vazi i za vecinu sajtova, ukljucujuci i Amazon, zato mi i nije jasno sta vi ocekujete, da vam neko proda original 300% ispod cene i to jos mint stanje i to jos u srbiji, oces ali malo sutra! :)
Vec sam rekao kako su mom zetu u grckoj uvalili iphone sam je kriv nije ni kukao zna da je kriv...... jednostavno naucis lekciju kao i vecina vas sto tu lekciju vec treba da zna, sve ima svoju cenu i ti ili ko drugi ako ocekujes nerealno tako ces i proci "nerealno"

Primer kako nas covek pun kompleksa misli, prodajem masku kinesku naravno za 300din, noname sve lepo pise, relativno kvalitetna, i eto klasican srpski inspektor radisa, stize poruka kojeg je branda maska i da li je original??????? HAHHAHA, sta dalje reci, original sta vec ne postoji jer ja maska noname, ima sliku ali ne radisa zeli original! 9original cega ni on sma nezna ali vazno da je original "necega")
Druga poruka kineske blutooth sluske noname, sve lepo pise i slika i stize poruka jel das za 300din??? odgovor moj NEDAM, sledi napad, kao da ta tvoja kineska kopija vredi vise od 300din!!!!... hahahah samo neznam kopija cega , ali vazno da nije original chiu chong, verovatno mi u srbiji kopiramo kineze jer drugo neznam kakve originale ovde ljudi sanjaju :)

A imas i suprotne primere, dodje covek akze ocu onu kamericu za 1 crvenu sto si prodao mom komsiji.... i krene sad prica komsija i on prezadovoljni????, kazem ja nisu svi srecni cak mi prete i negativnim zbog krs slike jer nije to go pto hiro....
Kaze ona sta, ma ima drugi komsija go pro hiro sliku uporedili po vedrom danu isti uslovi njegova 130e neki stariji model slika jedva primetno bolja skoro da nema razlike! eto ja ostao bez reci jer sam mu rekao koliko para takva slika... pa sad se ti raspravljaj sa nekim o kvalitetu icega
 
Poslednja izmena:
Posto se nisi nedvosmisleno izjasnio da su ISKLJUCIVI krivci za podmetanje kopija Limundo I njegovi prodavci a jesi kao hobotnica poceo da ispustas mastilo kojim treba sakriti istinu ja ostajem pri stanovistu da si ti I Sam prevarant the da je to razlog sto mutis vodu time pomazuci da varanje uspeva.

Inace, iznenadjujuce je koliko su ti postovi puni nervoze, ako te kupci stvarno toliko nerviraju zasto se bavis prodajom - sto ne pecas ribu ili obradjujes zemlju?
 
Joj zeljko, poznato je da je limundo jedan veliki buvljak na koji dolaze poznvaoci (Igoritza - samo te uzimam za pozitivan primer) i ovce za šišanje. Sa jedne strane Limundo je aukcijski sajt i normalno je da nesto ode ispod cene pa i tih 300% koje spominjes. Svaki prodavac bi morao da bude spreman na takav rizik. Ali imao duple naloge, prijatelje koji kroje cenu i na kraju nadje se neka ovca koja kupi po vecoj ceni nego sto bi mogao da kupi ovde ili na KP.

Ne napadam nikoga niti branim tj. napadam samo Limundo kao organizaciju koja dozvoljava sve to zarad novca. Sve dobro sto je bilo su ukinuli, nijedan normalan predlog nece usvojiti jer im to ne odgovara i smanjuje profit. Znam da smo to apsolvirali ovde u temi do sada...

Prvi krivac za situaciju na Limundu je sam Limundo, a drugi prodavac koji hoce da uvali kopiju
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno