Šta je novo?

Lighting to 3.5mm Jack problem

Pa radi se o tome da taj adapter nije MFI sertifikovan tako da moze prosto da bude lose napravljen adapter.
 
Kupi onda originalne apple lightning slusalice, ne znam sta bacas pare na te kineske kopije za koje je pitanje kako i koliko ce da rade
 
Nije mala razlika u ceni, ali je sigurno da će original raditi kako treba.
 
A da li original Apple Lightning to 3,5 mm adapter koji košta 1700 dinara odgovara za iphone 12 pro model, odnosno, ima MFI sertifikat, tj funkcioniše i za slušanje i za telefonske razgovore?
 
U karakteristikama, koliko vidim, se ne spominje MFI... Da li je neko ko ima iphone 12 i kupio (probao) je ovakav ili sličan adapter može da potvrdi njegovu funkcionalnost i sa kojim slušalicama? Ponoviću da Huawei-ove slušalice rade, bez problema, na iphone 6 i 6s, ali preko, gore pomenutog adaptera, sa Aliexpress-a, na iphone 12 pro, samo može da se sluša muzika, dok su za razgovor neupotrebljive.
 
Poslednja izmena:
Nazovi iStyle i pitaj. Imaš i malo skuplju varijantu kupovine originalnih Apple EarPods za 3100rsd kod istog Apple zastupnika.
 
Zasto se za telefon od 1000e kupuju slusalice od 2.5e i adapteri od 1.5e?
 
To je pitanje na koje niko nema odgovor. Ni meni to nije jasno.
 
a za razgovore i ne treba neki naročit kvalitet zvuka... Samo se pitam kakve su to žičane slušalice koje moraju da se povezuju preko bluetooth-a?
Nije u pitanju toliko kvalitet zvuka koliko (ne)kvalitet mikrofona.
Dok isprobaš sve te sa Ali ekspresa shvatićeš da si potrošio para koliko koštaju originalne. Govorim iz iskustva.
Žičane slušalice koje se povezuju preko Bluetooth-a su npr. => JBL TUNE 160BT
Za njih, opet iz ličnog iskustva, znam da dobro rade sa iPhone 11 Pro Max
 
Te JBL TUNE 160BT slušalice jesu žičane izvedbe, ali su u biti bluetooth slušalice i nemaju lightening konektor kojim se priključuju žično na telefon, dok one slušalice koje sam naveo povezuju se žično, kao obične slušalice i čemu potreba za povezivanjem sa bluetooth-om. Video sam i kombinovane slušalice koje rade, po potrebi, preko žice ili bežično preko bluetooth-a, ali one za koje sam pitao se priključuju preko ligtening-a i ne razumem zašto mora da bude uključena i bluetooth veza?
 
Slušalice koje si ti naveo je neki kineski pokušaj nečega... ne znam čega Prilično besmisleno.
Zvuk se u suštini prenosi preko Bluetooth veze ali pošto nemaju ugrađenu bateriju, napajaju se preko lightning kabla. 😀
E sad možda je to pokušaj zaobilaženja gore pomenutog MFI sertifikata.
 
Jedino mi preostaje da zovem iStyle i pitam da li njihov adapter, odnosno, slušalice obavljaju sve funkcije i na iPhone 12 telefonima...
 
Pitaj naravno, mada zaista ne vidim zašto ne bi taj adapter radio na ip12
 
To je pitanje na koje niko nema odgovor. Ni meni to nije jasno.

Ni meni, ja sam godinama pričao ćerki da napravi razliku, kupovao joj "dobre telefone" svake 2-3 godine da bi na kraju morao pod pritiskom da kupim iPhone. Tada sam se razočarao, i rekao da mi više ne traži novac za telefon. Mislio sam da me razume :unsure:
 
Potreban savet.
Imam dobre usb-c earbuds pa me interesuje mogu li se nekim MFi adapterom povezati na iPhoneov lightning?
 
Nazad
Vrh Dno